2019-02-22, penktadienis, 16:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Ar galima užsikrėsti gripu nuo šuns?

2018-02-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Ar galima užsikrėsti gripu nuo šuns?

Ar žinojote, kad ir šunys serga gripu? Pavyzdžiui, maždaug prieš mėnesį daugiau kaip 100 šunų JAV – Kalifornijoje, Kentuktyje, Ohajuje ir Mičigane – buvo nustatytas gripas, kurio užkratas labai sparčiai plinta.

 

Kol kas šunų gripu neužsikrėtė nė vienas žmogus, bet tai nėra neįmanoma. Šunų gripas yra panašus į tuos virusus, kuriais užsikrečia žmonės. Jam būdingi kone identiški simptomai, įskaitant užgultą nosį, kosulį, nuovargį ir apetito praradimą.

 

Šunų gripo sunkumas gali svyruoti nuo jo požymių pasireiškimo, iki sunkios būklės, pereinančios į plaučių uždegimą ir kartais pasibaigiančios mirtimi. Tačiau dauguma šunų, anot JAV Ligų kontrolės centro, pasveiksta per 2–3 savaites. Šunys vieni nuo kitų gali lengvai užsikrėsti parkuose, veisyklose ir gyvūnų prieglaudose čiaudėdami, kosėdami ar liesdami užkrėstas medžiagas.

 

Kornelio universiteto Veterinarijos medicinos koledžas(JAV) ištyrė 72 gripu sirgusius šunis Kalifornijoje, 22 Kentukyje, 14 Ohajo valstijoje ir 1 Mičigane.  Buvo aptikti du skirtingi gripo virusai: H3N8 ir H3N2, kurie skiriasi nuo žmonių virusų.

 

Šiomis dviem atmainomis 2015 metais per šunų gripo protrūkį Čikagoje užsikrėtė daugiau kaip 1 tūkst. geriausių žmogaus draugų, iš kurių 5 nugaišo.

 

Tačiau šunų šeimininkams nereikėtų baimintis dėl šį sezoną siausiančio šunų gripo, nes, anot Kornelio gyvūnų sveikatos diagnostikos centro Molekulinės diagnostikos laboratorijos direktorės Amy Glaser, jis nėra pavojingesnis už ankstesnįjį.

 

Anot Amerikos veterinarijos medicinos asociacijos, vos mažiau nei 10 procentų užkrėstų šunų liga gali pasibaigti mirtimi. Kaip sakė Floridos universiteto Veterinarijos medicinos koledžo ekspertai, užsikrėtę gripu šunys kitus gentainius gali užkrėsti per tris-keturias savaites. Kad taip nenutiktų, A.Glaser patarė bet kokia kvėpavimo liga sergantį šunį atskirti nuo kitų.

 

O kaip gi žmonės? Ar jiems gresia šunų gripas? Nėra jokių įrodymų, kad žmonės būtų užsikrėtę labai plintančiu šunų gripu, bet tai nereiškia, kad taip nenutiks. Anot Ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistų, gripo virusai nuolat kinta. Taigi virusas gali mutuoti taip, kad galėtų užkrėsti žmones ir tarp jų pasklisti.

 

Tačiau, kaip „Daily Mail“ interneto svetainei sakė A.Glaser, mažai tikėtina, kad tai įvyks dėl šunų gripo genetinio modelio. Tiesą sakant, anot A.Glaser, tai žmonėms reikėtų pasistengti neperduoti gripo savo augintiniams. „Reikia žinoti, kad kartais šunys ir katės gali užsikrėsti žmonių gripo atmainomis, – įspėjo A.Glaser. – Taigi jeigu sergate gripu, saugokitės, kad neužkrėstumėte savo augintinio“. Vis dėlto kiti ekspertai sako, kad žmonių gripo viruso perdavimo gyvūnams atvejai yra reti.

 

osobake.by

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 

 

 


REKLAMA


 

Kurkime jaukią atmosferą kartu! 

 

 

PROJEKTUOJAME IR GAMINAME

Virtuvės ir svetainės baldus, spintas su stumdomomis durimis, stumdomas sistemas, drabužines, pertvaras,  miegamuosius, prieškambario baldus, vonios baldus,  vaiko kambario baldus, biuro baldus (visuomeninės paskirties baldai), darželio baldus, stalus, komodas, recepcijas. 

 

GARANTUOJAME KOKYBĘ IR ILGAAMŽIŠKUMĄ

Teikiame PROFESIONALIĄ BALDŲ SURINKIMO PASLAUGĄ. Dirbame visoje Lietuvoje. Galime komplektuoti 4-6 žmonių brigadas, domina didesni objektai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

 

TAIKOME NUOLAIDAS

Pastoviems klientams išskirtinės kainos!

 

GARANTIJA 24 MĖNESIAI

Priežiūra ir pagalba pasibaigus garantiniam aptarnavimui.

 

KONTAKTAI

Šarūnė Tarvydaitė: +37069888754

El. paštas: vadyba@baldukalve.lt

Svetainė:  www.baldukalve.lt

facebook: https://www.facebook.com/www.baldukalve.lt/

 

 

VISADA esame pasirengę suteikti skubią ir Jūsų norus atitinkančią paslaugą!  Neturime papildomų ar šalutinių verslo išlaikymo kaštų. DIRBAME BE TARPININKŲ. Ir tai yra - FAKTAS!

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?