2020-07-11, šeštadienis, 06:34.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:48, dienos ilgumas 16:50.

„Audruvei“ sausros nebaisios

2019-07-05, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Audruvei“ sausros nebaisios

Tradicinė miesto šventės metu vykstanti Joniškio literatų klubo ,,Audruvė“ literatūrinė popietė sukvietė gausų būrį literatūros kūrėjų, skaitytojų ir literatūrai ,,prijaučiančių“ klausytojų. Atsižvelgiant į bendrą miesto šventės temą, popietė pavadinta ,,Aš myliu Joniškį“. Mato Slančiausko progimnazijos moksleivės Juta Adomaitytė ir Agnė Praniulytė, vedusios popietę, kvietė žiūrovus keliauti po Joniškio kraštą, aplankyti įdomiausias ar brangiausias vietas. Žinoma, nebuvo pamirštos ir kitų rajonų vietovės. Literatūros mylėtojus sveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, literatų klubo ,,Audruvė“ prezidentė Alina Jonaitienė.

 


Literatūrinės popietės metu paskelbti Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei ,,Audruvės“ literatų klubo organizuoto respublikinio kūrybinių darbų konkurso ,,Vietovardžių atsivėrimai“ nugalėtojai. Konkurso darbų vertinimo komisijos narė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Vaičiulytė-Mykolaitienė aptarė konkursui atsiųstus darbus: pristatė, kokius žanrus dažniausiai rinkosi kūrėjai, kaip jiems sekėsi laikytis konkurso nuostatuose apibrėžtų reikalavimų, pasidalino įžvalgomis apie tekstų meniškumą, originalumą. 

 


Konkursui atsiųsta daugiau kaip 50 darbų iš įvairių Lietuvos vietovių: Šiaulių, Mažeikių, Plungės, Kėdainių, Kauno, Pakruojo, Trakų, Biržų ir, be abejo, paties Joniškio. Konkurso dalyviai pateikė įvairių žanrų kūrinių: legendų, padavimų (pastaruosius žanrus itin dažnai rinkosi moksleiviai), novelių, esė, tradicinių ir modernių eilėraščių. Šiltus žodžius savo kraštui skyrė iš Joniškio kilę, šiuo metu kitur gyvenantys kūrėjai: Viktoras Žilinskas, Vilija Katkevičiūtė, Vytautas Mankevičius ir kt. Kai kurie kūrėjai konkursui pateikė tarmiškai parašytų darbų.

 


Konkurso vertinimo komisija išrinko dvi grupes nugalėtojų: moksleivių ir suaugusiųjų. Moksleivių amžiaus grupėje I vietą laimėjo Mato Slančiausko progimnazijos moksleivė Marija Žuronaitė, rašiusi apie Voverkį. Visiškai kitokią Voverkio istoriją papasakojo tos pačios progimnazijos moksleivis Pijus Juočas ir laimėjo II vietą. Antroji vieta skirta ir Miglei Norušaitytei, atsiuntusiai padavimą apie Audruvės upelį. III vietą komisija skyrė tos pačios mokyklos mokiniui Justui Remeikai, rašiusiam apie Žvelgaičio kalną. Nominacija ,,Įtaigi istorija“ skirta Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivei Gretai Čelak už padavimą ,,Magučių stebuklas“, o Mato Slančiausko progimnazijos moksleivei Faustai Romeikaitei atiteko nominacija ,,Meniška dabarties ir istorijos sampyna“ už pasakojimą apie Raistų kaimą ,,Vieta, kurioje būti gera“.

 


Suaugusiųjų grupėje I vieta skirta iš Joniškio kilusiai, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenančiai Vilijai Katkevičiūtei už eilėraštį ,,Nepamiršta Sidabra“. II vieta atiteko Mažeikių krašto kūrėjui, bardui Aurelijui Butnoriui, konkursui pateikusiam padavimą apie Valatkiškių ir Daratos šaltinius. III vietą komisija nusprendė skirti Ritai Venckūnienei už eilėraštį apie Vabalninką ,,Gimtieji namai“. Kadangi sulaukta nemažai labai stiprių, meniškų ir originalių darbų, vertinimo komisija nusprendė apdovanoti ir daugiau kūrėjų: paskatinamieji prizai skirti joniškietei Dzintrai Elgai Irbytei už ,,Legendą apie Audruvę“, iš Joniškio kilusiam Vytautui Mankevičiui už kūrinių ciklą ,,Pasižvalgymas po gimtąjį kaimą“, šiaulietėms kūrėjoms Elonai Antakauskei, konkursui atsiuntusiai eilėraštį ,,Aplink Žuvininkus“, ir Neringai Juodeikytei, meniškai įprasminusiai rašytojos Šatrijos Raganos gyvenamąsias vietas eilėraštyje ,,1930 m. liepa“. Visi nugalėtojai ir laureatai apdovanoti  padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

 


Literatūrinės popietės metu skambėjo Joniškio ir kitų rajonų literatų eilės, muzikinius akordus ir dainas žiūrovams dovanojo Joniškio kultūros centro dainininkės ir jų vadovė Jurinta Mickaitė. Eiles skaitė ir Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius. Apniukusią vasaros popietę sušildė nuoširdūs literatų klubo bičiulių sveikinimo žodžiai, o literatų bendravimas tęsėsi prie arbatos puodelio ir pasibaigus popietei. Tad nepaisant nei fizinių, nei dvasinių sausrų, Joniškio literatų klubo ,,Audruvė“ vaga nenuseko, jos srovė virvena tolyn ir džiugina širdis tų, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be literatūros, kurie stengiasi pastebėti grožį, kurie vertina bendravimo ir bičiulystės stebuklą.

 

                                                                    Literatų klubo ,,Audruvė“ inf.
 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai