2018-12-13, ketvirtadienis, 18:22.     Šiandien Joniškyje saulė teka 08:33, leidžiasi 15:49, dienos ilgumas 7:15.

Joniškio komunalinio ūkio saulėlydis?

2018-02-25, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio komunalinio ūkio saulėlydis?

UAB „Joniškio komunalinis ūkis“ pergyvena ne pačius geriausius laikus. O po to, kai vasario 12 d. Savivaldybė pasirašė penkerių metų sutartį su nauju atliekų iš gyventojų vežėju UAB „Ecoservice projektai“, tie laikai ir visai apsiniaukė. Atliekų surinkimas  UAB „Joniškio komunaliniam ūkiui“  nešė pagrindines pajamas. Netekę pagrindinio pajamų šaltinio, Joniškio komunalininkai susidūrė su išnykimo grėsme. Pasak rajono mero Gedimino Čepulio, įmonei laukia trys keliai: likvidacija, reorganizacija arba prijungimas prie kitos bendrovės. Nesuradus kitų veiklos sričių, įmonė greičiausiai bus likviduota.

 

Bene didžiausias Savivaldybės ir UAB „Joniškio komunalinis ūkis“  direktoriaus Jono Venislovo rūpestis, kaip be darbo nepalikti beveik dvidešimties bendrovės darbuotojų.  UAB „Joniškio komunalinis ūkis“ – Savivaldybės įmonė, tad ir rūpestis, pirmiausia, tenka jai. Darbuotojus planuojama įdarbinti kitose bendrovėse. Skaudžiausia padėtis su administracijos darbuotojais. Jų čia dirba keturi.

 

UAB „Joniškio komunalinio ūkio“ istorija rodo, kad mažos įmonės neatlaiko konkurencijos ir viena po kitos užsidarinėja. Varžytis dėl šiukšlių išvežimo kainos su UAB„Ecoservice“ – didžiausia atliekų tvarkymo bendrove – joniškiečiai buvo nepajėgūs. O štai ar bus pajėgūs surasti naują veiklos nišą ir pabėgti nuo likvidavimo procedūros, parodys laikas.

 

Kita vertus, praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtiems Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams, kurie leis užtikrinti efektyvesnį ir skaidresnį savivaldybių valdomų įmonių valdymą.

 

„Priimtas įstatymo projektas leis peržiūrėti savivaldybės įmonių funkcijas, įvertinti jų reikalingumą, prireikus atsisakyti perteklinių funkcijų, atskirais atvejais priimti sprendimą dėl savivaldybės valdomų įmonių veiklos tęstinumo. Šie sprendimai prisidės prie veiksmingesnės ir skaidresnės savivaldybių įmonių valdysenos“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

 

Vyriausybė pritarė siūlymui Vietos savivaldos įstatyme įtvirtinti, kad savivaldybės tarybos periodiškai peržiūrėtų savivaldybės kontroliuojamų įmonių reikalingumą, ir nustatyti maksimalų 4 metų periodiškumo laikotarpį, tad kiekvienos kadencijos savivaldybės taryba bent kartą turės apsvarstyti šį klausimą.

 

Savivaldybės valdomos įmonės gali veikti tais atvejais, kai jų veikla būtina savivaldybės bendruomenės interesams patenkinti, privačios įmonės nesiimtų tokios veiklos arba dėl savivaldybės valdomų įmonių nenukenčia ir nėra diskriminuojamos kitos bendrovės. Todėl tais atvejais, kai savivaldybės įmonių veikla neatitinka joms keliamų reikalavimų, bus sprendžiama dėl jų atsisakymo.

 

Siekiant didesnio savivaldybės valdomų įmonių veiklos viešumo, įstatyme siūloma nustatyti, kad būtų skelbiama bent trejų pastarųjų metų informacija apie savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklą ir rezultatus, taip pat viešinami savivaldybių valdomų įmonių įstatai.

 

Savivaldybėms siūloma apsvarstyti savivaldybės įmonių, veikiančių pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, pertvarkymo į kitų teisinių formų juridinius asmenis galimybes, prioritetą teikiant pertvarkymui į akcines bendroves ar uždarąsias akcines bendroves.

 

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

 Joniškio projektuotojai siūlo kokybiškas ir nebrangias paslaugas

 

 

         Projektiniai pasiūlymai

 

  •          Techninės sąlygos ir  specialieji reikalavimai

 

  •          Visų kategorijų statinių projektavimas

 

  •          Statybą leidžiantys dokumentai

 

  •          Statinių statybos techninė priežiūra

 

  •          Statinių kadastriniai matavimai

 

  •          Žemės sklypų kadastriniai matavimai ir kontrolinės geodezinės nuotraukos

 

  •          Nebaigtų statyti  statinių registravimo procedūros

 

  •          Statinio statybos užbaigimo procedūros

 

Kainos sutartinės

 

Kreiptis Darbininkų g. 1, Joniškis

Telefonas (8 426) 52 245, mob. 8 686 40 786, 8 61 111 613

El. paštas joniskioprojektuotojai@gmail.com

   

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Joniškio rajone?