2019-04-20, šeštadienis, 23:59.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:04, leidžiasi 20:29, dienos ilgumas 14:25.

Artėja kaliausių fiesta Žagarėje: atšvęskime ją su nauju Gineso rekordu

2018-07-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Artėja kaliausių fiesta Žagarėje: atšvęskime ją su nauju Gineso rekordu

Gyvųjų kaliausių pasaulio Gineso rekordui žagariečiai ruošiasi pilni entuziazmo. Ir, žinoma,  organizacinių rūpesčių. Su šios atrakcijos organizatoriais kalbėjausi septintą valandą vakaro, tiesiog atsitiktinai paskambinau į darbinį jų susirinkimą. Čia įvairius šventės niuansus  aptarinėjo Žagarės regioninio parko direkcijos rekreacijos vadybininkė Modesta Bielskienė, tautodailininkė, Kaliausių fabrikėlio šeimininkė Aušra Petrauskienė, Sarah Mitrikė, Dainius Mereckis, Izabelė Visockaitė.  

 

Su tokiu užsidegimu buvo svarstomos įvairios smulkmenos, kad iškart pagalvojau – turi čia gimti naujas pasaulio Gineso rekordas, tiesiog negali būti kitaip. Ir kas jau kas, bet žagariečiai ir joniškiečiai privalo pirmieji prie jo gimimo prisidėti – juk ne kasdien fiksuojami pasaulio rekordai, ir ne taip jų daug iškeliauja į pasaulį iš Lietuvos.

 

Aušra Petrauskienė sako, kad rekordui pasiekti reikia bent 294 gyvųjų kaliausių. Žagariečiai išsiaiškino, kad paskutinis gyvųjų kaliausių rekordas užfiksuotas Didžiojoje Britanijoje gegužės mėnesį. Rekordinėje atrakcijoje dalyvavo 293 gyvosios kaliausės. Žagarė pasiruošusi suburti apie 350 gyvųjų kaliausių ir tokiu būdu ilgiau išlaikyti „nesumuštą“ rekordą.

 

Sarah Mitrikė, palaikanti ryšius su rekordą fiksuojančia agentūra, sako, kad rekordo dalyviams keliami tam tikri reikalavimai. Kiekviena gyva kaliausė privalės turėti šiaudinę ar medžiaginę skrybėlę, kelnes, papuoštas lopais, kaliausę vaizduojančią kaukę arba „kaliausiškai“ išpieštą veidą. Iš po skrybelės, palaidinės ar marškinių ilgomis rankovėmis privalės kyšoti šiaudai. Rekordo dalyviai labai palengvintų organizatorių darbą, jeigu visa tai atsivežtų iš namų. Tačiau ir be šių rekvizitų atvykę galės drauge su kitais siekti rekordo. Šventės organizatoriai ir aprengs, ir šiaudais apkamšys, ir veidą „kaliausiškai “ išpaišys. Rekordas bus fiksuojamas Žagarės dvaro parke šalia didžiosios festivalio scenos tam įvykiui atitvertoje aikštelėje. Už istorinių akimirkų įamžinimą bus atsakingas vienas iš organizatorių – Dainius Mereckis.

 

Žagarė ir žagariečiai nuo seno garsėja savo pravardėmis. Plačiai prigijęs ir posakis, jog „kiekvienas tikras žagarietis būtinai turi turėti pravardę“.Tad vykdami į Žagarės vyšnių festivalį nepamirškite ne tik „kaliausinės aprangos“, bet ir ant lopų užsirašyti savo pravardės, nes visi rekordo dalyviai bus apdovanoti išskirtiniais pasaulio Gineso rekordo dalyvio sertifikatais.

 

Gineso rekordo siekimu kaliausių šėlsmas nesiliaus. Po visų formalumų gyvosios kaliausės bus pakviestos sudalyvauti „Zaptės estafetėje“. Žaidimo tikslas – Žagarės mieste atrasti punktą pagal žemėlapį, pažymėti jo pavadinimą, užsiklijuoti lipduką ir laimėti prizą.

 

Gyvųjų kaliausių nuotykius stebės ir Kalėdų senelis. Jo dalyvavimas Vyšnių festivalyje – neatsitiktinis. Taip jau susiklostė, kad žagariečiai iš visų pasaulio kraštų pas artimuosius ir gimines gausiausiai sugrįžta per Kalėdas ir Vyšnių festivalį. Tad festivalis – lyg ir antros Kalėdos. Sklando kalbos, kad Žagarės dvaro parke bus net kaliausiškai papuošta eglutė.

 

Rekordą sutikti bus pasiruošusios ir tradicinės kaliausės, patogiai įsitaisiusios kiemuose ir viešosiose erdvėse. Ir „Zaptės“ restoranas. Ir kaliausių ralis. Ir kaliausių talento konkursas. Ir dar daug įvairių atrakcijų.

 

Taigi liepos 14d. kviečia kaliausių fiesta Žagarės vyšnių festivalyje. Rekordas bus fiksuojamas 14:15 val.

 

Kazimieras Šatas

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai