2020-06-01, pirmadienis, 15:35.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:48, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:54.

Joniškio policijos pareigūnai patruliavimui bei viešiems renginiams naudos ir paspirtukus (1)

2019-05-14, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio policijos pareigūnai patruliavimui bei viešiems renginiams naudos ir paspirtukus

Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnus, policijos rėmėjus, palaikančius viešąją tvarką Joniškio rajono poilsio zonose, švenčių ir prevencinių renginių metu bus galima pamatyti ir naudojančius naują populiarią transporto priemonę – elektrinį paspirtuką.

 

„Ne tik automobiliais ar pėsčiomis, bet ir paspirtukais planuojame užtikrinti viešąją tvarką poilsio zonose, miesto ir miestelių švenčių metu, taip pat tose vietose, kur nėra patogu privažiuoti automobiliu. Dirbti su paspirtuku lengva ir patogu. Kol kas paspirtukus turime du, jie įgyti iš Joniškio rajono savivaldybės remiamos prevencinės programos lėšų“, - sako Joniškio rajono policijos komisariato vadovas Eugenijus Takuševičius.

 

Paspirtukai bus naudojami ne tik patruliavimui, bet ir prevencinių renginių metu, kuriuos organizuos Joniškio rajono policijos bendruomenės pareigūnai.

 

Elektrinis paspirtukas patogi susisiekimo priemonė, tačiau ja naudojantis būtina laikytis taisyklių.

 

Policija primena:

 

Asmenys, važiuojantys elektriniais paspirtukais, kaip ir visi viešajame eisme dalyvaujantieji, privalo vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, būti atidūs, saugoti save, gerbti kitus eismo dalyvius.

 

Dviračiu, motoriniu dviračiu ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir pan., galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus. Atkreipiame dėmesį, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis.

 

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant tokia transporto priemone nepilnamečiams (iki 18 metų) privalomas saugos šalmas.

 

                                                                                                                                                 Šiaulių AVPK informacija


 

 
 
Contact form

 

DDT 2019-05-15 12:47:49 IP: 78.63.141.104

akylai stebėsiu (ir fiksuosiu), ar jie dienos metu dėvės liemenes ir (arba) degs ABU žibintai! VISI STEBĖKIT!

Šios dienos vardadieniai