2020-07-08, trečiadienis, 04:12.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:56.

Dalis rajono mokytojų pritaria šalies švietimo darbuotojų streikui (3)

2018-11-19, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Dalis rajono mokytojų pritaria šalies švietimo darbuotojų  streikui

Portalą manojoniskis.lt pasiekė žinia, kad dalis rajono mokytojų vis tik yra nusiteikusi streikuoti. Paskutinę lapkričio savaitę prie Lietuvos mokymo įstaigų streiko esą ketina prisijungti Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos kolektyvas. Portalas taipogi išsiaiškino, kad rajono mokytojai priklauso dviems skirtingoms švietimo darbuotojų profsąjungos – Lietuvos švietimo profesinei sąjungai ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos Joniškio rajono susivienijimo pirmininkė Dalia Žilevičienė sakė, kad nuo streiko susivienijimui priklausančios mokyklos susilaiko. O štai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai  priklausantys mokytojai streiką palaiko. Ta proga kalbiname Joniškio skyriaus pirmininkę Ramunę Stankaitienę. 

 

Joniškio švietimo darbuotojai priklauso dviems skirtingoms švietimo darbuotojų profsąjungoms. Jūs pirmininkaujate Joniškio rajono skyriui, kuris yra Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos sudedamoji dalis. Kokias rajono mokyklas apjungia Jūsų vadovaujamas skyrius? Ar prie streiko prisidės visos rajono skyriui priklausančios mokyklos?

 

LŠDPS Joniškio rajono profesinių sąjungų susivienijimas jungia 3 mokyklas: Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklą, Mato Slančiausko progimnaziją ir Joniškio žemės ūkio mokyklą. Kadangi lapkričio 22 dieną, 15.30 val., Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje (Vilniaus 39) vyks visos Lietuvos mokytojų suvažiavimas, tai tikimės, kad išspręs kilusias problemas.

 

Kokios priežastys paskatino pritarti streikui?

 

Streikuoti skatina iškelti LŠDPS reikalavimai ir kai kurių valdžios vyrų išsakyti žodžiai apie „laisvalaikį“. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ruošiasi tikrajam streikui, jei ir toliau nebus vykdomi 2017 m. lapkričio 20 d.  iškelti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo  ministerijai pateikti reikalavimai. Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje iki 2018 metų sausio 1d. turi būti susitarta: dėl aiškių ir konkrečių mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio principų (etatą privalo sudaryti 36 valandos, iš kurių  ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų); etatas gali būti dalinamas tik išlaikant tą pačią kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičiaus proporciją; valandos etatui privalo būti skaičiuojamos  ne metams, o savaitei. 

 

Mes pasisakome už tai, kad pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programoje būtų nurodytos konkrečios datos ir dydžiai. Mūsų siekis, kad nuo 2018 m. sausio 1 d.  pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus būtų didinamas 20 proc. bei būtų mažinamas vaikų/mokinių skaičius grupėse/klasėse – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse – iki 10 vaikų; 3 – 7 metų grupėse – iki 15 vaikų; bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasėse – iki 22, 5-12 klasėse – iki 26 mokinių.

 

Suvažiavime bus sprendžiami LŠDPS iškelti reikalavimai ir kiti mokytojų pasiūlymai. Laukiame visų, kam svarbi esama švietimo padėtis. Susirinkę visi kartu išsakykime problemas ir ieškokime bendrų sprendimų.

 

Viešumoje pasirodė informacija, kad Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos mokytojai nusiteikę lapkričio 27,28 29 dienomis ruošiasi prisijungti prie streiko? Ką jūs apie tai galite pasakyti?

 

Kalba apie prisijungimą prie streiko buvo. Tačiau reikia palaukti Lietuvos mokytojų suvažiavimo, kuris vyks lapkričio 22 dieną. Tuomet pamatysime, kaip į mūsų reikalavimus žiūrima. Jei reikalavimai bus patenkinti, tada streiko būtinybė atkris. Na o jei nebus atsižvelgta,žiūrėsime, kaip toliau elgtis.

 

Ačiū už pokalbį. Ir sėkmės darbuose. 

 

 
 
Contact form

 

ANTANAS 2018-11-20 16:32:15 IP: 46.249.171.25

Čia „DDT“ išvardino tiek gerumo mokytojų darbe, o į mokyklas nei vienas dabartinės Nepriklausomos Lietuvos pumpurėlis-jaunimėlis net kojos nekelia. KODĖL?

 

DDT 2018-11-20 15:33:35 IP: 78.63.141.104

kaip jie nestreikuos, nuo atostogų pavargę... Rudens/žiemos/pavasario/vasaros atostogos. Dar kalėdinės/velykinės atostogos. Dar valstybinės šventės, karantinai, "sreikai". Ir UŽ VISĄ NEDIRBTĄ laiką gauna NET NE VIDUTINĘ, o dinesnę už vidutinę algą ! Tai ko nestreikuoti ?

 

ANTANAS 2018-11-20 10:09:33 IP: 46.249.171.25

Atrodo, kad Joniškio miesto ir rajono pedagogų bendruomenė tokia didelė ir tokia nesusikalbanti, kad bendrų sprendimų niekaip išstenėti negali. Ką čia duoda profsąjungų gausa? Trys lietuviai - dvi partijos... Nieko vietoje nei viena nesprendžia. Ką ten sostinėje vadukai ištransliuos, tą vietinės marionetės kals savo nariams į galvas. SOLIDARUMO!!!

Šios dienos vardadieniai