2019-02-17, sekmadienis, 10:00.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Joniškiečiai jau gyvena Lietuvos šimtmečio dainų šventės nuotaikomis

2018-06-21, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškiečiai jau gyvena Lietuvos šimtmečio dainų šventės nuotaikomis

Į Lietuvos šimtmečio dainų šventę ,,Vardan tos...“ vyks daugiau nei pustrečio šimto joniškiečių. Pasak Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausios specialistės Erikos Šivickaitės, vieni kolektyvai į šventę pajudės jau liepos 1d., kiti – liepos 3 ir 4 d. Nemaža dalis į dainų šventę važiuojančių kolektyvų dalyvaus dar ir Joniškio miesto šventės renginiuose, tad jų laukia išties darbingas ir sunkus laikotarpis.

 

Joniškio meno kolektyvai apsigyvens Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje, o iki sostinės juos veš mokykliniai geltonieji autobusiukai. Transportu taipogi pagelbės Joniškio ŽŪM ir „Saulės“ pagrindinė mokykla. Kuro, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas padengs šventės organizatoriai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

 

Liepos 6 d., Mindaugo karūnavimo ir kulminacinę šimtmečio dainų šventės dieną, šalies savivaldybių  vėliavų parade plevėsuos ir Joniškio bei Žagarės vėliavos. Joniškiečiai savo vėliavą patikėjo nešti Salomėjai Paulavičiūtei ir Pauliui Katiliavui, o žagariečiai – Viltei Prokopenko ir Andriui Petkauskui.

 

Portalas manojoniskis.lt kalbina kai kurių į šimtmečio dainų šventę vykstančių kolektyvų vadovus.  

 

Edita Rudienė: Išvykstame su pakilia nuotaika. Dalyvausime liepos 4 d. Kalnų parke su programa „Tėvyne mūsų“. Tai bus ansamblių vakaras, kitaip dar sakant,  teatralizuotas koncertas,  atspindintis  valstybės pamato kertinius akmenis – tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei. Mano vadovaujamos kapelos pasirodys II dalyje, kuri vadinsis „Gentys“ (šeima) ir finalinėje dalyje „Vakaruškos“. Labai džiaugiamės, kad esame šimtmečio dainų  šventės   „ Vardan tos...“ dalyviai.

 

Į šventę vykstu su 2 kolektyvais –  A.Raudonikio  meno mokyklos suaugusių  liaudiškos muzikos kapela (12 narių) ir tos pačios mokyklos vaikų kapela (8 nariai). Taigi iš viso išsivežu 20 žmonių.   Vaikų kapela vyksta į trečią dainų šventę , o suaugusių kapela dainų šventės renginiuose dalyvauja nuo 1965 m. Aš jai vadovauju nuo 1988m. Per daugiau nei pusšimtį metų suaugusių kapela nepraleido nė vienos dainų šventės.

 

Andrius Petkauskas: Ši dainų šventė ypatinga – tai Lietuvos ŠIMTMEČIO dainų šventė! Kita tokia šventė bus tik po šimto metų! Todėl džiaugiamės, kad esame liudininkai ir dalyviai ypatingos ir neeilinės Dainų šventės. Tokia proga pasitaiko tik kartą per šimtmetį! Dalyvausime Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ šokių dienos „Saulės rato ritimai“ renginyje. Kartu ir vienu metu šoksime su visos Lietuvos merginų liaudiškų šokių kolektyvais.

 

Mūsų kolektyvą sudarys 16 merginų šokėjų, vadovas ir lydintis mokytojas. Komanda iš 18 žmonių. Su šiuo Žagarės gimnazijos merginų liaudiškų šokių kolektyvu į Dainų šventę vyksime aštuntą kartą. Nuo 2000 m. esame dalyvavę visose Pasaulio lietuvių dainų šventėse (4 kartus) ir 2012, 2014 bei 2016 m. Lietuvos moksleivių dainų šventėse.

 

Ingrida Valytė Buožiuvienė: Mes, visi „Rudbalos“  kolektyvo nariai, labai džiaugiamės, kad praėjome atranką ir vykstame į 2018 metų Lietuvos šimtečio dainų šventę „Vardan tos...“. Folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“  parodysime programą apie Joniškio krašto šviesuolį, visuomenės veikėją, tautosakos rinkėją Matą Slančiauską. Mūsų programa vadinasi „Lietuvybės puoselėtojas Matas Slančiauskas“. Folkloro dienoje dalyvaus apie 6400 dalyvių: 362 suaugusių, 83 vaikų ansambliai. Kolektyvų programų temos iš esmės lies tremtį, partizanų dainas, iškilias asmenybes.

 

Mūsų kolektyvą sudaro 12 žmonių. Visi kolektyvo nariai įsimylėję liaudies dainą. Metę visus ūkio darbus vakarais skuba į repeticijas.

 

Į dainų šventę „Rudbala“ pirmąkart išvažiavo 1990 m. Beje, kaip tik tada tradicinę dainų šventės struktūrą papildėTautinis vakaras (vėliau Folkloro diena). Ir tik 1994 m. „Rudbala“ nevyko į Dainų šventę. „Rudbaliečių“ dainos Vilniuje skambėjo 7 kartus. Šiais metais žiūrovus džiuginsime jau 8 - ąjį kartą.

 

Ankstyvą liepos 3 d. rytą kartu su Joniškio folkloro ansambliu „Kupars“ pajudėsime Vilniaus link. Grįšime tą patį vakarą. Renginys vyks Bernardinų sode. Folkloro kolektyvai savo programas atliks skirtingose sodo vietose, tad dalyviai turės galimybę pamatyti kitų kolektyvų pasirodymus, pasisemti patirties, užmegzti naujas pažintis.

 

Arvydas Butkus: Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Bendraamžiai“ liepos 4 d. dalyvaus šimtmečio dainų šventės Teatro dienos  „Sau, Tautai, Žmonijai“ renginiuose. Mus bus galima sutikti dalyvių eisenoje, vėliau su poetine kompozicija „Viską jau turiu!..“ pasirodysime  programos „Lietuva, Tėvyne mūsų“ II-oje dalyje, dalyvausime Teatro dienos finalinio renginio „Amžinas keleivis" bendroje visų kolektyvų fiestoje. „Bendraamžiai“ antrą kartą vyksta į dainų šventę, nes tik antrą kartą joje organizuojama Teatro diena. Dainų šventėje dalyvaus 18 „Bendraamžių“ narių.

 

Pranas Raščius

Asociatyvi nuotr.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?