2019-02-17, sekmadienis, 09:57.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Gasčiūnų mokyklos pedagogė – tarptautinio eTwiningo seminaro dalyvė

2018-07-10, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Gasčiūnų mokyklos pedagogė – tarptautinio eTwiningo seminaro dalyvė

120 pedagogų iš 24 Europos šalių mokėsi pritaikyti realybėje besikeičiančias technologijas trijų dienų eTwiningo seminare „Update your history and culture“, kuris vyko birželio 26 – 28 dienomis Rygoje. Iš įvairių Lietuvos mokyklų suburtoje 5 mokytojų komandoje patirties sėmėsi ir mūsų mokyklos istorijos, geografijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Žydrūnė Jankaitienė.

 

„eTwinning“ mokyklų tinklų seminare Rygoje dalyviai mokėsi pritaikyti inovatyvias technologijas ir metodus, kurie skatina mokinių kūrybiškumą ne tik istorijos, bet ir kitų dalykų pamokose. Mokymuose mokytojai turėjo galimybę išmokti 3D pilių kūrimo technologijų, išmėginti virtualios realybės priemones, kurti komiksus ir tyrinėti miesto aplinką naudodamiesi QR mobiliąja programėle. Užsiėmimus vedė patyrę „eTwinning“ ambasadoriai, „Galimos misijos“ programos absolventai, kurie savo kasdieniame darbe naudoja šio projekto metodus ir įvairias technologijas.

 

Virtualios realybės pamokos vyko kartu su naująja „Vividly“ komanda, kuri supažindino su naujausiomis galimybėmis perteikti virtualią realybę klasėje. Tinklaraščio „Benji Knewman“ redaktorė Agnese Klein dalyvavo diskusijoje apie šiuolaikinį istorinių vertybių vaizdą, apie jų kaitą žlugus Sovietų sąjungai. Diskutuota, kaip keitėsi žmonių požiūris į vartojimo kultūrą, kaip palaipsniui pereita nuo kaupimo manijos dėl nuolatinio deficito į visiškai naują rinkos ekonomiką, kai nebelieka prekių trūkumo.

 

Vienas iš tarptautinio seminaro dėstytojų Bauskės valstybinės gimnazijos mokytojas Bruno Bachas mokė kurti komiksus. Pasak jo, kiekvienas sugeba piešti ir viską pavaizduoti komiškuose pasakojimuose. Tereikia žinoti pagrindines taisykles, kaip tai perteikti.

 

Mokytoja Žydrūnė Jankaitienė dalyvavo ir 3D pilių kūrimo praktiniame užsiėmime, kurį vedė Edgaras Bajarunas, įgijo 3D modeliavimo įrankių pagrindus, susipažino su galimybėmis, kaip tai panaudoti istorijos pamokose, mokėsi komiksų kūrimo ypatumų ir pagrindų, kuris skatina kūrybiškumą, netradicinį mąstymą. Kartu su kitų valstybių kolegomis pristatė savo taikomus metodus ir veiklą, diskusijų metu ieškojo galimybių ir būdų kaip iki šiol naudojamus tradicinius mokymo(si) metodus patobulinti ir perkurti, naudojant šiuolaikines informacines technologijas. Tokie metodai suteikia daugiau galimybių mokiniams aktyviau dalyvauti ugdymosi procese, tapti ne tik klausytoju, bet ir aktyviu mokiniu, gebančiu planuoti savo asmeninę pažangą ir tobulėjimą. Šie įgūdžiai jiems gali būti naudingi pasirenkant būsimą profesiją.

 

Susitikimas su daugiau nei 100 kolegų iš 24 šalių suteikė galimybę bendrauti, bendradarbiauti ir užmegzti naujus ryšius su potencialiais eTwiningo projektų partneriais.

 

Lietuvos mokytojai yra kompetentingi ir profesionalūs, gebantys pasidalinti savo patirtimi tarptautiniame kontekste.

 

Gasčiūnų pagrindinės mokyklos inf.

 

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?