2019-05-20, pirmadienis, 14:22.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Dainius Vyšniauskas: kuo vertingesnis šių dienų Joniškio Garbės pilietis už vakarykštį?

2018-06-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Dainius Vyšniauskas: kuo vertingesnis šių dienų Joniškio Garbės pilietis už vakarykštį?

Viešumoje pasirodžius rajono Tarybos nario Dainiaus Vyšniausko nuomonei, kad galbūt nepelnytai užmiršti sovietiniais laikais Joniškio Garbės piliečio vardus gavę žmonės, portalas manojoniskis.lt  pasidomėjo, ką šia tema mano kai kurie joniškiečiai. Nežinia, ar taip jau sutapo, o gal tai ir yra daugumos nuomonė, bet visi apklaustieji pasisakė už tai, kad Joniškio Garbės piliečio vardus gavę joniškiečiai nebūtų skirstomi į sovietinių ir nepriklausomybės laikų nominantus.  Todėl savivaldybės portale skelbiamų Joniškio Garbės piliečių sąrašą turėtų papildyti ir tie, kurie šį garbingą vardą gavo iki Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo. Jie taipogi turėtų būti kviečiami į rajono šventes, kalbinami įvairiomis progomis. 

 

Tokios išvados motyvas paprastas: tie žmonės savo darbais ir visuomenine veikla puoselėjo mūsų kraštą, tad užmiršti jų nevalia – tai mūsų istorijos dalis. Tiesa, kai kurie kalbintieji teigė, kad galbūt sovietiniais laikais Joniškio Garbės piliečių darbus reikėtų peržiūrėti ir  iš naujo įvertinti. Portalas manojoniskis.lt  čia laikosi kitokios nuomonės: Joniškio Garbės piliečio vardas duodamas vienąkart ir visam gyvenimui. Analogiškai kaip iškovotas Olimpinio čempiono vardas. Juk šiandien niekas , pavyzdžiui, Olimpinio čempiono Modesto Paulausko  vien už tai, kad šį vardą iškovojo su sovietų sąjungos rinktine,  nededa į  kitą čempionų lentyną.  Taigi nors iš sovietiniais laikais Joniškio Garbės piliečio vardus gavusių  žmonių šie vardai ir neatimti, bet ir derama pagarba nerodoma. Joks teismas kol kas neįrodė, kad kuris nors iš jų nevertas šito vardo, vadinasi, tai tik politikų išvedžiojimai.

 

Joniškio Garbės pilietė, gamtos mokslų daktarė Giedrė Lastauskienė  sako, kad rajono Tarybos nariai turėtų rimtai pagalvoti ir ,atmetę politikavimą, priimti garbingą sprendimą. Gerbiamos mokslų daktarės nuomone, ir anų laikų, ir šių, Joniškio Garbės piliečiai turi būti vienodai vertinami. „Pasikalbėkite su bet kuriuo vyresnio amžiaus joniškiečiu – nė pusės blogo žodžio neišgirsite apie Joniškio rajono Garbės pilietį mokytoją Juozą Vainauską. O jeigu prisimintume prezidento Rolando Pakso atvejį: po apkaltos proceso politikas buvo nušalintas nuo  Prezidento pareigų, bet  Prezidento vardo niekas iš jo neatėmė, niekas neišbraukė iš Prezidentų sąrašo ir nepatalpino kur nors į archyvą, “ – pokalbio metu svarstė Giedrė Lastauskienė.

 

Rajono Tarybos opozicijos atstovė Rimantė Misiūnienė šioje istorijoje įžvelgia valdančios daugumos  aplaidumą. Net šių metų Joniškio Garbės piliečio vardo suteikimui kaip reikiant nepasiruošta – Tarybos nariai liko balansuoti tarp senų Joniškio Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatų ir naujų, dar neįsigaliojusių, pakeitimų. Aplaidumo ar neapsižiūrėjimo dėka iškilo grėsmė šiais metais išvis likti be šio apdovanojimo. Pasirodo, Kultūros ir meno taryba toje painiavoje net neturėjo teisės siūlyti kandidato. Posėdyje du ar tris kartus buvo paraginta aplaidžiai šį sprendimą kuravusį administracijos darbuotoją prisipažinti, kad savo darbą atliko neatsakingai ir atsiprašyti Tarybos narių. Tokio neatsirado, užtat  aplaidaus darbo šešėlis ir liko.

 

Tačiau grįžkime prie diskusijos apie nepelnytai užmirštus Joniškio Garbės piliečius. Pasak mero Gedimino Čepulio, tai du skirtingi apdovanojimai su skirtingais nuostatais. Dainius Vyšniauskas kalba apie buvusį apdovanojimą Joniškio miesto Garbės piliečiai, o dabartinis apdovanojimas – Joniškio Garbės pilietis.  Jei pirmasis apdovanojimas buvo orientuotas daugiau į miestą, tai dabartinis – į visą rajoną. Mero žodžiais, kol kas nebuvo svartyta, ar verta atstatyti minėtą  apdovanojimą, bet ateityje galbūt bus apie tai pagalvota.

 

Diskusiją iniciavęs rajono Tarybos narys Dainius Vyšniauskas su mero Gedimino Čepulio nuomone nesutinka. „Tai tik žodžių žaismas su apdovanojimo pavadinimu ir nuostatais, o juk apdovanojimo esmė iš principo ta pati“, – sako jis. Pasak Tarybos nario, nieko čia ir keisti nereikia, užtektų papildyti dabar viešinamų Joniškio Garbės piliečių sąrašą, nurodyti,  kada ir už ką šį apdovanojimą gavo. Na o baisiausia Tarybos nariui tai, kad niekam į viešumą iškelta ši problema nerūpi. Nė vienas iš valdančios koalicijos, į kurią įeina ir pats Dainius Vyšniauskas, nepašnekino jo ta tema, nepadiskutavo – praleido tarsi negirdomis pro ausis. Bijoma prisiliesti prie politiniu požiūriu vis dar rizikingos temos? Nenorima prieš artėjančius rinkimus susigadinti savo reitingų? Bet juk tai žmoniška problema, ir žmoniškai reikia ją išspręsti. Nepainioti su politika. Juolab, kad dalis anų laikų Joniškio Garbės piliečių jau yra mirę, bet gyvena jų vaikai ir anūkai.

 

– Stebiuosi, kad niekas rajono žmonių  bent menka žinute nenuramino spaudoje, – sako Dainius Vyšniauskas. – Ar sunku buvo paaiškinti, kas čia ir kaip yra.

 

 Už savo nuomonę Dainius Vyšniauskas pasiryžęs pakovoti. Būtent pakovoti, nes, anot jo, rajono Taryboje  kaip ir Seime – kol eilinis politikas vadams įrodo savo tiesą, reikia ne vieną nervų ląstelę paaukoti.

 

Pranas Raščius

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai