2018-11-17, šeštadienis, 04:40.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:53, leidžiasi 16:11, dienos ilgumas 8:17.

Artėjant mokslo metams – rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas

2018-08-31, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Artėjant mokslo metams – rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas

Rugpjūčio 29 d. Joniškio rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovai susitiko su Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Novogreckiu ir skyriaus specialistais.

 

Pasitarimui prasidedant Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir administracijos direktorius Aivaras Rudnickas įteikė mokyklų vadovams „Lietuvos draudimo“ liemenes, kuriomis bus aprūpinti visi savivaldybės pradinių klasių moksleiviai. Joniškio savivaldybės mokykloms „Lietuvos draudimas“ iš viso padovanojo 700 šviesą atspindinčių liemenių, pažymėtų „Apsaugok mane“ ženklu. Savivaldybės darbuotojai taip pat pasirūpino, kad prie mokyklų esančios perėjos būtų paženklintos ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu.

 

 

Pasitarimo pradžioje skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis trumpai supažindino su švietimo situacija Lietuvoje,  apžvelgė Joniškio rajono savivaldybės švietimo būklę, pristatė finansinę situaciją, kad formuojant klasių komplektus bus reikalingos savivaldybės biudžeto lėšos. Vedėjas įvardijo remiantis švietimo sistemos rodikliais nustatytas švietimo raidos stiprybes ir silpnybes. Taip pat pristatė rekomendaciją, kad reikia ieškoti priemonių gerinti pagrindinio ugdymo pasiekimus, ugdyti mokinių mokėjimo mokytis kompetenciją ir veiksmingai spręsti patyčių problemą.

 

Skyriaus specialistai taip pat pateikė savo kuruojamų sričių naujienas, priminė svarbius pasikeitimus.

 

Skyriaus vyr. specialistė Helena Pidkovienė informavo apie  biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo tvarką ir pristatė savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama įteisinti mokytojų etatinį darbo apmokėjimą atsisakant valandinio ir pakeisti mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų darbo apmokėjimo sąlygas. Švietimo įstaigų vadovų darbo užmokestį sudarys pareiginė alga (pastovioji ir kintamoji dalys).  Priminta, jog mokyklų vadovų veikla bus vertinama iki 2019 m. kovo 1d.

 

 

Skyriaus vyr. specialistė Daina Armonavičienė kalbėjo apie neformaliojo vaikų švietimo aktualijas. Rugsėjo-gruodžio mėnesiais veiklas vykdys 19 NVŠ teikėjų, planuojama, kad veiklose dalyvaus daugiau nei 500 vaikų. Atkreiptinas dėmesys, kad ugdymo procesas ir NVŠ veiklos yra finansuojamos  iš skirtingų šaltinių, vyksta skirtingu laiku ir kad vaikai negali ugdymo proceso metu dalyvauti NVŠ veiklose.

 

Skyriaus vyr. specialistė Aušra Lukšaitė Lapinskienė pristatė Joniškio rajono savivaldybės mokyklų mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų rajoninių renginių organizavimo ir vykdymo tvarką. Specialistė akcentavo, kad tradicinės šventės metu bus apdovanojami tik rajoninių renginių ar rajoninių etapų nugalėtojai, nes šalies etapų ar tarptautinių konkursų nugalėtojus apdovanoja jų organizatoriai.

 

Joniškio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė kvietė  mokyklas dalyvauti Dofe pasaulinėje jaunimo apdovanojimų programoje. Pasidžiaugė, kad Joniškio rajone jau dalyvauja 2 mokyklos, tai: Joniškio ,,Aušros „ gimnazija ir ,,Saulės“ pagrindinė mokykla, kurių jaunimas yra pasiekęs bronzos, sidabro ženklelius ir siekia aukso ženklelio. Tai abipusė nauda tiek mokytojams, tiek moksleiviams – tobulėjimui ir  pažangai. Planuojama pasikviesti Dofe programos koordinatorę, kad  vykdytų mokymus Švietimo centre.

 

 

Vienas iš svarbiausių ugdymo tikslų – užtikrinti, kad ir vaikai, ir mokytojai mokykloje jaustųsi saugiai. Ugdymas turi būti kokybiškas, įtraukiantis mokinius, besiremiantis praktine veikla. Ugdymo įstaigų vadovai pristatė mokinių pasiekimų pažangą savo mokykloje. Aptarti klausimai ir pokyčiai dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo 2019 metais.

 

Pasitarimui baigiantis, Joniškio rajono savivaldybės atstovai ir rajono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkė Dalia Žilevičienė palinkėjo visiems gerų naujų mokslo metų.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Jei šiandien vyktų rinkimai į Joniškio rajono tarybą, kuriai politinei jėgai atiduotumėte pirmenybę