2019-02-22, penktadienis, 17:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Bus siūloma paskirti savivaldybės stipendiją tautodailininkei Daliai Sutkuvienei (1)

2018-08-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Bus siūloma paskirti savivaldybės stipendiją tautodailininkei Daliai Sutkuvienei

Rugpjūčio 1 d. susirinkusi Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno taryba svarstė asmenų, pretenduojančių gauti savivaldybės stipendiją, paraiškas. Papildomo paraiškų priėmimo metu gauti edukacinę stipendiją panoro vienas rajono kultūros ir meno kūrėjas.

 

Paraišką savivaldybės stipendijai gauti ir edukacinei programai „Šimtas atspalvių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“ įgyvendinti pateikė rajono tautodailininkė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė Dalia Sutkuvienė. Kultūros ir meno taryba nusprendė skirti 600 eurų edukacinę stipendiją D. Sutkuvienei ir rugpjūčio mėnesį teikti tarybos sprendimo projektą savivaldybės tarybai dėl stipendijos paskyrimo D. Sutkuvienei.

 

Rajono tautodailininkės pateiktoje paraiškoje nurodoma, kad bus organizuojamas edukacijų ciklas Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje. Mokyklos 40-mečiui paminėti pradinių klasių mokiniai kurs atvirukus-kvietimus. Edukacijos vyks šių metų antrą ir trečią rugsėjo savaitę. Taip pat yra numatytas edukacijų ciklas „Šimtas spalvų Lietuvai“, kuris bus organizuojamas Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje šių metų ketvirtą rugsėjo savaitę. Numatomas dviejų dienų darbas.

 

Iš nutapytų darbų bus rengiama paroda. Taip pat numatomas edukacijų ciklas Mindaugių kaimo bendruomenės namuose. Edukacijos vyks du šeštadienius, data ir laikas yra derinami. Edukacijoms vykdyti reikalinga drobė, dažai, teptukai, kanceliarinės priemonės. Dalis kūrinių bus padovanoti Joniškio rajono savivaldybei. Atvirukus-kvietimus gaus numatyti adresatai.

 

Posėdžio metu Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė pasiūlė Kultūros ir meno tarybos nariams papildyti Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą Joniškio rajono savivaldybės mėgėjų meno kolektyvų ir atlikėjų skatinimo tvarkos aprašą, jame numatant, kad piniginiai skatinimai galėtų būti skiriami ir mokytojams, kurių vadovaujami meno kolektyvai arba konkursams paruošti atlikėjai pelnė laureatų vardus.

 

E. Šivickaitės teigimu, galbūt būtų tikslinga pakeisti tvarkos apraše numatytą formuluotę, kad kolektyvai ir atlikėjai skatinami už aukštus rezultatus respublikiniuose, regioniniuose konkursuose, kuriuos organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Keičiant tvarkos aprašą būtų galima neapsiriboti Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamais konkursais. Anot vyriausiosios specialistės, jei savivaldybės taryba pritars, šis sprendimas galėtų įsigalioti nuo 2019 m. sausio 1 dienos.

 

Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos narys, savivaldybės tarybos narys Dainius Vyšniauskas prisiminė ir sportininkų skatinimo tvarkos aprašą. Anot jo, reikėtų peržiūrėti sportininkų skatinimo tvarkos aprašą, pateikti pasiūlymus, nes jis galėtų būti pakeistas rajono sportininkų ir jų trenerių naudai.

 

„Mūsų rajoną garsina kultūroje dalyvaujantys žmonės, taip pat ir sportininkai. Tad, būtų tikslinga skatinti ir tuos asmenis, kurie ruošia juos konkursams, varžyboms, nes didelę svarbą laimėjimuose turi mokytojo darbas“, – sakė D. Vyšniauskas.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Joniškio kultūros centro nuotr.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

 

petras 2018-08-02 09:05:09 IP: 78.57.175.13

kaip suprantu edukacinė stipendija skiriama žmonėm, kurie turi noro tobulinti savo žinias yra kviečiami patys į mokymosi programas į Lietuvoje ar Užsienyje vykstančias edukacija ar kursus. eilini syki k. ir m. taryba pjauna grybą

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?