2020-11-24, antradienis, 17:41.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:07, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:53.

„Idavang“ komplekse Joniškyje darbai įpusėjo – jau veikia du pirmieji biofiltrai

2018-10-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
„Idavang“ komplekse Joniškyje darbai įpusėjo – jau veikia du pirmieji biofiltrai

Šalia Joniškio esančiame kiaulininkystės komplekse „Sidabra“ pradėjo veikti du pirmieji orą valantys biofiltrai.

 

„Džiaugiamės, kad baigėme pirmąjį filtrų diegimo etapą – šiuo metu yra sumontuoti ir pilnu pajėgumu veikia du filtrai iš keturių. Visus darbus komplekse baigsime ir likusius filtrus sumontuosime dar šiemet“, – sakė Saulius Leonavičius, „Idavang“ generalinis direktorius.

 

Net 70-ies metrų ilgio bei 5 metrų pločio biofiltrai montuojami iš vidinių fermos pastato pusių. Inovatyvių filtrų montavimo darbai buvo pradėti šių metų gegužę.

 

Filtrus sudaro specialių bakterijų bei recirkuliacinio vandens sluoksniai. Per juos iš fermos išeinantis oras, turintis kvapą skleidžiančių medžiagų, yra valomas keliais etapais. Orui iš fermų patekus į filtre esantį vandenį ir bakterijų sluoksnį, kvapą skleidžiančios dalelės – amoniakas ir dulkės – suskaidomos į bekvapes arba visai neutralizuojamos, sugeriamos.

 

„Tokia orą valanti, biologiniu pagrindu paremta biofiltrų sistema šalyje įdiegiama pirmą kartą. Jų naudą gyventojai po truputį pradės jausti jau dabar, su pirmojo filtro veikimo pradžia. Maksimalus pokytis bus pasiektas įdiegus visus keturis filtrus“, – sakė Tadas Palubinskas, „Idavang“ aplinkosaugos direktorius.

 

„Idavang“ ne vienerius metus investuoja ir į biojėgainių plėtrą. „Idavang“ kiaulininkystės komplekse „Sidabra“ planuojama padidinti jėgainei teikiamus žaliavų kiekius, iš kurių ši pagamins daugiau žalios elektros energijos.

 

Daugiau darbo vietų ir investicijų

 

Šiuo metu komplekse dirba daugiau nei 20 Joniškio miesto ir rajono gyventojų. Diegiant orą valančią sistemą, čia buvo sukurta dar 10 naujų darbo vietų.

 

„Valymo sistema, skleidžianti išvalytą orą, leido sukurti ir daugiau darbo vietų komplekse, taigi ir regione“, – tvirtino S. Leonavičius.

 

Taip pat iki 2023 m. „Idavang“ investicijoms ketina skirti 25 mln. eurų. – po 5 mln. kasmet.

 

„Visuomet siekiame įsiklausyti į bendruomenės norus ir poreikius. Joniškis – vienas svarbiausių mūsų kaimynų, todėl pirmosios investicijos nukreiptos būtent šio komplekso biofiltrų diegimui“, – pasakojo „Idavang“ generalinis direktorius.

 

Per 2017 m. „Idavang“ grupei priklausančios įmonės sumokėjo 653 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tuo tarpu grupei priklausanti UAB „Idavang Kepaliai“ per tą patį laikotarpį į valstybės biudžetą sumokėjo 53 tūkst. eurų GPM.

 

GPM dalis, per savivaldybei skirtas dotacijas, grįžta į rajono biudžetą. Šios lėšos skiriamos miesto ir rajono plėtrai bei infrastruktūros gerinimui.

 

„Idavang“ pasitikėjimo telefonas: +370 5 2341363, el. paštas: bendraukime@idavang.com

 

„Idavang“ inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai