2019-02-16, šeštadienis, 03:51.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Birželio 25 - liepos 1d. – visi į Joniškio miesto šventę „100 sugrįžimų“

2018-06-29, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Birželio 25 - liepos 1d. – visi į Joniškio miesto šventę  „100 sugrįžimų“

Šiemet birželio  25 − liepos 1 dienomis Joniškis švęs Miesto dienos šventę „Šimtas sugrįžimų“, skirtą praeities ir dabarties Joniškio žmonėms Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio kontekste.Joniškio miestas – tai bendruomenė, o jos didžiausia vertybė – bendruomeniškumas ir gebėjimas dalintis pozityvia energija, šypsenomis ir bičiulyste.Visi Joniškio kraštiečiai, gimę, augę, gyvenę šiame mieste, pasklidę ne tik po Lietuvos didmiesčius ar kitas vietoves, bet ir po tolimus užsienius kviečiami grįžti į Joniškį ir smagiai įsilieti į šventės renginius.

 

 

Kviečiame dalyvauti konkursinėje akcijoje „Papuošk savo miestą šventei“

 

2018 m. birželio 22 – liepos 1 dienomis kviečiame dalyvauti konkursinėje akcijoje „Papuošk savo miestą šventei“. Joniškio rajono savivaldybės administracija jau antrą kartą organizuoja miesto šventinio papuošimo konkursinę akciją, kurios metu kviečiame miesto dienos šventės proga pasipuošti fasadus ir aplinką.

 

Konkursinės akcijos tikslas – skatinti Joniškio miesto gyventojus, įstaigas ir organizacijas puošti savo pastatus (fasadus, vitrinas) ir teritorijas, suburti bendruomenę kartu pasirengti Joniškio miesto dienos šventei, kurios tema šiais metais – „Šimtas sugrįžimų“. Konkursinėje akcijoje kviečiami dalyvauti fiziniai ir juridiniai asmenys, valdantys ir (ar) naudojantys nekilnojamąjį turtą Joniškio mieste.

 

Konkursinės akcijos trukmė – nuo 2018 m. birželio 22 d. iki liepos 4 d.

 

Miesto šventinį fasadų ir aplinkos papuošimą pagal patvirtintus vertinimo kriterijus vertins Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija.

 

Vertinimo kriterijai yra šie:

 

  • papuošimo idėjos originalumas, Joniškio miesto šventės temos „Šimtas sugrįžimų“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metų paminėjimui, atspindėjimas;
  • išradingumas, fantazija, papuošto objekto ir aplinkos stiliaus vientisumas, žydinčių augalų panaudojimas;
  • istorinių puošimo vietų ir būdų panaudojimas, šventinės nuotaikos sukūrimas ne tik prie pastatų, bet ir jų prieigose – viešosiose erdvėse.

 

Komisija iki 2018 m. birželio 28 d. apžiūrės visus objektus, kurie buvo užregistruoti, įvertins juos ir savo sprendimą dėl nugalėtojų pateiks šventės organizatoriams. Komisija pasilieka teisę vertinti papuoštus objektus Miesto a., Žemaičių g. ir kitose vietose, kuriose vyks šventiniai renginiai, be atskiro užsiregistravimo.

 

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2018 m. birželio 30 d. Joniškio miesto šventės renginio „Miesto pasveikinimas“ metu.

 

Norintys dalyvauti konkursinėje akcijoje privalo iki 2015 m. birželio 25 d. registruotis Joniškio rajono savivaldybės administracijoje telefonu (8 426) 69 145, el. paštu regina.leknickiene@jonikis.lt ar užpildydami registracijos anketą svetainėje.

Konkursinės akcijos nuostatai

Registracijos anketa

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 

Joniškio miestas – tai bendruomenė, o jos didžiausia vertybė – bendruomeniškumas ir gebėjimas dalintis pozityvia energija, šypsenomis ir bičiulyste. Vildamasis, kad Miesto gimtadienis visų pirma yra gerų santykių puota, Joniškio kultūros centras birželio 29 d. (penktadienį) 19.00-21.00 val.  pėsčiųjų tako prie Kultūros centro teritorijoje rengia „Baltąją vakarienę smetoniškai“, į kurią kviečiami visi miestelėnai (įvairių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, jaunimo organizacijų ar tiesiog šeimų, kaimynų, bičiulių grupės ir pan.).

