2019-07-22, pirmadienis, 17:05.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:12, leidžiasi 21:35, dienos ilgumas 16:22.

Joniškio ligoninės vyr. gydytojo Edmundo Baltakio komentaras: sveikatos apsaugos ministras A. Veryga gali sulaukti teismo

2018-08-06, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio ligoninės vyr. gydytojo Edmundo Baltakio komentaras: sveikatos apsaugos ministras A. Veryga gali sulaukti teismo

Nors Sveikatos apsaugos  ministerija neigia juodų sąrašų buvimą, bet viešumoje apie juos sklando kalbos. Dar didesnių emocijų kelia Sveikatos apsaugos ministerijos įpareigojimas Valstybinei ligonių kasai pagal atrinktus kriterijus parengti šalies rajoninių ligoninių veiklos ir būklės bei teikiamų paslaugų kokybės ataskaitą. Jos esmė – išryškinti pagal veiklos kriterijus labiausiai neefektyviai dirbančias ir nerentabilias ligonines. Kitaip sakant, vyksta pasiruošimas gydymo įstaigų tinklo optimizavimui. Tačiau tas pasiruošimas kelia pagrįstą gydymo įstaigų darbuotojų ir visuomenės nerimą.

 

Pasak Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, faktai, kai rajoninėse ligoninėse nesuteikiama reikiama paslauga arba ji suteikiama nekokybiškai, nėra pavieniai. „Valstybinės ligonių kasos atliktos rajoninių ligoninių analizės duomenimis, 2016-ais metais net 17-os savivaldybių (iš 50-ies, kur teikiamos antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugos) rajoninėse ligoninėse nebuvo tinkamai užtikrinamas paslaugų teikimas visą parą.

 

Nepalankaus įvertinimo sulaukė Plungės, Švenčionių,  Šalčininkų, Vilkaviškio, Jonavos, Lazdijų, Šilutės, Tauragės, Joniškio, Pasvalio, Raseinių, Utenos, Šakių, Radviliškio, Rokiškio, Visagino bei Trakų ligoninės. Jose, kaip matyti iš pateikiamos analizės ataskaitos, neužtikrinamos visą parą anesteziologo, reanimatologo, neonatologo, akušerio, ginekologo, chirurgo, endoskopuotojo, echoskopuotojo paslaugos, nėra diagnostikos laboratorijos.

 

Į kovą su rajoninių ligoninių pertvarka mestos visos pajėgos – pradedant nuo kokybiškų paslaugų neužtikrinimo ir metinių finansinių ataskaitų balanso gydymo įstaigose ir baigiant gydytojų bei aptarnaujančio personalo amžiumi ir gydymo įstaigų vadovų turto deklaracijomis. Toks vajus greičiau primena tarybiniais laikais vykdomas beviltiškas propagandines akcijas nei norą padėtį taisyti iš esmės. Juolab, kad skelbiamų duomenų objektyvumu abejoja ne viena gydymo įstaiga.

 

Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario  A. Matulo, vos atėjusi ši Vyriausybė iš rajoninių ligoninių atėmė visas investicijas, visą Europos Sąjungos paramą, kurią įstaigos buvo suplanavę įsisavinti, t.y. daroma viskas, kad rajoninės ligoninės žlugtų finansiškai, o po to jas uždarant būtų galima teigti, kad tik toks yra vienintelis pacientų gelbėjimo kelias, nes blogose ligoninėse neva blogai gydo.

 

VšĮ Joniškio ligoninės vyr. gydytojo Edmundo Baltakio komentaras:

 

Po Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotos rajoninių ligoninių pertvarkos gali atsitikti taip, kad Joniškio ligoninė liks be nervų, vidaus ligų (terapinių) skyrių, t.y. be aktyvaus gydymo lovų. Sveikatos ministerija pretenduoja tapti rajono ligoninių dalininku su lemiamu sprendimų balsu. Vadinasi, vietoje galime norėti vienaip, o bus taip, kaip nuspręs ministerija. Prasidėjęs rajoninių ligoninių puolimas žemina ne tik vietos gydytojus ir aptarnaujantį personalą, bet ir sukuria nepavydėtinas darbo sąlygas – jaunus medikus prisikviesti dirbti į rajonines ligonines taps dar sunkiau.  

 

Nepalankaus įvertinimo sulaukė  net šešios regioninės ligoninės. O juk regionuose tų ligoninių turi likti kuo daugiau. Šiauliai visų sergančiųjų neturės kur paguldyti.

 

Apie 130 šalies ligoninių dabar ruošia atsaką Sveikatos apsaugos ministerijai, galimas daiktas, kad  ministras A. Veryga bus paduotas į teismą.

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai