2019-01-24, ketvirtadienis, 15:15.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:21, leidžiasi 16:38, dienos ilgumas 8:17.

Joniškietė Jolita Vaitkutė: esu idėjų kūrėja (2)

2018-01-27, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškietė Jolita Vaitkutė: esu idėjų kūrėja

Sakoma, kad visi yra menininkai, bet tik menininkai tą žino. Šį posakį galima būtų pakeisti į „visur yra menas, bet tik menininkai jį moka įžvelgti.“ Jolita Vaitkutė (22) meną įžvelgia arba, tiksliau, sukuria ten ir iš to, kur kiti mato tik suvartojamus maisto produktus ar daiktus. Jos bagaže - portretai iš pašto ženklų, žemės, peizažai iš duonos riekelių, paveikslai iš kavos pupelių ir nenaudojamų stalo įrankių... Vardinti būtų galima be galo ir be krašto. O juk jai vos 22-eji. Pati menininkė sako, kad kūryba iš maisto ir įvairių daiktų -tik dar vienas jos gyvenimo etapas. Jolita tiki, kad ateityje jos laukia dar daugiau kūrybinių iššūkių.

 

- Dažniausiai esi pristatoma, kaip menininkė kurianti šedevrus iš maisto. Kaip pati save apibūdintum pagal tai, ką veiki, kuo kvėpuoji?

 

- Esu idėjų kūrėja. Patinka galvoti naujus dalykus, gal kada nors kursiu išradimus ar rašysiu scenarijus, nes kūrybiškumas yra universali savybė. Tik šiame gyvenimo etape kuriu piešinukus iš įvairiausių medžiagų.

 

- Kodėl maistas? Kas tave atvedė iki ten, kur esi dabar?

 

- Maistas yra maža dalis medžiagų, su kuriomis dirbu. Bet kalbant apie maistą - tai man labai svarbu. Mėgstu ne tik skaniai valgyti, bet ir gaminti, galvoti apie maistą kaip ateities vizualaus meno medžiagą. O kur esu dabar, aš nežinau. Turbūt kažko pradžioje.

 

- Koks darbas iki šiol tau buvo didžiausias iššūkis?

 

- Kiekvienas darbas yra iššūkis, nes dažnai - tai darbai gimstantys prieš porą dienų iki pristatymo, ir visi jie yra laikini. Tenka prisiimti atsakomybę, kad viskas privalo pavykti.

 

- O kuris darbas tau buvo artimiausias širdžiai?

 

- Neprisirišu nė prie vieno savo darbo. Dažnai jie būna sugriaunami iškart arba po kurio laiko. Kol kas turiu tik porą darbų, kurie yra eksponuojami.

 

- Daugelis tavo darbų yra teminiai, dalis jų susieti su lietuvybe, patriotizmu. Kaip pati vertini šiandienę situaciją mūsų šalyje - nesibaigiančią emigraciją, kosmopolitizmą?

 

- Dalis paskutinių projektų, susijusių su patriotizmu yra skirti ateinančiam nepriklausomybės šimtmečiui. Man svarbu būti tiltu tarp praeities ir dabarties ir apie tai kalbėti.

 

- Kokios šių dienų aktualijos tave labiausiai neramina?

 

- Korupcija, draudimai, o ne švietimas, visa švietimo sistema, lyčių diskriminacija.

 

- Pati nevartoji alkoholio, kokių dar turi teigiamų įpročių?

 

- Nemanau, kad nevartoti alkoholio yra teigiamas įprotis. Aš tiesiog niekada nebuvau pripratusi vartoti, todėl man nereikia pastangų to nedaryti. Kaip ir su kitais teigiamais įpročiais, kurių negaliu išskirti.

 

- O žalingų? Kažkada minėjai, kad kovoji su priklausomybe saldumynams... Kaip yra su jais?

 

- Tai mano amžina kova. Esu priklausoma nuo cukraus, kai gyvenimas įtemptas, dažniausiai pradedu vartoti vėl.

 

- Kokią vietą tavo gyvenime užima sveika mityba, sportas?

 

- Norėčiau būti sportiškesnė ir sveikesnė. Kartais per darbą nelieka laiko sau, ypač sveikam maistui. Paskutiniai pora mėnesių būtent tokie ir buvo. Tikiuosi pradėsiu sveikiau gyventi.

 

- Dažnai menininkai siejami kaip tik su nesveiku gyvenimo būdu. Tau tai pažįstama?

 

- Tai stereotipas. Geriausių rezultatų visi pasiekia geriausioje savo kūno ir sveikatos būsenoje.

 

- Su kokiais dar stereotipais apie menininkus susiduri? Kuris erzina labiausiai?

 

- Kad esu kiek išprotėjusi arba kad viskas labai lengvai pasidaro. Pastarasis erzina labiausiai.

 

- Ar pati turi susikūrusi kokių nors stereotipų apie kokias nors žmonių grupes, tipus, profesijas? Kokie jie? Kovoji su tuo ar susitaikai?

 

- Ne, nesu susikūrusi. Aš stengiuosi neturėti nuostatų.

 

- Kaip suprantu, pati esi iš tų, kurių neįstatysi į jokius rėmus. Tokia buvai visada - nuo vaikystės?

 

- Man būtų sunku dirbti biure ar bet kokioje kitoje struktūroje. Esu labai individuali ir linkusi kurti savo struktūras.

 

- Nesunku eiti prieš minią?

 

- Aš neinu prieš minią ir nekovoju. Labiau - už minios. Man patinka būti autsaidere.

 

- O kaip su tradicijomis? Tavo vestuvėse nebuvo itin laikomasi įprastų tradicijų. O ar laikaisi tradicijų švęsdama didžiąsias metų šventes - Kūčias, Kalėdas?

 

- Mūsų vestuvėse nebuvo jokių tradicijų ir apskritai mes neskyrėme tam daug dėmesio. O didžiosios metų šventės bus su artimaisiais, prie vaišių stalo. Svarbiausia yra susitikti, pabūti su šeima.

 

- O gal tavo Kalėdų stalas būna papuoštas žinomų žmonių portretais?

 

- Žinote, aš kaip batsiuvys be batų. Tenka valgyti normalius patiekalus.

 

- Viename interviu minėjai, kad po kokių dešimties metų galbūt realizuosiesi visai kitoje srityje. Ar dabar įsivaizduoji, kokia sritis tai galėtų būti?

 

- Galbūt verslas, filosofija arba politika.

 

- O kaip atsipalaiduoji? Turi kokių nors pomėgių, nesusijusių su darbu?

 

- Mėgstu vandenį, baseinus, gamtą, keliones, masažus, filmus, knygas ir skanų maistą. Bet geriausia terapija - vyro glėbys.

 

- Kokių moteriškų silpnybių turi?

 

- Beveik jokių. Apskritai labai nemėgstu aukštakulnių, apsipirkinėti ir rinktis kosmetikos.

 

- Kokių užduočių esi užsibrėžusi ateinantiems metams?

 

- Sužinoti, kur noriu eiti toliau.

 

Agnė Vaitasiūtė-Keizikienė/ respublika.lt

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

Internetinė svetainė www.mocek.lt

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

Ispaniški vytinti kumpiai tiesiai į namus

 

 

Ispaniški vytinti kumpiai laikomi kulinariniu paveldu ir Lietuvoje, tai ne tik skanus delikatesas ant pietų stalo, bet ir puikiai pritaikyta dovana. Dėl savo išskirtinės kokybės, juos yra pamėgę ir mūsų nuolatiniai pirkėjai. Kumpis tiesiog tirpsta burnoje, dėl švelnios tekstūros ir intensyvaus skonio. Mūsų siūlomas sertifikuotas ispaniškas kumpis yra natūraliai brandinamas. Naudojami gamtos ištekliai: kalnų oras, natūrali drėgmė ir kumpiui tinkamiausia temperatūra. Todėl pagrindinis mūsų tikslas yra supažindinti su išskirtinio skonio kokybe. Siūlome dvejas kumpių rūšis, taip pat vakumuotą iškaulėtą galinės kojos kumpį ir „Chorizo dešras”.

 

 

*Siūlomos kumpių rūšys:


Priekinės kojos mentė "Paletilla Bodega" – 1 kg/ 11,5 €, vytinimo laikas 9-12 mėn.
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 4,5 kg iki 5,5 kg. 

Galinės kojos kumpis "Jamon Gran Reserva" –  1 kg/ 15 €, vytinimo laikas 18-24 mėn. 
Galiojimo laikas 12 mėn. Svoriai nuo 6,5 kg iki 8 kg

Stovas ir pjaustymo peilis ( komplektas) – 14 €

 

 

 

*VILNIUJE vytinto kumpio pristatymas į namus NEMOKAMAS!
*Prekių atsiėmimo adresas: 
Vytenio g. 50, Vilnius. Dirbame iki 18 val. 
*Į kitus miestus siunčiame NEMOKAMAI kurjeriu, prekės pristatomos per 1-2 d.d. *Galimybė atsiskaityti už prekes kurjeriui grynaisiais atsiimant prekes.

Daugiau informacijos:  +370 607 88 656
El.paštas: 
info@seranas.lt

Mūsų elektroninė parduotuvė: WWW.SERANAS.LT

Sekite naujienas: www.facebook.com/seranas.lt

 
 
Contact form

 

MARIAN NELSON 2018-01-28 01:35:48 IP: 197.210.226.212

paskola! paskola !! paskola !!! Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? DAi ne taip atrodys, kaip mes esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą. Tada atsiųskite mums el. Laišką: (mariannelson2012@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

 

MARIAN NELSON 2018-01-28 01:34:36 IP: 197.210.226.90

paskola! paskola !! paskola !!! Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą. Tada atsiųskite mums el. Laišką: (mariannelson2012@gmail.com) kreiptis dėl paskolos

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?