2019-02-17, sekmadienis, 10:00.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Akcijoje „Žagarė – ar čia buvai?“ dalyvavo lankytojai iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų

2018-05-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Akcijoje „Žagarė – ar čia buvai?“ dalyvavo lankytojai iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų

2018 m. gegužės 11-13 d. Lietuvoje vyko akcija „Atviros dienos kaime“, kurią organizavo Lietuvos kaimo turizmo asociacija „Atostogos kaime“. Akcijos tikslas – populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus. Sodybų, ūkių, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės kvies tiek didelius, tiek mažus miesto gyventojus praleisti laiką kaime, pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų ar pagamintų produktų arba tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaimiškose vietovėse.

 

Žagarė dalyvavo šioje akcijoje pavadinimu „Žagarė – ar čia buvai?“. Š.m. gegužės 12 d. (šeštadienį) 10 – 16 val. Žagarėje vyko atvirų durų diena įvairiose įstaigose, sodybose, drauge su paslaugas lankytojams teikiančiais vietiniais gyventojais. Žagarės miesto dalyvavimą šioje akcijoje inicijavo Žagarės regioninio parko direkcija bei VšĮ „Žagarės balselis“. 

 

Atvykę į Žagarę lankytojai turėjo galimybę pamatyti vieną didžiausių regioninių parkų lankytojų centrų Lietuvoje, kuris įsikūręs restauruotuose Žagarės dvaro rūmuose, paklausyti direkcijos darbuotojo pasakojimo apie Žagarės regioninį parką, sudalyvauti ekskursijoje po lankytojų centrą. Lankytojų čia taip pat laukė tautodailininkas, medžio drožėjas Dalius Udrakis, kur vienoje iš salių įkūręs savo darbų ekspoziciją. Netrūko ir staigmenų – ekspozicijos „Dolomito slėpiniai“ pabaigoje lankytojus pasitikdavo pati Mūšos tyrelio pelkės Laumė, atsivežusi „dalelę pelkės“ į Žagarę. Iš tos „pelkės“ nė vienam nepavyko ištrūkti neatlikus Laumės užduočių – teko „gyvatėlių“ žaidimą sužaisti, miško ir pelkės gyvūnų išmatas paspėlioti, apžiūrėti, paliesti bebro, nutrijos, barsuko, kiškio, lapės dantis, nagus ar kailį. Rūmų kieme prie senojo kaštono atvirų durų dienos organizatoriai kartu su kitais žagariečiais rinkosi į pikniką, kur ne tik kartu užkandžiavo atsineštomis vaišėmis, bet ir žaidė įvairius žaidimus. Žaidimo „Kelionė po Žagarės regioninį parką“ metu visi pasitikrino savo žinias apie Žagarę, jos istoriją ir dabartį, Žagarės regioninį parką bei jo gamtines ir kultūrines vertybes.

 

Iš Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų miestelių atvykę lankytojai Žagarėje taip pat galėjo apsilankyti jojimo sporto klube „Žagarės kentaurai“, „Puodų name“, Genovaitės Mitrikienės sodyboje-gėlyne, tautodailininkės Aušros Petrauskienės „Lėlių namuose“ ir „Kaliausių fabrikėlyje“, Aleksandro ir Danutės Laukučių sodyboje, tautodailininko Vido Sakalausko dirbtuvėse, Dievo Tarnaitės Barboros Žagarietės kriptoje, išsinuomojus pasivažinėti dviračiais po Žagarę ar jos apylinkes, papramogauti prie Žvelgaičio ežero. Akcijoje dalyvaujančiose įstaigose, sodybose buvo galima įsigyti ir įvairių tautodailininkų dirbinių, suvenyrų.

 

Panašios akcijos ne tik įdomios atvykstantiems lankytojams, bet ir svarbios jas organizuojančiai vietos gyventojams. Bendri renginiai ir projektai skatina bendruomeniškumą, savitarpio pagalbą ir supratimą, padrąsina imtis naujų veiklų, įgyvendinti įvairias idėjas.

 

Dėkojame visiems, prisijungusiems prie akcijos „Žagarė – ar čia buvai“ organizavimo, dalyvavusiems joje. Tikime, jog mūsų miestas lankytojams buvo įdomus atradimas.

 

Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė

Luko Mereckio nuotr.

 


 

REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?