2019-04-19, penktadienis, 03:46.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Derlius beveik nuimtas, bet problemos nesibaigia

2018-10-31, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Derlius beveik nuimtas, bet problemos nesibaigia

Šiemetinė sausra atseikėjo mažesnį derlių nei įprastai. Dėl to ūkininkų padangėje kilo tam tikra sumaištis. Vieni iš paskutiniųjų stengėsi  įvykdyti savo įsipareigojimus chemijos ir trąšų tiekėjams, kiti prisidarė problemų gudraudami.

 

Pasak rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkės Lilijos Šermukšnienės, šiek tiek sumaišties įnešė ir žemės ūkio chemijos tiekėjai, reikalaudami žūtbūt vykdyti išankstines sutartis.  Gavę mažesnį derlių, ypač Gaižaičiuose, Juodeikiuose ir kitose prastesnėse žemėse ūkininkaujantys, susidūrė su tų sutarčių įvykdymo sunkumais. 

 

Prastai šiais metais užderėjo rapsai, menkas buvo žirnių ir pupų derlius, išdžiūvo vasariniai miežiai. Daliai ūkininkų galiausiai pavyko išsiderėti, kad netesybos būtų perkeltos į kitus metus. Vienok grūdus teks parduoti ne tuometinėmis kainomis, o numatytomis šių metų išankstinėmis kainomis. Pakliuvę į sudėtingą situaciją, kai kurie ūkininkai pritrūko apyvartinių lėšų, tad teko imti paskolas.

 

Kai kurie  pasistengė iš sunkios padėties išeiti lengvesniu keliu – pardavė grūdus ne tiems, su kuriais buvo sudarę išankstines sutartis, o mokėjusiems brangiau. Antai kviečių supirkimo kaina išankstinėse sutartyse buvo numatyta 145-153 eurai už toną, bet spalio pradžioje jų kaina šoktelėjo iki 183 eurų už toną. Už tą patį kiekį grūdų gauti didesnius pinigus ne vienas susigundė. Dėl to liko piktybiškai neįvykdytos sutartys.  Anot L. Šermukšnienės, lazda į juos atsisuko kitu galu – tenka atsakyti už sutarčių nevykdymą.

 

manojoniskis inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai