2019-02-22, penktadienis, 16:36.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Dėl lietingų rudens orų mažiausiai nukentėjo Vilkaviškio ir Joniškio regionų žemdirbiai

2018-01-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Dėl lietingų rudens orų mažiausiai nukentėjo Vilkaviškio ir Joniškio regionų  žemdirbiai

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo laukta rekordinio grūdų ir kitų augalų derliaus. Dalies jo nepavyko nukulti dėl ekstremalių klimato sąlygų. Tačiau nepaisant to, skaičiuojama, kad šalyje  užauginta ir nuimta daugiau kaip 5 mln. tonų grūdų. Per dešimt pastarųjų metų lietuviško javų derliaus kiekis beveik padvigubėjo.

 

Kadangi vietos rinkos poreikiai riboti, didžiąją užauginto derliaus dalį tenka eksportuoti. Užsienio rinkose konkurencija tikrai milžiniška, tačiau lietuviški grūdai visame pasaulyje žinomi kaip labai geros kokybės. Lietuvos ūkininkų užauginti javai išplaukia į Turkiją, Ispaniją, Saudo Arabiją, Afriką ir kitas pasaulio valstybes. Pasak eksportuotojų, kokybė – pagrindinis pranašumas milžiniškoje pasaulio rinkų konkurencijoje.

 

„Kaip ir visi ankstesni sezonai, taip ir šis buvo unikalus. Turbūt didžiausias šio sezono ypatumas yra tas, kad javapjūtė prasidėjo vėliau ir dėl nepalankių orų užsitęsė ilgiau nei įprasta. Kai kuriuose rajonuose liko apie 10 proc. nenukultų grūdinių kultūrų (Kupiškio regione – apie 20 %). Dėl nepalankių orų (didelio kritulių kiekio) šiaurės rytų regione pagal galimybes pirmiausiai buvo stengiamasi nuimti pelningesnių augalų derlių. Priimti ir paruošti saugojimui didelį kiekį drėgnų grūdų – toks ypatingas iššūkis pernai teko grūdų supirkėjams, – pasakoja Alvydas Ramanauskas, UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB direktorius.

 

Oro sąlygos skirtinguose regionuose turėjo lemiamos įtakos ir nuimamo derliaus kokybei. Šiuo atžvilgiu bene labiausiai pasisekė Suvalkijos ūkiams, kadangi šiame regione javai subręsta ir javapjūtė prasideda anksčiausiai. Tad Suvalkija spėjo nuimti grūdus iki tol, kol oro sąlygos dar buvo palankesnės. Ankstyvesnė javapjūtė leido gauti geresnės kokybės derlių. Tuo tarpu žvelgiant į Lietuvos vidurio bei rytinę pusę – liko didesni plotai nenuimto derliaus, dėl prastų oro sąlygų technika negalėjo įvažiuoti į laukus. Šiaurinėje Lietuvos dalyje – Joniškio rajone – dauguma ūkininkų irgi suspėjo nuimti lietaus nesugadintą derlių, čia ketvirtos klasės kviečių su žemu kritimo skaičiumi į elevatorius atvežta labai nedaug. Taigi, dėl lietingų orų mažiausiai turbūt nukentėjo Vilkaviškio ir Joniškio regionai, o daugiausiai žalos patyrė Kupiškio, Pasvalio ir kai kurie kiti Aukštaitijos rajonai, kur dalis derliaus liko laukuose.

 

Paruošta pagal „Linas Agro“ medžiagą

Bendrovės nuotr.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

 

 

Prekiaujame važiuoklės dalimis, stabdžių sistemos dalimis, variklių dalimis, akumuliatoriais, tepalais, filtrais, valytuvais, aušinimo skysčiais, langų plovimo skysčiais, automobilių kosmetika, automobilių aksesuarais, modeliniai kilimėliai, tepalai, filtrai motociklams.

NEMOKAMAS pristatymas Šiaulių apskrityje.

Tel. +37060188131

Tinklalapis  http://www.autopikis.lt/

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?