2019-03-19, antradienis, 03:56.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:23, leidžiasi 18:28, dienos ilgumas 12:5.

„Aušros“ gimnazijos moksleivių komanda dalyvavo konkurse „Jūrų keliais 2018“

2018-05-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Aušros“ gimnazijos moksleivių komanda dalyvavo konkurse „Jūrų keliais 2018“

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla jau 10 metų organizuoja konkursą „Jūrų keliais“. Šiemet jame varžėsi 12 moksleivių komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų. Pirmą vietą iškovojo ir nemokamai AB „DFDS Seaways“ keltu į Švediją plauks Akmenės gimnazijos komanda. Dėl antro kelialapio atskirai tarpusavyje rungėsi 12-os Klaipėdos gimnazijų moksleiviai.

 

Kadangi azartiškas ir linksmas moksleivių konkursas „Jūrų keliais“ šiemet jubiliejinis, jo atidarymas vyko ne tradiciškai Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos sporto salėje, o skvere prie burlaivio „Meridianas“.

 

Aikštėje sumaniai ir šmaikščiai prisistatė 12 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų - Vilniaus, Kauno raj., Birštono, Joniškio, Akmenės, Tauragės, Skuodo, Telšių, Radviliškio. Visos komandos jau yra dalyvavusios šiame konkurse, o kai kurios net tapusios laureatėmis. Buvo ir dvi naujokės - iš Viduklės ir Alsėdžių. Beje, „Aušriukų“ komanda iš Joniškio Jūreivystės mokyklai padovanojo lobių skrynią.

 

Šventinę nuotaiką ir kovinę dvasią visus tuos 10 metų kėlė Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras. Per visus tuos metus „Jūrų keliais“ keliavo 1 390 moksleivių.

 

Konkurso dalyvius nuo „Meridiano“ denio sveikino Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila,  primindamas visus šių metų jubiliejus: Lietuvos valstybingumo atkūrimui - 100 metų, Jūreivystės mokyklai šiemet sukako 70 metų, burlaiviui „Meridianas - taip pat, o „Jūrų keliams“ - 10 metų.

 

„Džiugu, kad jūrine tematika domimasi įvairiuose Lietuvos kampeliuose“, - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Jis agitavo moksleivius mokytis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, nes Lietuvos jūrininkai yra vertinami visame pasaulyje.

 

„DFDS Seaways“, pagrindinio prizo steigėjos vykdomasis direktorius Jonas Nazarovas pasidžiaugė, kad gimnazijų moksleiviai renkasi ne saugų ir nuobodų laisvalaikį, o rizikingą ir įdomų. Jis linkėjo stengtis konkurse pasirodyti kaip komandai ir kad paskutinis jos narys būtų pirmas.

 

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas pageidavo prizo už optimizmą Akmenės komandai, kuri šaltą penktadienio rytą pasirodė su trumpa apranga.

 

Konkurso atidarymo pabaigoje visi dalyviai sušoko „Flesh Mob“, kurį vedė žinomas šokėjas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistas Donatas Bakėjus.

 

Po atidarymo šventės Lietuvos gimnazijų komandos žygiavo į Jūreivystės mokyklą, kur jų laukė nemenki iššūkiai. Komandų nariams, kurių kiekvienoje komandoje - po 8, tarp jų privalo būti nors 1 mergina, teko parodyti savo sugebėjimus dujų labirinte, navigaciniame treniruoklyje, baseine užsiropšti ant gelbėjimosi plausto, suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam žmogui, traukti virvę ir kt.

 

Geros nuotaikos netrūko, rėmėjų prizų buvo gausiai. Beje, Uosto direkcija parengė tikrą staigmeną konkurso dalyviams - dovanojo 10 kg sveriantį didžiulį tortą su fejerverkais.

 

Antrame konkurso ture, kuriame dalyvavo 12 uostamiesčio gimnazijų komandų, nugalėjo Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos komanda.

 

Taigi į Švediją plauks Akmenės ir Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijų komandos.

 

Paruošta pagal Vakarų ekspreso medžiagą

„Aušros“ gimnazijos nuotr.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai