2019-02-16, šeštadienis, 03:32.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:37, leidžiasi 17:26, dienos ilgumas 9:48.

Joniškiečiai kaimo bendruomenių sąskrydyje paminėjo Lietuvos šimtmetį

2018-06-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškiečiai kaimo bendruomenių sąskrydyje paminėjo Lietuvos šimtmetį

Karklėje vyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis „Šimtmečio įkvėpti – LKBS sąskrydis 2018“. Į sąskrydį susirinko apie pusantro tūkstančio kaimo bendruomenių atstovų iš 27 savivaldybių. Tarp sąskrydžio dalyvių buvo ir Joniškio rajono kaimo bendruomenių atstovai iš Plikiškių kaimo bendruomenės „Šaltinis“, Kalnelio kaimo bendruomenės „Sidabrė“, Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“ ir Linkaičių.  

 

Sąskrydyje vyko diskusijų kavinės, amatininkų dirbtuvės - mugės, sportinės varžybos bei akcijos „100 gerų darbų Lietuvai“ pristatymas.

 

Puikią sąskrydžio nuotaiką sukurti padėjo ir dalyvius linksmino šimtmečio kapelos koncertas bei neofolkloro grupė „Kitava“ ir grupė „Arka“. Vakarop prasidėjo subatvakaris „Ant bangos“, kurio metu sukosi poros ir skambėjo linksma muzika.

 

„Kaimo plėtra – tai ne tik tvarus ūkininkavimas, – renginyje apsilankęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius kreipėsi į bendruomeninių organizacijų narius. – Be jūsų nėra kaimo ateities, todėl, pirmiausiai, Jums sakau didelį ačiū nuo visų šalies kaimo gyventojų".

 

Į sąskrydį atvykusį žemės ūkio ministrą pasitiko bendruomeninių organizacijų atstovų būrys. Klausimai, kurie reikalavo ministro dėmesio, netilo porą valandų. Kiekvienas norėjo ir turėjo, apie ką pasikalbėti: vieni dalijosi problemomis ir siūlė galimus jų sprendimo būdus, kitiems rūpėjo, ministro nuomonė dėl veiklos finansavimo ateities. K.Starkevičius įsitikinęs, jog kalbos apie kažkieno nesąžiningus darbus, neturėtų užgožti visų gerų vietos bendruomenių darbų. „Šaukštas deguto tegu negadina visos statinės medaus. Yra pavydžių žmonių, kurie nenori, kad panašūs susibūrimai vyktų, kad kaimas vystytųsi ir klestėtų. Galime pasiguosti: jei pavydi, vadinasi, yra dėl ko – einame teisingu, nors ir sunkiu keliu", – su bendruomenių lyderiais kalbėjo ministras.

 

Pasak Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) pirmininkės Guodos Burokienės, toks renginys reikalingas kaimo bendruomenių organizacijų nariams ir kaimo jaunimui. Jie konferencijoje bendraudami keičiasi žiniomis ir turima gerąja patirtimi su bendraminčiais iš kitų rajonų.

 

„Šiuo renginiu siekiama – suburti kaimo bendruomenių atstovus bendram darbui gerinant kaimo gyvenimo kokybę, didinti informacijos apie bendruomenių organizacijų vykdomus projektus sklaidą, pasidalinti kaimo jaunimo įtraukimo į bendruomenės veiklą metodais ir būdais", – apie renginį kalbėjo G. Burokienė.

 

Sąskrydžio dalyvių teigimu, kaskart diskutuojant ir veikiant kartu, randamos pačios geriausios idėjos naujiems projektams.

 

Sąskrydžio metu pristatyti konkurso „Tautos šimtmečio ąžuolai“ nominantai. Džiugu, kad tarp jų ir joniškiečiai. Šiaulių regiono nominacijose asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“  pretenduoja į „Šimtmečio amatų puoselėtojas“ nominaciją, Ziniūnų kaimo bendruomenė „Obelėlė“ – „Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė“.  Kepalių kaimo bendruomenės „Ašvinė“ valdybos narė Irena Šimkuvienė nominuota „Už pagalbą ir gerą žodį“. Tarp nominantų – Joniškio istorijos ir kultūros muziejus bei Bronislava Švanienė. Joniškiečiams belieka palaikyti nominantus ir už juos prabalsuoti.

 

Kiekviena bendruomenė į sąskrydį vežėsi kaimo bendruomenių palinkėjimus anr audinio juostos, susiūtos iš atskirų bendruomenių skraisčių. Kiekviena bendruomenė ant  1x1 metro skraistės užrašė savo pavadinimą, o bendruomenės nariai rašė savanorystės tema palinkėjimus sau, bendruomenei, Lietuvai. Kaimo bendruomenės „Beržininkai“ pirmininkė Irena Muižienė Joniškio bendruomenių skraistes susiuvo į vieną juostą.   

 

manojoniskis inf.

Vaclovo  Martinaičio nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?