2019-04-19, penktadienis, 05:43.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Baigiamajame projekto „Pažinkime Baltijos dvarus“ renginyje dalyvavo ir joniškiečiai

2018-11-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baigiamajame projekto „Pažinkime Baltijos dvarus“ renginyje dalyvavo ir joniškiečiai

Vecgulbenes dvare (Latvija) vyko projekto „Pažinkime Baltijos dvarus“ baigiamasis renginys, į kurį buvo sukviesta 50 aktyviausių šio projekto dalyvių. Į šventinį renginį pakviestos ir joniškietės Ilona Gylytė , Gitana Dūdienė, Rita Ivaškevičienė, Diana Gilytė ir Rugilė Gilytė.

 

Šią vasarą duris lankytojams buvo atvėrę daugiau kaip 130 istorinių pilių ir dvarų trijose Baltijos šalyse. Trijų šalių pilių ir dvarų asociacijos susivienijo organizuodamos tarptautinį projektą, padėjusį vizualizuoti šių šalių dvarų tinklo tankumą, pabrėžti dvarų, kaip kultūrinės, ekonominės ir regioninės raidos variklių, svarbą praeityje ir dabar. Dvarų lankymo akcija tęsėsi nuo gegužės 24 d. iki rugsėjo 16 d. O štai praėjusį sekmadienį apdovanoti šio projekto nugalėtojai, burtų keliu išsidalinti prizai. Sukviestiems svečiams koncertavo po vieną meno kolektyvą iš kiekvienos Baltijos šalies.

 

Susidomėjimas projektu buvo stebinančiai platus visose trijose Baltijos šalyse. Keliautojai ne tik lankėsi pilyse ir dvaruose, dalyvavo ekskursijose, ne tik pamatė ir sužinojo, bet taip pat susitiko ir susipažino su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis. 

 

Projekto simbolis – raktas – buvo naudojamas kaip pilių ir dvarų, atveriančių savo duris naujiems atradimams kultūros paveldo srityje, užuomina. Istoriniai raktai „keliavo“ po visas tris Baltijos šalis, kviesdami pažinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos paveldo lobynus. Džiugu, kad projekto simbolis raktas neaplenkė ir Joniškio rajono. Šiame projekte dalyvavo Jakiškių dvaras.

 

Kitąmet projektą žadama pratęsti. Projekto organizatoriams reikėtų geriau apgalvoti į loteriją įtrauktų prizų dalybas. Pasitaikė taip, kad estų atstovas išsitraukė nemokamą Gedimino pilies  aplankymą. Ir tai padaryti būtina iki Naujųjų Metų. Kažin ar rudeniškų orų lydimi estai pasinaudos šiuo prizu, nes nemokamas pilies aplankymas jiems kainuos brangiau nei pati kelionė iki jos. Panašiai atsitiko ir lietuviams, laimėjusiems nemokamą vakarienę Estijos pajūryje. Ir nors kaip sakoma dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, bet prizai su priemoka iš savo kišenės ūpo nepakelia. Nepakelia to ūpo ir loterijoje ištraukta estų kalba knyga apie augalus. Būtų apie pilis ir dvarus, ir dar su nuotraukomis, tada ir svetima kalba nekristų taip į akis. Tiesa, renginio dalyviai čia pat ieškojo galimybės tarpusavyje susikeisti laimėtus prizus ir išvengti nepatogumų jais pasinaudojant. Kita vertus, pats projektas „Pažinkime Baltijos dvarus“ nusipelno pagyrimo ir pasitaikę kai kurie nesklandumai neužgožia jo užmojų ir prasmės.

 

Kazimieras Šatas

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai