2019-04-19, penktadienis, 05:43.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:06, leidžiasi 20:27, dienos ilgumas 14:21.

„Gazelės“ apdovanojimas – ŽŪK „Jakiškiai“

2018-11-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Gazelės“ apdovanojimas – ŽŪK „Jakiškiai“

Į Šiaulius vakar susirinko verslininkai iš viso regiono, o sparčiausiai kiekvienoje savivaldybėje augusios įmonės buvo apdovanotos. Į Joniškį apdovanojimą išsivežė ŽŪK „Jakiškiai“, įsikūręs Gataučiuose. Ir nors kooperatyvas užregistruotas gerokai anksčiau, tačiau jo veikla intensyviai vystoma dar tik penkti metai.

 

Žemės ūkio kooperatyvas „Jakiškiai“ augina morkas, burokėlius ir česnakus Joniškio rajone. Iš 220 ha dirbamos žemės net 160 ha skiriama daržovėms. Likusi žemės dalis naudojama atsėliams. Auginamų daržovių plotai pastaruoju metu padidėjo penkis kartus. Gavęs paramą iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos, kooperatyvas pasistatė šiuolaikišką daržovių sandėlį. Planuose – dar vieno sandėlio statyba, daržovių rūšiavimo ir plovimo įrangos įsigijimas, daržovių plotų didinimas. 

 

Pasak kooperatyvo nario ir agronomo Dariaus Stonio, užauginta produkcija parduodama ne tik Lietuvoje, bet pasiekia Europą, pirkėjai iš Latvijos ją nugabena iki Skandinavijos šalių. Išaugintos daržovės vežamos perdirbėjams, į didmenines bazes. Tarp pirkėjų ir tos įmonės, kurios maistą tiekia mokykloms.

 

Jau antrą dešimtmetį „Verslo žinios“ tęsia projektą „Gazelė“, skirtą smulkiam ir vidutiniam verslui. Projekto tikslas – ne tik suteikti informaciją, žinias smulkiajam verslui rūpimais klausimais, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į naujuosius rinkos lyderius, suburti šias daug potencialo turinčias bendroves, paskatinant jas keistis efektyvios veiklos patirtimi.

 

Šiemet „Gazelės“ konferencijų formatas yra visiškai naujas, kur kas daugiau dėmesio skiriama praktiniams patarimams. Konferencijoje dalyvauja „Verslios Lietuvos“, „UniCredit Leasing“ Lietuvoje, Ūkio ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, savivaldybių atstovai. Jie ne tik skaito pranešimus, bet ir atsako į konkrečius verslininkų klausimus – atskiroje salėje įstaigų atstovai savo stenduose laukia verslininkų, norinčių bendrauti tiesiogiai.

 

Pasidžiaugti ŽŪK „Jakiškiai“ pripažinimu ir pasisemti gerosios patirties į regioninę  konferensiją suvažiavo ir daugiau joniškiečių – Joniškio turizmo ir verslo inormacijos centras su direktore Jurgita Bučinskiene priešakyje, atstovai iš „Žilvino“, „Joniškio baldų“, Daliaus Bučinsko IĮ, Henriko Mikalkėno įmonės. Jurgitos Bučinskienės teigimu, ŽŪK „Jakiškiai“ įveikė didžiulę atranką. Užregistruota konkursui buvo arti 6 tūkst. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmonių. Galiausiai liko 2900, iš kurių ir buvo renkami laureatai.

 

manojoniskis inf.

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro ir ŽŪK „Jakiškiai“ archyvo nuotr.

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai