2019-01-24, ketvirtadienis, 15:58.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Jelgava ruošiasi Tarptautiniam ledo skulptūrų festivaliui

2018-01-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Jelgava ruošiasi Tarptautiniam ledo skulptūrų festivaliui

Vasario 9–11 d. jau 20 kartą Jelgavoje įvyks Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis, kurio tema – „Svajonės“. Sukakties proga festivalis pirmą kartą vyks trijose vietose: Pasta saloje, Janio Čakstės (Jāņa Čakstes) bulvare ir Hercogo Jėkabo (Hercoga Jēkaba) aikštėje. Dalyvauti festivalyje komisija patvirtino 30 profesionalių skulptorių iš 10 šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Airijos, Portugalijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Bulgarijos ir Kinijos.

 

Konkurse menininkai dalyvaus dviejose kategorijose – asmeninė skulptūra ir komandinė. Žiūrovų lauks ne tik ledo skulptūros, bet ir teatralizuoti pasirodymai, ledo kalneliai, muzikiniai kūrybiniai žaidimai, koncertai ledo scenoje, ledo baras „Koskenkorva“, šviesų šou ir fejerverkas. 

 

  

 

Ledo skulptūras menininkai pradės kurti vasario 5 d. ir baigs vasario 9d. Ledo skulptūrų festivalyje bus naudojamas dirbtinis ir natūralus ledas. Natūralus ledas bus naudojamas kalnelių, labirinto ir kitų ledo elementų paruošimui. Jis jau išpjautas iš užšalusių Kārniņi karjerų vandens telkinių ir saugiai patalpintas į šaldymo kameras Jelgavos Pasta saloje. Dirbtinis ledas jau jonizuojamas ir šaldomas lėtai. Lėtas šaldymas išstumia iš vandens oro burbuliukus ir ledas gaunamas skaidresnis.

 

  

 

Atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį ir siekiant išvengti žmonių grūsties, festivalio organizatoriai nusprendė skulptūras išdėstyti trijose vietose: komandinės skulptūros ir ledo baras „Koskenkorva“ įsikurs Pasta saloje, mažos skulptūros –  Janio Čakstės bulvare, o fotoskulptūros –  Hercogo Jėkabo aikštėje.  

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?