2019-02-22, penktadienis, 16:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Atlaidai Maironių koplyčioje sukvietė kraštiečius

2018-08-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Atlaidai Maironių koplyčioje sukvietė kraštiečius

Šeštadienio popietę link Maironių koplyčios pėstute ir važiuoti skubėjo žmonės. Iš tolo matėsi beržų alėja atskubančios senolės ryšinčios gėlėtas skareles. Kur pirmiausia suėję, suvažiavę suka? Žinoma į kapinaites, kuriose ilsisi jų šeimos artimieji, vaikystės draugai. Išgirdę greta kalbančius, kelia akis link jų ieškodami pažįstamų akių.

 

Koks džiaugsmas apkabinti prieš kelis dešimtmečius matytus draugus, koks džiaugsmas prie kauburėlio sutikti senokai matytus giminės atstovus. Kas šiandien sukviečia kraštiečius, giminę prie savo šaknų, jei ne atlaidai parapijose, kaimų bendruomenės. Taip ir pirmąjį rugpjūčio šeštadienį Maironiuose buvo. Į tradicinius Šv. Ignaco atlaidus sugrįžo to krašto vaikai. Pilnut pilnutėlė koplyčia alsavo džiaugsmu, kad ją senuolėlę dar mena.

 

Atlaidų metu Joniškio kultūros centro Kirnaičių skyriaus kaimo giedoriai, vadovaujami Gedimino Andrašiūno,  pirmą kartą giedojo senųjų kantičkų giesmes. Pasak jo, kaime dar yra gyvenančių senųjų giedorių. Kartą susirinkę pasiūlė prisiminti senųjų kantičkų giesmes. Pamėginom, patiko ir nusprendėm jų nepamiršti, jas perduoti jaunimui. Tad ir giedam šiandien pirmą kartą viešai. Savo giesmių pynę kaimo giedoriai baigė kunigo Antano Vienažindžio giesme apie Amžinąjį gyvenimą.

 

Atlaiduose svečiavosi bažnytinis choras iš kaimyninio Radviliškio rajono Pociūnėlių parapijos. Šv. Ignaco atlaidų Šv. Mišias aukojęs parapijos vikaras kunigas Aldas homilijos metu sakė, kad nesvarbu kiek dešimtmečių praeitų, nesvarbu, kad keičiasi laikmečiai, bet Dievo maldos tos pačios. Tikintysis turi suprasti, kad jis plūša ne dėl skrandžio pripildymo, ne dėl turtų, o dėl Amžinojo gyvenimo. Laimę turime derinti su Viešpačiu. Priimdami prasmingai sakramentus priimame ir laimę. Dižiausia palaima gyventi Dievo valioje ir su Dievu.

 

Po atlaidų vėl visi būreliais skubėjo link Jakiškių bendruomenės namų. Iki saulės laidos skambėjo dainos, šnekučiavosi ir laimingomis akimirkomis dalijosi susirinkę draugėn kraštiečiai, sugrįžę gimtinėn vaikai.

 

Visi atlaidų dalyviai sustabdytoje akimirkoje.

 

Broliams Stasiui ir Juozui Žebrauskams užaugusiems Maironių kaime Šv. Ignaco atlaidai prisiminimuose gyvi nuo pat vaikystės.

 

 Kirnaičių kaimo giedoriai atgaivino senųjų kantičkų giesmes.

 

Vida Urbonienė

Autorės nuotr.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?