 

Sklinda gandas, kad į šią vakarienę iš praeities ketina atvykti net Jo Ekscelencija Prezidentas Antanas Smetona su žmona Sofija…

 

Baltosios vakarienės įvairiose pasaulio šalyse dažniausiai vasarą rengiamos jau daugiau nei 30 metų, pastaraisiais metais jos sutelkia miestų bendruomenes ir Lietuvoje. Baltosios vakarienės pagrindinė idėja – susėdus visiems prie vieno stalo švęsti bendrystę ir dalintis gera nuotaika.

 

Joniškio miesto dienos šventės „Šimtas sugrįžimų“„Baltojoje vakarienėje smetoniškai“ vilkėkite baltai ir orientuokitės į Smetonos laikų (tarpukario) madą, pasigaminkite nebūtinai gausų, bet baltai elegantišką tarpukariu lietuvių mėgtą užkandžių stalą bei sukaupkite daug baltos energijos, šypsenų, juoko ir gerų palinkėjimų, kuriais kartu dalinsimės.

           

Renginio esmė – balta spalva ir Smetonos laikų stilistika (dalyvių aprangos kodas), savo pasigaminti to laikotarpio patiekalai ir baltų tonų stalo dekoras.

 

Renginio pradžia: 19 val. (laikas pasirengimui – nuo 18.30 val.). Vieta: pėsčiųjų takas (priešais Joniškio KC lauko estradą). Trukmė ~ 2 val.

 

Joniškio kultūros centras pasirūpins stalais bei vakaro atmosfera!

      

 

Joniškio miesto dienos šventėje „Šimtas sugrįžimų“ birželio 30 d. 15 val. erdvėje prie Joniškio kultūros centro pastato – kraštietės menininkės Jolitos Vaitkutės darbų paroda „Signatarų portretai“. Parodą pristatys pati autorė.

 

Valstybės šimtmečio proga portalas 15min savo skaitytojams dovanojo 20 multimedijų ciklą „Signatarai“. Portalo žurnalistai lankėsi bibliotekose, važinėjo po Lietuvą, kalbėjosi su istorikais, signatarų artimaisiais bei papasakojo savo skaitytojams 20 Lietuvos valstybės kūrėjų gyvenimo ir jų šeimų likimų istorijas. Visos šios istorijos – ypatingos, atskleidžiančios, kaip mums pasisekė, kad būtent šie žmonės atkūrė mūsų valstybę.

 

Prie 15min kūrybinės grupės prisijungė ir iš Joniškio kilusi menininkė Jolita Vaitkutė, kuri iš įvairių detalių sukūrė signatarų portretus. Menininkė kūriniams naudojo paraką, gilzes, medicininius įrankius, žoleles, žemę ir kt. medžiagas ar daiktus.

 

„Susipažinau su kiekvieno signataro gyvenimo istorija. Ieškodama netikėtumų jų biografijose buvau nustebusi ir graudinausi. Liūdniausios istorijos buvo tos, kurių fotografijų aplankuose rasdavau ir jau ištremtų signatarų nuotraukas. Vienas iš jų buvo Aleksandras Stulginskis – piešdama jį savaip išgyvenau jo laimę ir tragediją. Piešdama kiekvieną portretą neišvengiamai susidurdavau su mintimis apie asmenį, jo nuveiktus darbus ir gyvenimą.

 

Signatarai man nebėra tik tie, kurie padėjo parašą ant vieno svarbiausių dokumentų. Dabar man kiekvienas jų turi įstabią gyvenimo istoriją ir veidą, kurį visada atpažinsiu. Mano kūriniai daugiausiai būna laikini: dažniausiai iš įvairių detalių sukuriu portretus ar kitus kūrinius ir tai fiziškai gana greitai išnyksta, lieka tik nuotraukose. Šįkart parodos formatas leido kūriniams gyvuoti ilgiau. Todėl džiaugiuosi, kad visi signatarų portretai bus pristatomi parodoje, o juos galės pamatyti daugybė žmonių“, – sako projektui „Signatarai“ portretus kūrusi Jolita Vaitkutė.

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?