2019-04-19, penktadienis, 04:15.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Apie šeimininką sprendžiama iš jo kiemo...

2018-11-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Apie šeimininką sprendžiama iš jo kiemo...

Turbūt daugeliui vyresnio amžiaus žmonių teko skaityti mūsų kraštiečio J. Avyžiaus romaną „Sodybų tuštėjimo metas“. Graudu pripažinti, kad daugumoje mūsų rajono kaimų tokia padėtis yra ir dabar. Dar prieš porą metų mūsų, Mikolaičiūnų kaime, šurmuliavo jaunimas, rengėme bendruomenės šventes, rašėme projektus, įrengėme sporto aikšteles...

 

 

Kas gi pasikeitė? Kaime per du metus sumažėjo kone per pusę žmonių – vieni išvyko į užsienį laimės ieškoti, kiti atgulė amžino poilsio.

 

 

Tačiau džiugu, kad likusieji bendruomenės nariai vis dar aktyvūs savo kaimo mylėtojai. Didelę naudą ir pastiprinimą įnešė parašytas ir laimėtas projektas „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, kurio vykdymo metu įsigytos taip reikalingos bendruomenės teritorijai tvarkyti priemonės: grėbliai, šepečiai, karutis, šakų kirptuvas, lapų pūtikas ir kt.

 

 

 

 

Taigi nieko nelaukdami  ir susirinkome visi bendruomenės nariai į šeštadieninį susirinkimą – talką. Bendruomenės pirmininkė supažindino žmones su metine finansine ataskaita, pasidžiaugėme į bendruomenę įsijungusiais  naujais nariais,  padiskutavome apie kaimo problemas: neįruošiamos prie kaimo esančiame kelyje perėjos, kuriomis  galėtume saugiai pereiti gatvę ir patekti į pėsčiųjų taką, pasiguodėme dėl labai prasto geriamojo vandens ir amžinų pažadų įvesti naują vandentiekį...

 

 

Tačiau visas problemas užgožė pirmininkės pristatytos projekto metu gautos priemonės, kurios tuoj ir buvo panaudotos, įsijungus į bendruomenės aplinkos tvarkymą.

 

 

 

 

Visą popietę tvarkėme aplinką,  netilo kiemo erdvėje kalbos, juokas, kuris dar labiau suartino kaimo žmones. Labai džiugu, kad į talką įsijungė ir kaimo jaunimas.

 

 

Įgyvendinus projektą, pasiekti visi numatyti tikslai – sutvarkyta kaime esanti viešoji erdvė, kuri, naudojant įsigytas priemones, bus nuolat prižiūrima ir džiugins  akį ne tik patiems kaimo gyventojams, bet ir atvykstantiems svečiams, kurių kaime netrūksta, sudarys sąlygas kaimo jaunimui turiningai praleisti laisvalaikį, žaidžiant ir sportuojant sutvarkytose aikštelėse. Gautos  priemonės užtikrins ir projekto tęstinumą, nes visi suprantame, kad apie šeimininką pirmiausia sprendžiama iš jį supančios aplinkos, o mes, Mikolaičiūnų kaimo bendruomenės nariai, esame tikri savo kaimo šeimininkai.

 

 

Taigi belieka tikėtis, kad per kitus du metus mūsų priemiestinis kaimas pasipildys naujais, jaunais nariais, o ir grįžtančių iš užjūrio labai laukiame.

 

 

Džiaugiamės laimėtu projektu ir nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems gauti finansavimą iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ konkurso lėšų.

 


Mikolaičiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė  Dalia Žilevičienė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai