2019-03-23, šeštadienis, 16:50.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:12, leidžiasi 18:36, dienos ilgumas 12:23.

Joniškio rajone lankėsi Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė

2018-06-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio rajone lankėsi Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė

Joniškio rajone lankėsi Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pirmiausia ji apsilankė Skaistgirio gimnazijoje. Trumpai šnektelėjusi su mokyklos vadovybe, ministrė aktų salėje susitiko su mokytojais bei mokiniais. Gausiai susirinkusiuosius labiausiai domino etatinio apmokėjimo įvedimo perspektyvos ir peripetijos. Pašnekesio metu pastebėjau, kad pedagogai pokyčių nebijo, bet juos gąsdina įvairūs negatyvūs gandai, kurie greitai plinta, stokojant objektyvios informacijos. Šį kartą ministrė kalbėjo skaičių kalba. Tai manau pasiteisino, nes abipusio dialogo dėka atsirado tarpusavio supratimas.

 

Iš Skaistgirio nuvykome į Joniškio „Aušros“ gimnaziją, kur mūsų laukė rajono švietimo įstaigų vadovai. Ir vėl tie patys klausimai, nuogąstavimai. Tik išaiškinus, kad nuo rugsėjo 1 d. visoms rajono mokykloms finansavimas didės, salėje aiškiai nuslūgo įtampa. Manau, kad iki tol nerimavę pedagogai pajuto palengvėjimą.

 

Galutinė ministrės vizito stotelė – Joniškio žemės ūkio mokykla. Čia mūsų laukė staigmena. Vietos mokytojų profesinės sąjungos atstovai išreiškė nepasitikėjimą direktoriaus veikla bei įteikė peticiją ministrei. Ši pažadėjo išnagrinėti visus pateiktus dokumentus. Tokio akibrokšto per savo parlamentinės veiklos laikotarpį dar nesu patyręs. Kita vertus, galima teigti, kad kai kurių švietimo įstaigų vadovai bando torpeduoti mūsų švietimo reformą ir specialiai baugina pedagogus.

 

LR Seimo nario A. Gumuliausko inf.

K. Karošaitės nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai