2020-05-25, pirmadienis, 19:30.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Duris atveria pirmieji Joniškio rajone Savarankiško gyvenimo namai

2018-10-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Duris atveria pirmieji Joniškio rajone Savarankiško gyvenimo namai

Joniškio rajono tarybos sprendimu, nuo 2018 m. gruodžio 1 d. duris atveria pirmieji Joniškio rajone Savarankiško gyvenimo namai, kuriuose socialinės priežiūros paslaugas teiks Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centras. 

 

Joniškio rajono savivaldybės administracija, gerindama socialinių paslaugų prieinamumą bei didindama socialinių paslaugų plėtrą, įgyvendino projektą Nr. 08.1.1-CPVA-R-407-61-0002 „Savarankiško gyvenimo namų įkūrimas Joniškio rajone“. Projekto įgyvendinimo metu Joniškio r. Plikiškių mokyklos-daugiafunkcinio centro pastato dalyje (144,16 kv. m) buvo atlikti remonto darbai ir įkurti 4 vietų Savarankiško gyvenimo namai. Projektas įgyvendintas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo ir Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė – 150,6 tūkst. Eur.

 

Nestacionarios socialinės priežiūros paslaugos Savarankiško gyvenimo namuose bus teikiamos  suaugusiems asmenims, patiriantiems socialinę riziką  ir jų šeimos nariams. Dažnai tokie asmenys negeba pasirūpinti savimi ir savo vaikais, integruotis į visuomenę. Tad viena iš priemonių darbui su minėtais asmenimis, siekiant užtikrinti jų sugrąžinimą į pilnavertį savarankišką gyvenimą – Savarankiško gyvenimo namų įkūrimas. 

 

Savarankiško gyvenimo namuose įkurtos 4 buto tipo patalpos (ir bendrojo naudojimo patalpos), kuriose vienu metu  gyvens 4 socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos nariai. Taip pat įrengtas bendras kambarys, moterų ir vyrų sanitariniai mazgai, vonios kambarys, skalbykla-džiovykla, darbuotojų darbo vieta. Kiekvienas kambarys įrengtas su virtuvės zonomis, apstatytas baldais, įsigyti televizoriai, šaldytuvai, indukcinės kaitlentės, skalbimo mašina, skalbinių džiovyklė, kompiuteris ir spausdintuvas. Čia gyventojų patogumui įrengta ir bendra erdvė su minkštu kampu, televizoriumi puikiai pasitarnaus bendravimui, naujų socialinių įgūdžių ugdymui, bendrų veiklų vykdymui. 

 

Socialinės priežiūros paslaugos Savarankiško gyvenimo namuose bus teikiamos pagal poreikį, stengiantis padidinti asmenų socializaciją, pagerinti bendravimo įgūdžius, savarankiškumą bei užimtumą, integraciją į visuomenę. Tikimasi, kad šių paslaugų dėka bus išsaugotos šeimos, auginančios mažamečius vaikus, nereikės spręsti jų paėmimo iš šeimos ar globos klausimų.

 

Taip pat bus sukurtos 3 naujos darbo vietos. Čia dirbs vienas socialinis darbuotojas ir du socialinio darbuotojo padėjėjai. Socialinis darbuotojas ir jo padėjėjai ugdys ten gyvenančių asmenų kasdienius socialinius ir pozityvios tėvystės įgūdžius.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai