2019-02-16, šeštadienis, 03:30.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Aplankyti Dainavos apygardos partizanų bunkeriai

2018-06-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Aplankyti Dainavos apygardos partizanų bunkeriai

Joniškio šauliai viešėjo Dainavos krašte. Pirmiausia aplankytas Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus, kurio įkūrėjas ir direktorius Gintautas Kazlauskas papasakojo apie 1944 – 1953 m. Dainavos apygardos partizanų kovas, moterų dalyvavimą partizaniniame judėjime, tremtį, supažindino su muziejaus eksponatais.

 

Didelį įspūdį paliko meškos, kurią plikomis rankomis Sibire įveikė tremtinys Jonas Vytautas Koklevičius, iltis ir nagai. Ekskursija „Partizanų takais“ tęsėsi po nuostabaus grožio šilus –  aplankytas Adolfo Ramanausko - Vanago, Juozo Vitkaus - Kazimieraičio bunkeris, Juozo Balčiaus - Balučio vadavietė, Milžino būrio žūties vieta, partizanų pagerbimo sąskrydžio ir jo dalyvių pietavimo vieta Desanto sodyboje, bunkeris Ratnyčios upelio krante.

 

Tai dar ne viskas, prieš nakvynę Punios šile apžiūrėtas Dainavos apygardos štabo bunkeris, kurio įėjimas buvo gudriai įrengtas per upelį, kad priešas nesusektų partizanų pėdsakų. Natūraliai susiformavusia ąžuolų alėja ėjome į nakvynės vietą. Didingi medžiai turi suteiktus istorinių įvykių bei didžiųjų kunigaikščių vardus - Vytauto, Gedimino, Jogailos, Saulės mūšio ir kitus. Sekmadienį, pakeliui namo, užsukome į Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune.

 

Joniškio šaulių 606-osios kuopos inf. ir nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?