2020-05-28, ketvirtadienis, 08:17.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:37, dienos ilgumas 16:45.

Į Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungą priimtas antras joniškietis

2018-08-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Į Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungą priimtas antras joniškietis

Kaune vykusiame Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos susirinkime į Sąjungos narius priimtas joniškietis Jonas Ivanauskas – 25 poezijos ir trijų publicistikos knygų autorius, išleidęs dvikalbių knygų, sudaręs poezijos rinktinę „Žiemgalinėjimai“. Jam įteiktas pažymėjimas ir Sąjungos ženklelis.

 

Poetas literatūrine veikla užsiima nuo 1985 metų. Jo kūryboje daug gimtinės motyvų, Šiaulių krašto realijų, Žiemgalos krašto vietovardžių. Už savo kūrybinę veiklą Jonas Ivanauskas ne kartą pelnė įvairių apdovanojimų: 2011 metais Lietuvos kultūros fondo prezidiumas apdovanojo poetą vardiniu Saulės mūšio medaliu, 2012 metais Joniškio literatų klubas „Audruvė“  suteikė Lietuvos Žiemgalos draugijos tarmių laureato vardą, 2014 metais poetas pelnė respublikinio poezijos konkurso „Baltasis balandis“ laureato diplomą ir garbės juostą, o pernai jam įteiktas Žiemgalos kunigaikščio Nameisio simbolinis sidabro žiedas už ilgametį žiemgališkosios savimonės formavimą, visuomeninę ir kultūrinę veiklą.

 

J. Ivanauskas dar žinomas ir kaip fotografas. 2015 metais jis tapo žurnalo „Trimitas“ foto konkurso „Šauliškiausia vasaros akimirka“ laureatu, o dar po metų –  foto konkurso „Šaulystė – toks mano pasirinkimas“ kategorijos „Patriotiškiausia nuotrauka“ nugalėtoju.

 

Pirmoji joniškietė, tapusi Nepriklausomų rašytojų sąjungos nare, – Dzintra Elga Irbytė-Staniulienė Į šią sąjunga ji priimta 2000 metais. 2004 metais ji dar tapo ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos nare.  Jos darbų sąraše – 32 išverstos knygos, išleistos Lietuvoje ir Latvijoje. Latvijos kultūros kapitalo fondo stipendijos jai paskirtos už romanų „Kuršių vikingai“, „Išravėta šrdis“ , „Kilpa“ ir apysakos „Širdelių salos“ vertimus. Vertėja apdovanota J. ir E. Šiulaičių literatūrinio fondo premija. 2006 metais Dzintrai Elgai  Irbytei –Staniulienei suteiktas meno kūrėjo statusas.

                                                                                                                          

manojoniskis inf.

Dariaus Antanaičio nuotr.

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai