2020-08-06, ketvirtadienis, 04:19.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

Joniškiečiai diktuoja floristikos meno madas

2018-12-17, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškiečiai diktuoja floristikos meno madas

Prieš gražiausias metų šventes Vilniaus Universiteto botanikos sode vyko advento ir kalėdinių floristikos darbų konkursas – paroda „Dūzgiam Kalėdas sode!”. Floristines kalėdines puošmenas kūrė 55 vidurinių ir profesinių mokyklų mokiniai iš 12 Lietuvos miestų ir miestelių. Tarp jų buvo net trys Joniškio žemės ūkio mokyklos mokiniai. Tai Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo specialybės trečiakursės Geda Drevinskaitė ir Eglė Liubauskaitė, pristačiusios darbus grupėje, kurioje rungėsi profesinių mokyklų mokiniai bei kolegijų studentai. O 11-12 klasių moksleivių grupėje varžėsi pirmakursis Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojas Karolis Karžinauskas. Mokinius į konkursą lydėjo ir pasiruošti padėjo profesijos mokytoja metodininkė Rima Skirvainienė.

 

Sodo muziejų papuošė daugiau kaip 100 floristinių eglučių, žaisliukų, Advento ir Kalėdų vainikų. Sukurti darbai buvo eksponuojami botanikos sodo muziejaus erdvėse. Konkursinius darbus vertino profesionalių floristų, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU botanikos sodo komisija. Vertinimo komisijos darbas buvo ypač intensyvus ir truko net 8 valandas. Dėl darbų formos, kompozicijos, spalvinės gamos ir atlikimo technikos specialistės ilgai diskutavo, – laureatus išrinkti, anot komisijos, buvo labai sudėtinga, nes daugumos šių metų jaunųjų floristų kūrybiškumas ir net darbų išpildymo technika nenusileidžia profesionaliems floristams. 

 

O dar kartą joniškiečiams atvykus į Vilnių, į baigiamąjį renginį turėjo iš laimės spurdėti širdis. Anot R. Skirvainienės, nėra dar taip buvę, kad visas tris prizines vietas butume pelnę. Pirmos vietos laimėtoja tapo Geda Drevinskaitė, antra vieta atiteko Eglei Liubauskaitei. Komisijos narės juokavo, kad teko ilgai pasiginčyti, kurios merginos darbas buvop vertas pirmos vietos. Na, o Karolis Karžinauskas 11-12 klasių mokinių grupėje laimėjo taip pat prizinę – trečią vietą.

 

Labai džiugu, kad vyksta toks gražus, prasmingas renginys, sukviečiantis į vieną būrį bendraminčius, suteikiantis galimybę pasitikrinti savo kūrybinius – profesinius gebėjimus. Nuoširdų AČIŪ mokytoja taria: mokiniams už kantrybę, kruopštumą, kūrybiškumą ir mokyklos bendruomenei už suteiktą galimybę dalyvauti profesionaliuose konkursuose.

 

Informacija Rimos Skirvainienės

Nuotraukos iš Vilniaus Universiteto botanikos sodo archyvo

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai