2019-01-24, ketvirtadienis, 05:28.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Akcija „Darom 2018“ – su tikrais indais ir netikėtais radiniais

2018-04-23, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Akcija „Darom 2018“ – su tikrais indais ir netikėtais radiniais

Praėjusį šeštadienį (balandžio 21 d.) visą Lietuvą suvienijo aplinkos švarinimo akcija DAROM 2018. Džiugu, jog žagariečiai ir šiais metais neliko abejingi.  Dėkojame Žagarės gimnazijos mokytojams, kurie sukvietė visą būrį moksleivių. Žagarės regioninio parko direktoriui bei Žagarės seniūnui paskirsčius teritorijas, visi pasklido rinkti šiukšlių. Dalis akcijos dalyvių rinko šiukšles abipus Švėtės upės miesto centre Švėtės, Upės gatvėse, Vyšnių sode (Aušros g.). Didžioji dalis akcijos dalyvių tradiciškai tvarkė Žagarės regioninio parko rekreacinę zoną prie Žvelgaičių ežero ir karjerų. Talka užbaigta poilsiavietėje „Prie pušyno“, kur dalyvių laukė karšta sriuba.

 

 

Kasmet pastebime, jog švietėjiška, prevencinė veikla, skleidžiama gamtosauginė informacija po truputį duoda rezultatų – žmonių sąmoningumas palengva didėja, tad surenkamų šiukšlių kiekiai kasmet mažėja – kai prieš gerą penkmetį būdavo surenkamos net kelios traktoriaus priekabos, pastaraisiais metais surenkama tik viena. Tačiau pastebėtos kelios tendencijos: pagrindinė problema išlieka vandens telkinių šiukšlinimas. Iš surinktų plastiko maišelių, kuriuose „puikuojasi“ batono likučiai, sliekų, musių, uodo trūklio lervų dėžučių pasidaro aišku, jog didžioji dalis vandenyje plaukiojančių šiukšlių vis dėlto paliktos žvejų. Dar viena opi šiukšlinimo problema – nuorūkos, kurių galima rasti ne tik gatvėse, automobilių stovėjimo aikštelėse, pakelėse, kur jos nuskrieja iš pravažiuojančių automobilių, bet ir plaukiojančias upėje, ežere, karjeruose.  Tvarkant aplinką taip pat pastebėta, jog vis dar pasitaiko atvejų, kai vietiniai gyventojai pakelėse, pamiškėse ar kitose vietose iš namų atvežę palieka krūvas įvairių buitinių šiukšlių. Rūšiavimo konteinerius turime kiekvienas namuose, mieste jų taip pat ne taip jau ir mažai, tad kyla klausimas – argi ne gėda šitaip pasielgti?

 

 

Šiais metais akcijos DAROM metu aptikta ir labai netikėtų radinių. Dviejose poilsiavietėse rasti į maišelius supakuoti negyvi šuniukai. Nejau šeimos nariais buvę augintiniai nenusipelnė būti palaidoti, kad teko nuvežus juos išmesti į pakrūmę?

 

Vienuoliktoji akcija DAROM Žagarėje pradėjo ir naują tradiciją – platinant akcijos skelbimą visi buvo pakviesti atsinešti savo nevienkartinius indus sriubai, kad sutvarkę aplinką vėl jos čia pat nepriterštume. Džiaugiamės, jog mūsų kvietimas ir prašymas buvo išgirstas. Galbūt palengva tai taps įprasta ir į kiekvieną renginį nusinešime savo indus.

 

Jau iki akcijos DAROM 2017 darželinukai, moksleiviai, įvairių įstaigų darbuotojai, pasiskirstę teritorijas, rinko šiukšles Žagarės dvaro parke, pačiame miestelyje, tvarkė savo įstaigų aplinką. Darbai tęsti ir sekmadienį po didžiosios akcijos DAROM dienos – Žagarės regioninio parko direktorius drauge su Lietuvos šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių rinktinės Joniškio šaulių 606-osios kuopos nariais tvarkė Žagarės mišką bei jame esančias poilsiavietes.

 

Dėkojame akcijos dalyviams už gražesnį ir švaresnį Žagarės regioninį parką.

 

Žagarės regioninio parko direkcijos inf. ir nuotr.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?