2020-05-25, pirmadienis, 20:04.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Didmiesčių apsukrieji į savo pinkles stengiasi įpainioti ir rajonus

2018-11-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Didmiesčių apsukrieji į savo pinkles stengiasi įpainioti ir rajonus

Mažoji bendrija „Virmalda“ pastaruoju metu laimėjo ne vieną Kauno miesto savivaldybės viešųjų pirkimų konkursą. Bendrija dažnai dalyvauja jungtinėje veikloje su kitomis įmonėmis kitų savivaldybių bei įstaigų skelbiamuose konkursuose. Įstaigos puslapyje nurodyta, kad ji įrengė Šakių miesto aikštę, restauravo Gelgaudiškio dvarą, Panemunės pilį, atliko Lietuvos banko Kauno skyriaus kapitalinį remontą.

 

Buvo pasirašyta preliminari sutartis ir su Žagarės dvaro parko direkcija dėl 11,2 mln. eurų vertės Žagarės dvaro parko tvarkymo, kur „Virmalda“ drauge su bendrovėmis „Ekstra statyba“, „Plungės lagūna“ ir „Irdaiva“ buvo vienintelės konkurso dalyvės. Tačiau viešųjų pirkimų tarnybai rekomendavus ši sutartis buvo nutraukta. Kodėl ši mažoji bendrija užkliuvo Viešųjų pirkimų tarnybai? 

 

Registrų centro duomenimis, 1997 metais „Virmalda“ įkurta kaip brolių Virginijaus ir Romaldo Rabačių tikroji ūkinė bendrija, o nuo 2014 metų tapo mažąja bendrija. Virginijus ir Romaldas Rabačiai tebėra jos bendraturčiai. Negana to, Romaldas Rabačius yra Kauno miesto administracijos direktoriaus pavaduotojas ir ir savivaldybės viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas. Kauno savivaldybės administracijos puslapyje nurodoma, kad R. Rabačiui pavaldus yra Centrinis viešųjų pirkimų ir koncesijų skyrius.

 

Ir nors  Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas teigia, kad pavaduotojo ryšiai su statybų verslu užsiimančia įstaiga savivaldybės vadovams buvo žinomi, R. Rabačius apie tai informavo, savo interesus deklaravo ir nuo sprendimų nusišalino, tad ir įtakos sprendimams negalėjo turėti, tačiau „Transparency International“nuomone, tai ciniškas skaidrumas Su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sakė, kad šioje situacijoje galima įžvelgti formalų taisyklių laikymąsi, tačiau tai savaime nepanaikina korupcijos rizikos. Čia reikėtų prisiminti, kad R. Rabačius su kitais savivaldybės darbuotojais teistas vadinamojoje auksinio tualeto byloje, bet pirmosios instancijos teismas jį 2012 metais išteisino.

 

„Formalus ir apsimestinis taisyklių laikymasis nepanaikina galimybių veikti korumpuotai. Juk taisykles, panorėjus ir gerai pagalvojus, visada gali apeiti. Jokia paslaptis, kad korumpuoti politikai ir valstybės tarnautojai būtent dėl to dažniausiai puikiai išmano įstatymus ir deda itin daug pastangų viską daryti „pagal taisykles“. Vadinčiau tai cinišku skaidrumu“, – teigė Sergejus Muravjovas.

 

manojoniskis inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai