2019-02-17, sekmadienis, 10:05.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:35, leidžiasi 17:28, dienos ilgumas 9:52.

Joniškio miesto dienos šventėje – signatarų portretai

2018-06-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio miesto dienos šventėje – signatarų portretai

Joniškio miesto dienos šventėje „Šimtas sugrįžimų“ birželio 30 d. 15 val. erdvėje prie Joniškio kultūros centro pastato – kraštietės menininkės Jolitos Vaitkutės darbų paroda „Signatarų portretai“. Parodą pristatys pati autorė.

 

Valstybės šimtmečio proga portalas 15min savo skaitytojams dovanojo 20 multimedijų ciklą „Signatarai“. Portalo žurnalistai lankėsi bibliotekose, važinėjo po Lietuvą, kalbėjosi su istorikais, signatarų artimaisiais bei papasakojo savo skaitytojams 20 Lietuvos valstybės kūrėjų gyvenimo ir jų šeimų likimų istorijas. Visos šios istorijos – ypatingos, atskleidžiančios, kaip mums pasisekė, kad būtent šie žmonės atkūrė mūsų valstybę.

 

 

Prie 15min kūrybinės grupės prisijungė ir iš Joniškio kilusi menininkė Jolita Vaitkutė, kuri iš įvairių detalių sukūrė signatarų portretus. Menininkė kūriniams naudojo paraką, gilzes, medicininius įrankius, žoleles, žemę ir kt. medžiagas ar daiktus.

 

 

„Susipažinau su kiekvieno signataro gyvenimo istorija. Ieškodama netikėtumų jų biografijose buvau nustebusi ir graudinausi. Liūdniausios istorijos buvo tos, kurių fotografijų aplankuose rasdavau ir jau ištremtų signatarų nuotraukas. Vienas iš jų buvo Aleksandras Stulginskis – piešdama jį savaip išgyvenau jo laimę ir tragediją. Piešdama kiekvieną portretą neišvengiamai susidurdavau su mintimis apie asmenį, jo nuveiktus darbus ir gyvenimą.

 

Signatarai man nebėra tik tie, kurie padėjo parašą ant vieno svarbiausių dokumentų. Dabar man kiekvienas jų turi įstabią gyvenimo istoriją ir veidą, kurį visada atpažinsiu. Mano kūriniai daugiausiai būna laikini: dažniausiai iš įvairių detalių sukuriu portretus ar kitus kūrinius ir tai fiziškai gana greitai išnyksta, lieka tik nuotraukose. Šįkart parodos formatas leido kūriniams gyvuoti ilgiau. Todėl džiaugiuosi, kad visi signatarų portretai bus pristatomi parodoje, o juos galės pamatyti daugybė žmonių“, – sako projektui „Signatarai“ portretus kūrusi Jolita Vaitkutė.

 

Paruošta pagal 15 min. medžiagą

 

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?