2020-08-08, šeštadienis, 15:39.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:43, leidžiasi 21:03, dienos ilgumas 15:20.

Donorų diena Skaistgiryje

2019-12-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Donorų diena Skaistgiryje

Pirmosios Advento savaitės trečiadienį, Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“ organizavo Donorų dieną. Tai ketvirtoji Donorų diena šiais metais.  Į ją atskubėjo dvidešimt septyni  donorai norintys duoti kraujo. Užpildžius anketą ir atlikus tyrimus kraujas paimtas iš dvidešimt dviejų. 

 

Pasak VšĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo medikų komandos, Skaistgiryje donorų dienose kaskart dalyvauja  arti trisdešimt donorų. Ilgametė Donorų dienų organizavimo patirtis išplėtė Donorų dienų skaičių nuo vieno karto metuose iki keturių. Skaistgiriečiai puikus pavyzdys kitoms seniūnijoms kur taip pat galėtų vykti Donorų dienos,- sakė medikai.

 

Moterų draugijos moterys kiekvienoje Donorų dienoje su donorais kalbasi ne tik apie donorystės svarbą, naujų donorų paieškas, bet ir apie saugų eismą kelyje. Pokalbių metu dalinami atšvaitai, primenama kaip juos nešioti, pasiteiraujama ar nepamiršta gautų anksčiau nešioti. Taip Skaistgirio moterų draugija ,,Versmė“ įsijungia į respublikinį projektą ,,Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį vykdo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, o organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos aštunti metai.

 

Pasibaigus Donorų dienai visada norisi padėkoti pirmiausia donorams už jų altruizmą, jų vadovams už supratingumą išleidžiant darbuotojus duoti kraujo, Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriui už bendradarbiavimą suteikiant patalpas, VŠĮ Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo medikų komandai už ilgametę bičiulystę organizuojant Donorų dienas ir atvykstant į Skaistgirį imti donorų kraujo. Šį kartą aktyviausi donorai buvo dirbantys Skaistgirio žemės ūkio bendrovėje ir Jurdaičių socialinės globos namuose. Didžioji dauguma donorų kraują davė daugiau nei dešimtą kartą.

 

Ateinančiais metais Donorų dienos Skaistgiryje bus organizuojamos kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio 3 dieną. Tikimės ir tolimesnio prasmingo bendradarbiavimo, vieni kitų supratimo. Ramaus likusio Adventinio laikotarpio, džiugių artėjančių švenčių.

 

Vida Urbonienė

Autorės nuotraukoje: Arūnas Bagdonas, turintis garbės Donoro vardą jau nebeskaičiuoja kelintą kartą duoda kraujo. Paprašytas prisiminti, juokauja, kad turbūt jau aštuoniasdešimt kartų su viršum skaičiuojant nuo pirmo karto, kai ištiesė ranką kraujo davimui. Laikmečiai keitėsi, įstatymai irgi, tad nebeverta skaičiuoti kartų, svarbiausia gali dar duoti kraują ir gerai,- sakė ilgametis donoras.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai