2018-12-13, ketvirtadienis, 17:42.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:15.

Joniškiečio Petro Šontos Istorija: kovoje už savo pinigus žmonėms nepadeda ir valstybė

2018-02-26, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškiečio Petro Šontos Istorija: kovoje už savo pinigus žmonėms nepadeda ir valstybė

Pasak Lietuvos bankų klientų asociacijos vadovo Rūtenio Paukštės, Lietuvoje, kaip, beje, ir visoje Europoje, yra keista sistema. Jei žmogus nebeišgali mokėti įmokų už būsto kreditą, o būstas per tą laiką tapo pigesnis nei paskolos ėmimo metu, neužtenka, kad bankas jį pasiimtų. Žmogus lieka ir be stogo virš galvos, ir dar skolingas bankui. JAV sistema yra visiškai kitokia. Nemokumo atveju tu atiduodi raktus bankui ir nebelieki skolingas. Taip ir turėtų būti, nes bankai turi prisiimti riziką. Juk jis paskolą suteikė ne šiaip kam, o konkrečiam būstui įsigyti. Bet pas mus visa rizika primetama klientui. Jei būstas, kuriam paskolą išdavė bankas, atpigo, kažkodėl nukenčia tik viena pusė.Asociacijos vadovas akcentuoja, kad pas mus veikiantys komerciniai bankai nepaiso net Lietuvos banko. Štai prieš daugiau nei metus tarpbankinės palūkanos EURIBOR tapo neigiamomis. Būsto paskolos palūkanas sudaro dvi dalys: EURIBOR ir banko užsidėta marža. Logiškai mąstant, jei marža yra 1 proc., o EURIBOR tapo - 0,1 proc., bendros palūkanos turi būti 0,9 proc. O jei marža buvo lygi 0,1, o EURIBOR nukrito iki - 0,2, tai bankas klientui netgi turėtų primokėti. Tą išaiškino ir Lietuvos bankas. Tačiau kredito įstaigos išaiškinimo nepaisė.

 

„Tai yra visiška bankų savivalė. Tačiau negalima už tai kritikuoti Lietuvos banko, jis tikrai nesileidžia vedžiojamas už pavadėlio, nes paskelbė kredito įstaigoms nepalankias išvadas. Tačiau kodėl jų niekas nepaiso? Bylinėtis žmogui dėl tų mažų pinigų neapsimoka, nes, visų pirma, bankai turi daugiau pinigų nusisamdyti geresnį advokatą. Be to, ne paslaptis, kad bankai paskolas yra išdavę su itin maža marža reikalingiems žmonėms - ar tai savo darbuotojams, ar tai Vyriausybės nariams. Jie nesiima bylinėtis, nes yra susiję su banku. O kai politikai yra susiję su bankais, tai bankai ir nepaiso Lietuvos banko nurodymų“, - konstatavo R.Paukštė.

 

Ūkininkas iš Joniškio rajono Petras Šonta visoje Lietuvoje išgarsėjo laimėjęs 10 metų trukusį teisminį ginčą su „Energijos skirstymo operatoriumi“, nors net teisininkai bylą laikė visiškai neperspektyvia. Tačiau ne ką trumpiau trukusį teismą su „Swedbank“ vyras pralaimėjo: taip ir nesulaukė valstybės žadėtos kompensacijos už nuvertėjusius rublinius indėlius, kurią turėjo gauti per tarpininką - „Swedbank“.„Bylinėjausi su „Swedbank“, nes nukentėjau nuo jo. Neatgavau 6 tūkst. litų kompensacijos už nuvertėjusius rublinius indėlius. Lygiai taip pat nukentėjo dar apie 20 tūkst. žmonių. Tad bendra žmonių neatgauta suma - apie 120 mln. litų“, - paskaičiavo P.Šonta.Pasak ūkininko, valstybė buvo patvirtinusi tvarką, kad žmonės, kurių rubliniai indėliai nuvertėjo, per pusmetį nuo 1997 m. spalio turėjo parašyti prašymą kompensacijai gauti. Neparašiusieji turėjo įrodyti, kad tam turėjo itin svarbią priežastį (sunki liga, išvykimas į užsienį), nes kitaip kompensacijas matys kaip savo ausis be veidrodžio. P.Šonta terminą praleido, nes tuo metu ūkininkavo.„Kreipiausi į visas įmanomas institucijas, bet visur atsakė, kad praleidau terminus. Tačiau tai mano pinigai ir jokių apribojimų terminais negali būti, kreipiausi į teismą. Atsakovu byloje buvo „Swedbank“, kuriam valstybė (kai jis dar vadinosi „Hansabanku“) suteikė įgaliojimus tarpininkauti kompensuojant nuvertėjusius indėlius valsty bės pinigais. Tačiau tų 6 tūkst. litų taip ir neatgavau. Mano pinigai buvo pasisavinti. Vien dėl to, kad praleidau terminus. Jei būčiau toks vienas, dar būtų galima tokią nuoskaudą nuryti. Tačiau juk buvo nuskriausti tūkstančiai žmonių“, - konstatavo P.Šonta.„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius priminė, kad, vadovaujantis Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymu, rublinių santaupų atkūrimo procesas vyko nuo 1997 ir baigėsi 2011-08-31. Santaupų atkūrimo proceso metu buvo naudojamos ne banko, o valstybės lėšos. Pasak jo, buvo atkuriami indėliai, sukaupti valstybiniuose bankuose iki 1991 m. vasario 26 d., tačiau ne daugiau kaip 6000 litų vienam gyventojui.Pasak S.Abraškevičiaus, bankas visiškai nebuvo suinteresuotas, kad žmonės negautų kompensacijų už nuvertėjusius rublinius indėlius, nes, pasibaigus atkurtų santaupų išmokėjimo procesui, visos lėšos grąžintos valstybei.

 

Vadinasi, valstybė negrąžino žmonėms, pasak Petro Šontos, 120 mln. litų ir dėl to sąžinės graužaties nejaučia. Dargi pasiteisinimą turi: laiku nesusitvarkei dokumentų – pats kaltas. Tik kažkodėl tokio principo valstybė netaiko pati sau. Štai taip ir gyvenam...

 

Parengta pagal vakarozinios.lt

Asociatyvi nuotr.

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 

 

 


REKLAMA


 

Kurkime jaukią atmosferą kartu! 

 

 

PROJEKTUOJAME IR GAMINAME

Virtuvės ir svetainės baldus, spintas su stumdomomis durimis, stumdomas sistemas, drabužines, pertvaras,  miegamuosius, prieškambario baldus, vonios baldus,  vaiko kambario baldus, biuro baldus (visuomeninės paskirties baldai), darželio baldus, stalus, komodas, recepcijas. 

 

GARANTUOJAME KOKYBĘ IR ILGAAMŽIŠKUMĄ

Teikiame PROFESIONALIĄ BALDŲ SURINKIMO PASLAUGĄ. Dirbame visoje Lietuvoje. Galime komplektuoti 4-6 žmonių brigadas, domina didesni objektai Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

 

TAIKOME NUOLAIDAS

Pastoviems klientams išskirtinės kainos!

 

GARANTIJA 24 MĖNESIAI

Priežiūra ir pagalba pasibaigus garantiniam aptarnavimui.

 

KONTAKTAI

Šarūnė Tarvydaitė: +37069888754

El. paštas: vadyba@baldukalve.lt

Svetainė:  www.baldukalve.lt

facebook: https://www.facebook.com/www.baldukalve.lt/

 

 

VISADA esame pasirengę suteikti skubią ir Jūsų norus atitinkančią paslaugą!  Neturime papildomų ar šalutinių verslo išlaikymo kaštų. DIRBAME BE TARPININKŲ. Ir tai yra - FAKTAS!

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?