2019-02-22, penktadienis, 16:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:24, leidžiasi 17:38, dienos ilgumas 10:14.

Iš respublikinio kaimo bendruomenių renginio joniškiečiai grįžo su apdovanojimais

2018-01-23, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Iš respublikinio kaimo bendruomenių renginio joniškiečiai grįžo su apdovanojimais

Praėjusį savaitgalį vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuoto konkurso „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių 2017 m. pasiekimai ir projektų idėjos“ baigiamasis renginys. Daugiau nei šimtą kaimo bendruomenių atstovų priėmė svetingas Druskininkų kraštas.

 

Bilso sodyboje vyko šventinis renginio atidarymas, svečius sveikino LR Seimo narė Guoda Burokienė, Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė.

 

Baigiamajame 2017 metų Lietuvos kaimo bendruomenių renginyje buvo apžvelgti svarbiausi metų darbai, buvo pasveikinti ir apdovanoti konkurso „2017 m. Kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos“ projektų autoriai ir vadovai. Tarp geriausių 17 apdovanotųjų buvo ir asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ pirmininkė Inga Karbauskienė. Stiklo meistrės iš Kauno rajono Valdos Vareikaitės skulptūrėlę „Lietuva“ bei LR Seimo padėką jai įteikė Seimo narė Guoda Burokienė.

 

Renginio dalyviai susipažino su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos organizuoto fotokonkurso „Vietos bendruomenių džiaugsmai, rūpesčiai ir pasiekimai“ kaimiškųjų bendruomenių geriausiomis nuotraukomis ir jų autoriais. Temoje „Kultūra“ apdovanota buvo Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ pirmininkės Irenos Vilkonienės nuotrauka „Tradicinių amatų keliu“. Dovaną įteikė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė.

 

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė už darbą ir puikią komunikaciją 2017 metais apdovanojo 10 žmonių. Stiklo skulptūrėlė „Lietuva“  įteikta ir Rasai Birutytei.

 

Dvi dienas Druskininkų VVG ir VšĮ „Sūrūs vėjai“ komanda malonino susirinkusius Lietuvos bendruomenininkus išskirtinėmis krašto bendruomenių edukacinėmis programomis, vietos bendruomenių, kitų partnerių sutelktu darbu, vaišingumu ir gera nuotaika.

 

Dalyviai susipažino su Sniego arena. Pasivaikščiojome vieninteliame Baltijos šalyse visus metus veikiančiame žiemos pramogų komplekse, gerėjomės Druskininkų gamta iš aukštai apsilankę Sniego arenos terasoje. Vėliau Lynų keltuvais buvome „nuskraidinti“ iki pat Druskininkų centro. Kelionės metu pro skaidrius keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, išvydome įspūdingus Druskininkų kurorto miškus, Nemuno upės vingius ir nuostabią miesto panoramą. Iš Druskininkų kaimo teritorijos patekome tiesiai į kurorto centrą. Čia laukė Druskininkų ponios iš XIX amžiaus. Sužinojome įdomių faktų ir legendų iš kurorto istorijos, aplankėme Caro gydyklas, Senųjų gydyklų parką, išbandėme „Grožio“ šaltinio vandens stebuklingąjį poveikį, sužinojome meilės romanų paslaptis. Vaikščiodami Druskininkų centre gėrėjomis papuošta ir šviečiančia puikia miesto egle bei įvairių organizacijų pagamintomis ir papuoštomis eglutėmis.

 

Šiek tiek pavargę nuvykome į Stračiūnus. Bendruomenės namuose pasitiko tautiniais rūbais pasipuošę bendruomenės nariai ir jų paruoštos nuostabios vaišės. Greitakalbis ir žodžio kišenėje neieškantis renginio vedėjas pristatė bendruomenės veiklą. Vėliau pasirodė Bilso bendruomenės teatras – žiūrėjome komediją „Vaclovas Kandys“. Vakaro metu netrūko smagių atrakcijų, užduočių ir prizų.

 

Sekančią dieną vykome į Bilso bendruomenės namus. Apžiūrėję puikiai įrengtas patalpas, paskanavome ūkininkų Gražinos ir Arvydo Augų ne kartą geriausiais šalyje pripažintų varškės, fermentinių, brandintų ir pelėsinių sūrių.

 

Toliau vykome į Leipalingio dvarą. Čia mus sutiko Leipalingio seniūnas Antanas Krancevičius, Druskininkų VVG vadovas Alvydas Varanis ir Leipalingio miestelio  bendruomenės pirmininkė Žaneta Krivonienė. Pasidaliję į kelias grupes, pasklidome po visas rūmų menes, kuriose buvo pristatomos edukacinės programos.

 

Pažintiniame pramoginiame užsiėmime „Kaip kvepia ramybė“ buvo atskleista Druskininkų gamtos paslaptis. Užsiėmimo metu mums papasakojo apie  sintetinių bei natūralių gamtos kvapų skirtumą, aiškino, kaip pagaminti vietinių augalų vandenį – hidrolatą, supažindino su  skirtingų augalų hidrolatų naudingomis savybėmis ir poveikiu žmogaus sveikatai. Ir, žinoma, išbandėme keletą hidrolatų rankų ir veido odai, plaukams, ragavome mėtų vandens.

 

Kitose edukacinėse programose dalyviai mokėsi pasigaminti krepšelius iš laikraščio, susipažino su įvairiomis žolelėmis, kurias naudodavo raganos, mokėsi senovinio šokio.

 

Po nuoširdžių padėkų renginio organizatoriams Leipalingio kavinėje visi puikios nuotaikos ir pilni idėjų išvykome namo. Mums, joniškiečiams, kelionė ilgiausia. Už ją dėkojame Savivaldybės administracijai.

 

Programų koordinatorė Rasa Birutytė

R. Birutytės, LKBS, LVBOS nuotr.

 

Irena Vilkonienė, Rasa Birutytė ir asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ pirmininkė Inga Karbauskienė

 

Asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ pirmininkė Inga Karbauskienė ir LR Seimo narė Guoda Burokienė

 

Irena Vilkonienė ir LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė

 

Rasa Birutytė ir LKBS pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Buitinė technika iš Vokietijos

 

    

Parduodame įvairių dydžių šaldytuvus ir šaldiklius, įmontuojamus šaldytuvus į baldus, indaploves, skalbimo mašinas, tame tarpe ir įkraunamas per viršų, montuojamas į baldus ir nemontuojamas indaploves, elektrines virykles ir orkaites, džiovyklas skalbiniams džiovinti.

Buitinė technika garsių firmų: AEG, Amica,Bauknecht,Whirlpool, Bosch, Electrolux,Siemens, Privileg, NEF. Suteikiame garantiją.

Buitinė technika nauja su nežymiais transportavimo pažeidimais arba naudota. Reikalui esant, atvežame.

 

Šiauliai, tel. 8685 48611

 


REKLAMA


 

 

 

Prekiaujame važiuoklės dalimis, stabdžių sistemos dalimis, variklių dalimis, akumuliatoriais, tepalais, filtrais, valytuvais, aušinimo skysčiais, langų plovimo skysčiais, automobilių kosmetika, automobilių aksesuarais, modeliniai kilimėliai, tepalai, filtrai motociklams.

NEMOKAMAS pristatymas Šiaulių apskrityje.

Tel. +37060188131

Tinklalapis  http://www.autopikis.lt/

           

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?