2019-03-21, ketvirtadienis, 14:08.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:18, leidžiasi 18:32, dienos ilgumas 12:14.

Joniškio kultūros centre – Jūratės Buožienės dailiosios tekstilės paroda

2018-06-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio kultūros centre – Jūratės Buožienės dailiosios tekstilės paroda

Kviečiame aplankyti Joniškio KC II a. salėje eksponuojamą vilnietės tautodailininkės JŪRATĖS BUOŽIENĖS dailiosios tekstilės parodą "DINGĘ PRŪSAI". Paroda veiks iki birželio 30 d.

 

Autorė jau yra surengusi devynias personalines parodas, jos darbai sulaukė pasisekimo Skandinavijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir Anglijoje.

 

Kūrėja dirba fortepijono mokytoja Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje, užsiima edukacine veikla.

 

„Prūsija, prūsai – kažkam tai išnykusi iš žemėlapio valstybė, kažkam – senovės baltų gentis, dar kitiems – užgesusios kalbos atgarsiai. Ir visiems – kažkas prarasto, negrįžtamai nugrimzdusio praeitin. Man Prūsija – mėlyno dangaus, sodrios žemės atspindys marių vandenyje. Ir žmonės – kokie jie buvo – nežino niekas, nes jie – dingę prūsai“, – sako menininkė, savąsias prūsų vizijas įamžinusi batikoje.

 

„Batika užsiimu jau apie 30 metų. Savo unikalų batikos marginimo ir rišimo būdą atradau, kai pritrūko tradicinių priemonių, – pasakoja parodos autorė. – Tada dar nebuvo interneto, o iš užsienio informacija sunkiai prasiskverbdavo, todėl savo marginius vadinau batika. Dabar aišku, kad tai panašiau į shibori, tie-dye ar plangi. Principas tas pats – užkirsti kelią dažams patekti į tam tikras audinio vietas. Prieš dažant medžiagą aš nusipiešiu paveikslą ant jos, o dažų blokavimui naudoju ne tik raišiojimą, lankstymą, glamžymą, bet pirmiausia – siuvinėjimą. Tai daug kruopštaus darbo reikalaujantis metodas. Paveikslams naudoju žaliavinę medvilnę, medvilninius siūlus.“

 

Tautodailininkę kurti įkvepia muzika, knygos ar šiaip netikėta gyvenimo situacija, gamta.

 

Joniškio KC inf.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 

 

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai