2019-06-16, sekmadienis, 13:51.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 17:14.

Dalies senjorų laukia pokyčiai: pensijos į namus atkeliaus kitaip

2018-12-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Dalies senjorų laukia pokyčiai: pensijos į namus atkeliaus kitaip

Sausį dalies senjorų, kuriems pensijos pristatomos į namus, laukia pokyčiai, pranešė „Sodra“. Pasak jos, dalyje savivaldybių pensijas į namus atneš nebe Lietuvos paštas, kaip iki šiol, o kitų pensijas pristatančių įmonių darbuotojai. 

 

Nuo kitų metų pradžios Joniškio rajono savivaldybėje pensijas atneš bendrovės „Verpetynė“ darbuotojai.

 

„Suprantame, kad pensijų pristatymas į namus yra itin jautri sritis, – pensijos gavėjui svarbu pažinoti ir pasitikėti žmogumi, kurį įsileidžia į namus. Įmonių, kurios teiks šią paslaugą, darbuotojai sausį turės prisistatyti pensijų gavėjams, parodyti darbuotojo pažymėjimą, susipažinti. Jeigu senjorui kiltų abejonių, jis gali skambinti „Sodrai“ telefonu 1883. Tačiau tikimės, kad didelių nesusipratimų nekils“, – sako laikinasis „Sodros“ vadovas Ježy Miskis.

 

Planuojama, kad sausį pensijos bus atnešamos tuo pačiu grafiku kaip ir gruodį. Pensijos turės būti pristatytos nuo mėnesio 10 iki 26 dienos.

 

„Pensijos pristatymas kaip buvo, taip ir liks nemokamas. Pensijas atnešę darbuotojai nesiūlys jokių kitų paslaugų – tik atneš pinigus. Jie neprašys nei apmokėti kokių nors sąskaitų, nei suskaičiuoti santaupų, nei pateikti ar užpildyti kokių nors kitų dokumentų – tik pasirašyti išmokų išmokėjimo kvitą. Senjorai ar jų artimieji raginami būti atidūs“, – sako J. Miskis. 

 

Svarbu ir tai, kad tose vietovėse, kur paslaugas teiks naujosios bendrovės, nebebus galimybės ir pensiją atsiimti Lietuvos pašto skyriuje. 

 

Tokiu atveju „Sodra“ klientams, turintiems teisę gauti pensiją į namus, bet norintiems ją atsiimti pašte, pataria pakeisti pensijos pristatymo būdą – pasirinkti pensijos išmokėjimą pašto skyriuje. Mokėjimo būdą tokie klientai gali pakeisti atvykę į artimiausią „Sodros“ skyrių arba per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui, taip pat pateikę prašymą Lietuvos pašte. 

 

manojoniskis inf.

  

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai