2020-05-28, ketvirtadienis, 07:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:52, leidžiasi 21:37, dienos ilgumas 16:45.

Įžanginis projekto „Lyderių laikas 3“ renginys

2019-02-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Įžanginis projekto „Lyderių laikas 3“ renginys

Vasario 25 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ įžanginis renginys, kurio tikslas – pristatyti projekto idėjas ir naudą savivaldybei, burti bendruomenę ir pradėti diskusijas dėl siekiamo pokyčio ir jo įgyvendinimo, susitarti dėl veiklos principų ir siekiamų rezultatų. Projekto veikla siekiama tobulinti ugdymo įstaigų vadybos praktiką bei besimokančiųjų mokymosi kokybę, kad mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo lyderiai, siekdami mokinių pažangos, būtų labiau pasirengę inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius ugdymo įstaigose.

 


Susirinkusiems rajono švietimo bendruomenės atstovams daineles dovanojo lopšelio-darželio ,,Saulutė“ auklėtiniai ir muzikos mokytoja Gražina Pamparienė, pasveikino savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis. Savo sėkmės istoriją ,,Sėkmės raktas – geografija“ pristatė ,,Aušros“ gimnazijos geografijos mokytoja ekspertė Giedrė Motiejuitė. Mokytoja Giedrė papasakojo savo kelią geografijos link, pristatė savo veiklos kryptis, kurios labai įvairios: ji ne tik veda pamokas mokykloje, bet ir dalyvauja įvairiuose projektuose, skaito pranešimus konferencijose Lietuvoje ir užsienio šalyse, yra kelių vadovėlių autorė.

 

Mokytoja akcentavo, kad sėkmė ateina nuoširdžiai dirbant, čia labai svarbus žmogaus nusiteikimas, jo noras ir ryžtas siekti tikslo, priimti iššūkius.  Projekto konsultantė susipažinimo pratimo metu paragino kiekvieną renginio dalyvį prisiminti savo sėkmės istoriją ir papasakoti ją kolegoms.

 


Projekto ,,Lyderių laikas 3“ koordinatorė Joniškio rajono savivaldybėje Skaidra Kriukienė supažindino dalyvius su projekto tikslais ir uždaviniais,  numatomomis veiklomis. Projekto vadovė Rasa Šnipienė atsakė į dažniausiai apie projektą užduodamus klausimus.

 


Kūrybinės komandos vadovė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Lukšaitė-Lapinskienė pristatė savivaldybės kūrybinę komandą, kuri inicijuos ir įgyvendins pokyčius savivaldybės teritorijoje esančiose švietimo įstaigose. Kūrybinę komandą sudaro savivaldybės administracijos, ugdymo įstaigų atstovai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir specialistės: mero pavaduotoja, anglų kalbos mokytoja metodininkė Vaida Aleknavičienė, skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis, vyriausioji specialistė Daina Armonavičienė, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Žilinskienė, ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Valiukienė ir istorijos mokytoja metodininkė Daiva Lukienė, ,,Aušros“ gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Lina Martinkienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Loreta Jankauskienė, Algimanto Raudonikio meno mokyklos mokytoja metodininkė Edita Rudienė, Švietimo centro metodininkė Rita Šilinienė, laikinai einanti direktorės pareigas, Žemės ūkio mokyklos gimnazijos skyriaus vedėjas ir anglų kalbos mokytojas metodininkas Robertas Valančius ir Mato Slančiausko progimnazijos logopedė metodininkė Rita Padgurskienė.

 


Įžanginiame projekto renginyje dalyvavo ir tyrėjų komandos vadovė dr. Jūratė Valuckienė. Ji pristatė tyrėjų komandą, kuri talkins savivaldybės švietimo bendruomenei projekto metu. J. Valuckienė supažindino susirinkusius, kokie tyrimai bus atliekami savivaldybėje, kas ir kaip bus matuojama, kokia rajono švietimo situacija šalies kontekste. Tyrėja akcentavo, kad Joniškio rajono švietimo būklė, lyginant su kitomis tokio paties socialinio, ekonominio ir kultūrinio konteksto savivaldybėmis, yra gera, esama savivaldybių, kurios ir lenkia mūsų rajoną, ir nuo jo atsilieka. Jūratė pabrėžė, kad projektas dirba ne su vaikais ir tėvais, o švietimo profesionalais, kad svarbu kad ir mažas, bet tikras pokytis.

 


Renginio pabaigoje projekto pristatyme dalyvavusi švietimo bendruomenė turėjo nusikelti 10 metų į ateitį ir pasvajoti, kokią mokyklą jie įsivaizduoja iš vaikų, miesto bendruomenės, mokytojų perspektyvos. Be abejo, dauguma tiki, kad ateities mokykla bus inovatyvi, kūrybiška, pamokos ir veiklos bus įdomios, įtraukios ir ugdančios kūrybiškumą, sudarančios sąlygas kiekvienam atskleisti ir puoselėti savo gebėjimus.

 


Aušra Lukšaitė-Lapinskienė,
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai