2019-04-20, šeštadienis, 23:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:04, leidžiasi 20:29, dienos ilgumas 14:25.

Į Panevėžį atvyko joniškietės Jolitos Vaitkutės pašto ženklų mozaikoje „atgimęs" tautos patriarchas

2018-08-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Į Panevėžį atvyko joniškietės Jolitos Vaitkutės pašto ženklų mozaikoje „atgimęs" tautos patriarchas

Lietuvos paštas panevėžiečiams antradienį pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą. Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas eksponuojamas Panevėžio centriniame pašte.

 

„Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokia ypatinga proga Lietuvos paštas kviečia iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą, kuriame iš mažų dalelių - 10 tūkst. pašto ženklų - įžvelgsite vieno iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų - dr. J. Basanavičiaus - atvaizdą. Šis paveikslas yra pripažintas Lietuvos rekordu!", -Panevėžio centriniame pašte vykusiame pašto ženklų mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Tinklo padalinio Šiaurės regiono vadovas Vaidas Rutkauskas. 

 

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis - išskirtinė sukaktis. Originali jaunosios menininkės iniciatyva kviečia dar kartą prisiminti vieną ryškiausių XIX amžiaus tautinio atgimimo asmenybių - tautos patriarchą dr. J. Basanavičių. Dėkoju Lietuvos paštui už galimybę panevėžiečiams pamatyti šį paveikslą iš arti", - sakė laikinasis Panevėžio meras Aleksas Varna. 

 

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais" pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

 

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą: būdama maža, kartą spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar - pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija", - pasakojo menininkė J. Vaitkutė.

 

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum" pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

 

Iš Šiaulių į Panevėžį atkeliavęs kūrinys jau buvo eksponuotas Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Klaipėdoje, Tauragėje, Telšiuose, o vėliau pasuks Utenos kryptimi. Numatyta, kad iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius savo kelionę baigs ten, kur pradėjo - sostinėje.

 

Šiemet po Lietuvą keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš iniciatyvų, skirtų paminėti atkurtosios Valstybės šimtmetį ir 2018-aisiais minėsimą Lietuvos pašto 100 metų sukaktį. Svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta kiti renginiai.

 

ELTA

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298


 

 

 

  

UAB „Joniškio duona” reikalingi: gamybos darbuotojos ir kepėjas.

 

Kreiptis: Joniškis, V.Kudirkos 4, darbo dienomis 9-17 val.

 

Tel.8-426 52355, mob.8 682 50402 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai