2019-04-19, penktadienis, 06:06.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

Etatinio apmokėjimo už mokytojų darbą problemos dar laukia savo sprendimo

2018-10-23, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Etatinio apmokėjimo už mokytojų darbą problemos dar laukia savo sprendimo

Švietimo ir mokslo ministerija bei šalies savivaldybės nesusikalba dėl švietimo finansavimo. Ministerija deleguoja savivaldybėms funkcijas. Bet joms vykdyti pinigų neskiria arba skiria nepakankamai. Analizuojant mokytojų etatinio mokėjimo už darbą niuansus, paaiškėjo, kad negalutiniais duomenimis nuo sausio mėnesio rajono švietimo pagalbos specialistų – logopedų, socialinių pedagogų, mokytojų padėjėjų – atlyginimams gali pritrūkti 200-300 tūkst. eurų.

 

Šią sumą galvojama skirti iš rajono biudžeto. Ministerija kol kas nenurodo, kiek papildomai lėšų skirs švietimo pagalbai sekančiais metais. Užtat rajono Švietimo, kultūros ir  sporto skyrius skaičiuoja, kad iki mokslo metų pabaigos rajono švietimo įstaigos pritrūks 45 proc. reikalingo finansavimo. .

 

Švietimo ir mokslo ministerija dabar jau pripažįsta, kad su etatiniu mokytojų darbo apmokėjimu paskubėta. Įvedus jį nuo Naujų Metų būtų buvę kur kas mažiau sumaišties ir painiavos.  Vienok startas duotas ir nelieka nieko kito, kaip susitaikyti su iššūkiais. Tik ar atlaikys sunkiai surenkamas rajono biudžetas deleguojamas jam vis naujas funkcijas?

 

manojoniskis inf.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai