2020-08-06, ketvirtadienis, 05:13.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

„Bėdų turgus“ joniškietiškai (trečia dalis)

2018-12-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Bėdų turgus“ joniškietiškai (trečia dalis)

Tęsiame straipsnių ciklą, kuriame kiekvieną savaitgalį apžvelgiame priešrinkiminės kampanijos metu interneto erdvėje  sklindančias tikras ir tariamas rajono bėdas, kuriomis noriai facebook paskyrose dalinasi politikai. Kadangi mums tos bėdos asocijuojasi su populiaria vienos televizijos laida „Bėdų turgus“, tai kad būtų linksmiau skaityti kiekvienai bėdai sugalvojome reklaminę antraštę – manome, kad jos dėka bėdą kam nors įsiūlyti bus lengviau. Smagu pastebėti, kad joniškietiškame „Bėdų turguje“ nevengia mintimis pasidalinti ir patys joniškiečiai. Taigi pirmyn…

 

Rinkiminės kampanijos metu negyvai užjodysime bet kurį oponentą – nuotraukomis, raštais, skambučiais, skundais bei asmeniškai. Nebrangiai. Nemąstantiems.

 

 

Autorių klausimas: …neseniai keletas valdančiųjų viešai (per spaudą) pasigyrė, kad savo dalį grąžino. Pasigyrė, vadinasi - pasireklamavo. Jei gerai paskaičiuotume, reklama atsiėjo gana pigiai - nė po 170 eurų nesigavo „ant galvos".

Mieli valdantieji, jeigu norite girtis, darykite tai, kai VISI KARTU grąžinsite iš žmonių paimtą ir politinėms manipuliacijomis panaudotą sumą. Visai nesvarbu, kas, kada ir kurią dalį grąžins. Kartu vieningai susitarę organizavote apkaltą, taip dabar vieningai grąžinkite visus šiems veiksmams panaudotus žmonių (biudžeto) pinigus.

 

Faktoanalitikų atsakymas: yra tokių situacijų gyvenime: ką tu bedarytum – vis tiek neįtiksi. Todėl užuojauta Tarybos nariui Mindaugui Balčiūnui. Įnešė savo dalį eurų žmogus už pralaimėtos bylos teisines paslaugas, pilietiškai, taip sakant, atsiliepė į priekaištą, o priekaištaujantys vis tiek išplatino būtent jo nuotrauką su riebiu antspaudu  „Skola“. Kas čia: spaudimas politikui, kad šis ir nesusimokėjusius priverstų susimokėti, ar pasiutpolkė – kas papuolė po ranka, tą ir apsikabinom.  Kita vertus, vyras gažus ir nesukriošęs, ko neapsikabinti, bet  yra vienas niuansas – sąžiningai vedęs. Taigi su ta politiko nuotrauka nei šiaip, nei taip – ir neskolingas, ir sąžiningai vedęs, dar ir geras Žagarės regioninio parko direktorius, bet vis tiek neįtinka. Turbūt kad sąžiningai vedęs. Belieka tik gūžtelti pečiais: likimo vingiai nenuspėjami  – nežinai, kada einant gatve ant galvos tau nukris plyta. Išsiaiškinti krentančių plytų klystkelius paliekam rinkėjams, o va su tom skolom jau įdomu. Mes situaciją įsivaizduojam taip: jei esi pats be nuodėmės, tada baksnok į kitą. O jei nuodėmių šleifas velkasi, pirmiausia apsikuopk savo kieme. Ar teisi opozicija išmušinėdama pinigus iš Tarybos narių už pralaimėtą apkaltos procesą ir keliais tūkstančiais patuštintą rajono biudžetą advokatų paslaugoms apmokėti?  Kol Teismas neįrodė atvirkščiai, teisi. Tiesa, dalis rajono politikų tokiam sprendimui nepritaria, bet Teismo verdiktą gerbia. Kiek pamename, joks Teismas neįpareigojo tų pinigų grąžinti, vardan ramaus miego kai kurie tarybos nariai vienok tai padarė. Kažin ar vardan to paties ramaus miego nevertėtų analogiškai pasielgti ir drąsiai ant  skolų žirgo skriejantiems politikams? Juk būtent dėl kai kurių jų kaltės už laiku neatiduotus autobusų parkui pinigus 2009-2011 metais prikapsėjo 71 931 euras delspinigių. Sugrąžintų kaltininkai tuos pinigus rajono biudžetui, ir nereikėtų graudžiai virkauti, kad žemdirbiai nesulaukia kaimo keliams žadėtų 80 tūkst. eurų. Beje, apie tą skolą žemdirbiams. Žadėti ir netęsėti būtų išties negražu. Bet ūkininkai sako, kad už tuos pinigus slidžių nepirks, todėl, anot Lietuvos ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkės L. Šermukšnienės,  palauks pavasario, kai skola bus sugrąžinta ir metama į kaimo kelių remontą. Kita vertus, jei skriedami ant skolų žirgo politikai žiūrėtų ne tik žirgui į galvą, bet retkarčiais pažvelgtų ir į uodegą, tai pamatytų, kad jos šeriuose karališkai vartosi jų pačių asmeninės skolos, kurios save gerbiančiam žmogui garbės nedaro.

 

Rinkiminė akcija: greitai ir kokybiškai atliksime bet kokią chaltūrą. Nebrangiai. Besiskundžiantiems skleroze – be eilės.

 

 

Autorių klausimas: istorikai ginčijasi, kur iš tiesų vyko Saulės mūšis. Tačiau šįkart ne apie istoriją, o apie tai, kam šis mūšis atnešė naudos šiais laikais.

Vienas Joniškio rajono politikas, ūkininkas, socialdemokratas, dabar esantis valdančiojoje daugumoje, prieš dešimtmetį pardavė sklypą mūšio įamžinimo memorialui už kosminę kainą.

Tik primenu, kad tuo metu dirbamos žemės hektaras, portalo „Verslo savaitė" duomenimis, brangiausiai kainavo iki 5000 litų.

 

Faktoanalitikų atsakymas: jei būtume minimo ūkininko vietoje, be jokios sąžinės graužaties pasakytume: mano žemė – už kiek noriu, už tiek ir parduodu. O kadangi ta žemė dar ir istorinė, manau, man buvo sumokėta per mažai. Čia kaip su Gedimino kalnu. Jeigu į jį žiūrėsime, kaip į dirbamos žemės plotą, vertė bus vienokia, o su pilimi ir legendomis – kitokia. Tiesiog neįkainojama. Valstybė gali paimti visuomenės poreikiams iš savininko žemę, bet už tai turi būti atlyginta. Baltijos turto vertinimo agentūros 2008 m. liepos 29 d. atlikto įvertinimo ataskaitoje paimamo žemės sklypo dalies vertė - 60000 Lt (šešiasdešimt tūkstančių litų). Ir nors sensacijos autoriai teigia, kad ūkininkas parduodamą žemę įvertino 45 tūkst. litų, pats ūkininkas sako, kad nei vienų, nei kitų afišuojamų pinigų negavo. Gauta pinigų suma portalui žinoma, vienok baimindamiesi pažeisti Asmens duomenų apsaugos įstatymą jos neskelbsime. Juo labiau, visas linksmumas slypi ne tariamoje „kosminėje“ kainoje, bet tos kainos atsiradimo istorijoje: kad žemės hektaras tuo metu brangiausiai kainavo 5000 litų komentaro autorius atsimena, o kad pats už tokią pirkimo kainą nubalsavo – nebeatsimena. Sėdžiu ir galvoju: kuriems galams man toks politikas, kuris neturi atminties arba sąmoningai vedžioja mane už nosies?  Dar prisimenu, kad tas pats komentatorius anuo metu  patogiai šildėsi vicemero kėdėje ir nesuko niekam galvos dėl tos istorinės žemės kainos. O dabar staiga išniro kaip Pilypas iš kanapių ir trinktelėjo kumščiu į stalą: kas nutiko? Nieko nenutiko: už kokią kainą, tamsta, nubalsavai, už tokią ta žemė ir buvo nupirkta.

 

Gydau įžūlumą. Montiruote. Pensininkas Joškė. Tel. 55

 

 

Autorių klausimas: gal žinote už ką? Gal rajono galva turėjo kokias pareigas policijoje ir ten tarnavo labiau nei meru?

Nebūtų nuostabu - juk vicemerė ėjo antraeiles pareigas žemės ūkio mokykloje.

Kam Jūs ir už ką skirtumėte medalį?

 

Faktoanalitikų atsakymas: paryčiais pašokau iš sapno išpiltas šalto prakaito. Ištisai sapno neprisimenu, bet jo pabaiga iki šiol stovi akyse: guliu štai aš koncentracijos stovykloje ant viršutinio gulto, o ausis taip ir rėšia iš ruporo sklindantis garsas – visų valstybinių institucijų dėmesiui:  jeigu ketinate apdovanoti joniškiečius, nuo šiol privalote pasikonsultuoti su išskirtiniais to krašto gyvenimo žinovais. Nepasikonsultavusius viešinsime facebook paskyrose. Brrrr... Ir susapnuok man tokią nesąmonę.

 

Mintis apibendrino Kazimieras Šatas

Nuotraukos –  iš facebook

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai