2020-07-12, sekmadienis, 21:12.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:48.

Į Joniškio bažnyčią atkeliavo trys bokšto laikrodžiai (video)

2017-12-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Į Joniškio bažnyčią atkeliavo trys bokšto laikrodžiai (video)

Joniškio bažnyčioje gruodžio 7 dieną bus galutinai sumontuoti trys bokšto laikrodžiai, matomi beveik iš visų miesto pusių. Tai savotiškas bažnyčios užbaigimo darbas, nes šventovė kai kuriais atžvilgiais buvo nebaigta. Laikrodžio bokšte niekada nebuvo, nors nišos ir angos tam yra nuo pastatymo.

 

 

Istorikų duomenimis, Joniškio bažnyčia iš esmės nebuvo baigta, nors puikiai veikia. Prieš tris dešimtmečius trūko net skulptūrų specialiai joms įrengtose nišose. Dabar užpildomos ir apvalios angos bokšte, skirtos laikrodžiams. Antrąjį šimtmetį pradėjusi Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčia buvo suprojektuota ir pastatyta, numatant vietą bokšto laikrodžiui, bet šis sumanymas taip ir liko neįgyvendintas.

 

 

Bokšto laikrodžio montavimas, anot dekano Eduardo Semaškos, atsiėjo apie 15 tūkst. eurų. Penktadalį yra skyrusi Joniškio savivaldybė, o likusi dalis – iš tikinčiųjų aukų. E.Semaška teigia, kad laikrodžio idėja jam gimė jau senokai, tačiau dabar, susidėliojus tinkamoms aplinkybėms, jis buvo įrengtas. Laikrodžio ciferblato skersmuo apie 180 centimetrų, tačiau ant masyvaus bokšto jis atrodo gana mažytis. Tai mechaninis-elektroninis laikrodis, kuris šiuolaikinių technologijų dėka visada turėtų rodyti tikslų laiką.

 

 

Kunigo žodžiais, laikrodis išties buvo reikalingas – miestas taip išsidėstęs, kad visi keliai veda tiesiai į bažnyčios bokštą ir šalia esančią istorinę turgaus aikštę. Laikrodį įrengia meistrai iš Lenkijos, kurie specializuojasi varpų ir bokštų laikrodžių montavimo srityje.

 

Alvydas Januševičius/15 min.

Igno Vilčiausko nuotr.

 

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

 

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

 

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

Taip paprasta dar nebuvo!

 

Turi savo verslą ar galvoji apie jį? – pradėk nuo idėjos ir spaudos darbų, nes dabar užsakyti kokybiškas vizitines korteles ar skrajutes gali tiesiog internetu. 

 

 

3 lengvi žingsniai iki spaudos užsakymo:

 

1.       Eik į e-spaustuvę www.klik.lt

2.       Pasirink reikiamo gaminio parametrus

3.       Įsikelk savo maketą, užsakyk ir lauk savo siuntinio!

 

Neturi maketo? Nesijaudink. Viską rasi čia. E-spaustuvės dizaineriai pasirūpino lengvai pritaikomais ir profesionaliais dizaino šablonais tavo verslui.

 

E-spaustuvėje KLIK viskas paprasta, o jei turėsi klausimų, visada pagelbėsime telefonu: 8 37 333 000 arba el. paštu info@klik.lt

 

 

Išbandyk: www.klik.lt

 


REKLAMA


 

Prekiaujame kvietiniais miltais bei sėlenomis

 

 

UAB „Mūšos malūnas“ prekiauja kvietiniais (aukščiausios ir pirmos rūšies) miltais bei sėlenomis. Pristatome į namus. 

Tel.  861292293

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai