2020-06-03, trečiadienis, 16:26.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:46, leidžiasi 21:45, dienos ilgumas 16:58.

Joniškio dekanato šeimos centras aktyvina savo veiklą

2019-01-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio dekanato šeimos centras aktyvina savo veiklą

Joniškio dekanato šeimos centras ne tik aktyviai dalyvauja įvairiuose krikščioniškos pakraipos renginiuose, bet ir ruošia jaunas šeimas bažnytinei santuokai. Praėjusiais metais 34 poros baigė bažnytinės santuokos kursus. Tiesa, ne visos kursus baigusios poros bažnytinę santuoką po to pasirenka Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Ir tai suprantama, nes šiuos kursus lanko ir Žagarės, ir Skaistgirio gyventojai. Viena kita pora atvyksta iš Šiaulių rajono.

 

Kursai susideda iš septynių susitikimų, kuriuose susipažįstama su krikščionišku požiūriu į šeimą, tarpusavio santykius, atgaila, mokoma bendrauti ir bendradarbiauti su vaikais, skatinama pažinti Dievą kasdieniniame gyvenime. Jaunos šeimos gilinasi į savęs pažinimą, per tai pažįsta ir šalia esantį, diskutuoja apie savigarbą ir pagarbą, meilę ir draugystę. Pasak Joniškio dekanato šeimos centro pirmininkės, tikybos mokytojos Žanetos Stubailienės, kursų tikslas – puoselėti tradicines šeimos kaip institucijos vertybes, remiantis krikščioniškos moralės principais; stiprinti šeimos narių atsakomybę, skatinti atvirą bendravimą šeimose, sąmoningą tėvystę;  ugdyti pagarbą negimusiai gyvybei. Kursai nemokami, norintys atsidėkoti už juos gali skirti Auką bažnyčiai pagal savo išgales. Už jų vedimą pinigų negauna ir lektoriai. Tai nevyriausybinė organizacija, paremta savanorystės idėjomis. Didžąją dalį užsiėmimų veda centro pirmininkė Žaneta Stubailienė ir jos vyras renginių organizatorius Giedrius Stubaila. Savo žinias jie gilina Šiaulių vyskupijos rengiamuose kursuose.

 

Prie Joniškio dekanato šeimos centro veiklos daug prisideda Joniškio bažnyčios klebonas-dekanas Eduardas Semaška. Jo rūpesčiu senojoje klebonijoje šiuo metu rengiamos patalpos  centro veiklai gerinti. Dekaną galima sutikti ir skaitantį  kursų lankytojams paskaitas, ir aktyviai dalyvaujantį  kasdieniniuose centro darbuose. Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dėka dalinai finansuotas piligriminių žygių atributikos įsigijimas. Šiandien centras apsirūpinęs maikutėmis, kepuraitėmis, turi savo vėliavą ir logotipą. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo projektą, pagal kurį centras pasigamino reklaminius tušinukus ir skrajutes.

 

Joniškio dekanato šeimos centras vis labiau matomas ir respublikiniuose renginiuose. Centro rūpesčiu  penkiasdešimt joniškiečių dalyvavo susitikime su Popiežiumi Vilniuje ir Kaune, Lietuvos Jaunimo Dienose Vilniuje, Šiaulių vyskupijos organizuotoje kasmetinėje Šeimos šventėje, piligriminiame žygyje  „Kryžių kalnas – Šiluva“. Praėjusiais metais Joniškio jaunimo dienos vienas pagrindinių organizatorių buvo būtent Joniškio dekanato šeimos centras. Centras bendradarbiauja su Skaistgirio, Žagarės, Meškuičių, Kriukų, Pašvitinio parapijomis.

 

Aktyvindamas savo veiklą Joniškio dekanato šeimos centras viliasi, kad pamažu vis daugiau jaunų žmonių įsijungs į centro veiklą ir prisidės prie krikščioniškųjų vertybių puoselėjimo jaunimo tarpe.

 

manojoniskis inf. 

Joniškio dekanato paramos šeimai centro nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai