2019-03-19, antradienis, 04:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:23, leidžiasi 18:28, dienos ilgumas 12:5.

Ansamblio kraitėje 50 dainų ir giesmių

2018-04-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ansamblio kraitėje 50 dainų ir giesmių

Atsukame laiką dešimtmečiu atgal. Rajono kultūros namų filialuose aktyvūs fokloro kolektyvai. Skamba liaudiškos dainos, prisimenami senolių eiti rateliai, pasakotos istorijos, kur ne kur girdėti ir smuiko virkavimai, dūdelės skardenimas, kanklių ir būgno aidas. O ansamblių, jų filialuose kaip ir negirdėti. Skaistgirio filialo kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė po vieno fokloro kolektyvo pasirodymo vadovei  Birutei Dauginytei prasitarė – fokloro kolektyvų pasirodymai džiugina žiūrovą, o jei pamėginus suburti ansamblį.

 

Dainuojančių moterų Skaistgiryje yra nemažai, o ir ansamblis yra buvęs ne vienas. Vidos išsakyta mintis Birutei tiko ir patiko. Tiek dainų yra sukurta ansambliams, o kodėl jos turi būti pamirštos. Birutė grįžusi namo, giliai atsikvėpė. Bus kas bus, burs ansamblį. Iš savo užrašų išrinko keletą ansambliui tinkamų dainų, perdainavo pati, nusišypsojusi ėmė telefono ragelį ir paskambino mokytojoms Jurgitai Baranauskienei, Editai Burbienei, užkalbino kaimynystėje gyvenančias Gražiną Kardušienę,  Aliną Šutkutę, Aureliją Skrupskelienę, Kristiną Gedraitienę. Į pirmą repeticiją atskubėjo kalbintos  moterys ir kartu pasikvietusios dainą mylinčias Alina seserį Danutę Čičinskienę, Aurelija seserį Jolantą Sidorovą ir brolienę Aušrą Kipšienę. Kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė prikalbino ateiti dainuoti Editą Mituzienę, Laimutę Leimontienę, Dalią Emulienę. Džiugiai sutiko žinią apie naujai susibūrusį ansamblį Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė.

 

 

Kelios repeticijos ir Kovo vienoliktosios minėjimo metu moterų ansamblio, vadovaujamo Birutės Dauginytės, debiutas. Žiūrovą pasiekė pirmosios ansamblio atliekamos dainos ,,Viešpaties lelija“ žodžiai. Ristele bėgo dienos, savaitės, mėnesiai, metai. Moterys rinkosi į repeticijas, plėtėsi atliekamų dainų repertuaras, prasidėjo koncertinės išvykos po rajoną. Dalyvauta ir A. Raudonikio  dainų konkurse, viešėta kaimyninio Šiaulių rajono Žarėnų kultūros namuose. Religinių švenčių metu ansamblio moterys noriai gieda bažnyčioje.  Net nepajuto, kaip prabėgo pirmas dešimtmetis. Per tą laiką dalis dainuojančių moterų dėl įvairių priežąsčių paliko ansamblį. Šiandien ansamblyje dainuoja devynios moterys, skambiomis dainomis džiuginančios žiūrovus. Ansamblio repertuare net penkiasdešimt dainų , arti dešimties giesmių.

 

 

Pirmąjį savo gyvavimo dešimtmetį ansamblio dainininkės ir jų vadovė Birutė Dauginytė  atšventė surengusios jubiliejinį koncertą ,,O žydėjimas tyliai dainavo...“. Pilnut pilnutėlė kultūros namų salė plojimais išreiškė dėkingumą kultūros namų ansambliui ir jo vadovei Birutei Dauginytei. Bendramintes jubiliates sveikino ir savo dainas dovanojo Skaistgirio miestelio moterų vokalinis ansamblis ,,Retro“, vadovaujamas Ritos Eidukienės, Joniškio kultūros centro romansų grupė ,,Ašalia“, vadovaujama Ritos Kipšaitės - Balčiūnienės, Rudiškių filialo folkloro ansamblio ,,Rudbala“ romansų grupė,  vadovaujama Elenos Karnišauskienės ir Ingridos Buožiuvienės, Šiaulių rajono kultūros centro Šakynos filialo Žarėnų salės moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Sigutės Butvidienės ir Alfonso Giedros.

 

 

Jubiliejinio koncerto metu ansambliui savo dainas skyrė ir ilgamečiai dainininkai Vytautas Liulys bei Donatas Norkus. Sveikinimo žodį tarė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė, kultūrinių renginių organizatorė Vida Norkuvienė, Skaistgirio moterų draugijos ,,Versmė“ moterys, bendruomenių atstovai.  Literatūriniu žodžiu kreipėsi Skaistgirio „marti“ Vidutė Petraitienė. Rita Kipšaitė – Balčiūnienė perdavė Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Narušaitienės padėką ansamliui ir jo vadovei Birutei Dauginytei.

 

Pirmo dešimtmečio moterų ansamblio ir jo vadovės triūsas įvertintas ilgais plojimas, pilna sale žiūrovų ir dainininkių ir vadovės rankose pražydusia gėlių jūra.

 

Nuotraukose – Joniškio kultūros centro Skaistgirio filialo moterų vokalinis ansamblis ir jo vadovė Birutė Dauginytė po jubiliejinio koncerto, skirto pirmąjam veiklos dešimtmečiui pažymėti.

 

Vida Urbonienė

Autorės nuotraukos

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai