2020-08-08, šeštadienis, 15:33.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:43, leidžiasi 21:03, dienos ilgumas 15:20.

Į teisiamųjų suolą sės Joniškyje plėšimą bandę įvykdyti šiauliečiai

2019-06-28, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Į teisiamųjų suolą sės Joniškyje plėšimą bandę įvykdyti šiauliečiai

Bandymas prieš pusantrų metų Joniškio mieste įvykdyti plėšimą jau greitai bus nagrinėjamas teisme. Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė šio nusikaltimo tyrimą ir bylą perdavė nagrinėti teismui.

 

Kaltinimai rengimusi įvykdyti ginkluotą plėšimą ir neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis pareikšti trims šiauliečiams – 31-erių metų E. K., 25-erių K. Ch. ir 36-erių A. R. Vienas iš nusikaltimo organizatorių E. K. taip pat kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnui, o A. R. – neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ketvirtojo įtariamojo - šiauliečio P. P., atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas.

 

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad šis nusikaltimas buvo kruopščiai planuotas iš anksto. E. K. siūlė Latvijoje gyvenantiems pažįstamiems prisidėti prie rengiamos nusikalstamos veikos ir gauti už tai pinigų. Kaltinamasis prašė latvių susisiekti su vienu joniškiečiu ir susitarti su juo dėl susitikimo, tačiau vėliau tai padarė pats. Nusikaltimo organizatorius siekė iš joniškiečio pagrobti 13 tūkstančių eurų vertės automobilį.

 

Praėjusių metų sausio 24 d. organizuota grupė iš Šiaulių, automobilyje veždamiesi metalinį strypą, du pistoletus, šovinių, dujų balionėlį, pajudėjo Joniškio link. Vyrai atvyko prie joniškiečio namų, kur laukė iš namų išeinančio automobilio savininko. Laimei, užpulti šeimininko kaltinamiesiems nepavyko, nes jų automobilį patikrinti nusprendė kurį laiką šiauliečių kompaniją sekę pareigūnai.

 

Du asmenys buvo sulaikyti iš karto, dviem pavyko pasprukti. Vienas pareigūnų persekiojamas bėglys, išgirdęs kriminalisto šūksnį sustoti, į pareigūną nukreipė pistoletą, dėl to šis buvo priverstas panaudoti tarnybinį ginklą. Tačiau ir po to bėglys nesustojo ir, nubėgęs kelis šimtus metrų, užsidarė Žemaitės gatvėje esančio gyvenamojo namo lauko tualete. Po derybų jis policijos pareigūnams pasidavė. Paaiškėjo, kad pareigūno paleisti šūviai bėgliui pataikė į koją bei ranką ir jis stipriai kraujavo. Policijos pareigūnai, suteikę pirmąją pagalbą, stabdant kraujavimą, sužalotąjį perdavė medikams.

 

Po kurio laiko viename Audruvės gatvės gyvenamųjų namų, buvo apsuptas ir sulaikytas paskutinysis bėglys. Jis taip pat buvo ginkluotas, jo ginklas rastas numestas vieno namo kieme.

 

Visi asmenys yra gerai žinomi policijai, jie ne kartą teisti už įvairias nusikalstamas veikas. Atliekant kratas kaltinamųjų namuose, A. R. bute rasti neteisėtai laikomi šaudmenys, ginklas ir kanapės.

 

Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta ir neigia norėję pagrobti automobilį.

 

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato areštą arba laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.

 

Šiaulių AVPK info
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai