2019-05-20, pirmadienis, 14:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:24, dienos ilgumas 16:20.

Joniškio rajone – tarptautinis jaunimo projektas

2018-06-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio rajone – tarptautinis jaunimo projektas

Gegužės 31 d. – birželio 3 d. Joniškyje svečiavosi jaunimas iš Austrijos, Vengrijos, Prancūzijos, Rumunijos, Danijos, Švedijos, Maltos, Čekijos (27 atstovai), kurie kartu su Joniškio rajono ir Žagarės jaunimu dalyvavo projekte „Tolerancija ir solidarumas – Europos ateities pagrindas“.

 

Birželio 1 d. Baltojoje sinagogoje vyko projekto nuotaikingas atidarymas. Po to projekto dalyviai persikėlė į Raudonąją sinagogą diskusijai, kurią vedė Vilniaus socialinių mokslų kolegijos tarptautinių studijų vadybininkas Samsonas Toye. Diskusijos metu buvo nagrinėjamos aktualios temos ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems: tolerancija ir solidarumas, savęs motyvavimas, laiko valdymas, tikslų nusistatymas ir jų siekimas. Diskusijos pabaigoje Samsonas palinkėjo jaunimui keliauti, pažinti pasaulį, formuoti sveikos mitybos įgūdžius, ugdyti bendravimo įgydžius ir juos tobulinti. Taip pat priminė, kad skaitymas – yra geriausia laiko investicija. Patirčiai ir akiračiui plėsti skatino domėtis naujais dalykais, atrasti naujus hobius.

 

Po pietų projekto dalyviai grįžo į Baltąją sinagogą linksmosioms užduotims. Sekančią dieną jaunimas praleido Žagarės poilsio zonoje prie  Žvelgaičio ežero, kur dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, linksmose sporto užduotyse. Jaunimas supažindintas su svarbiausiais  Žagarės istoriniais objektais, edukacinės programos metu jie ieškojo lobio, mokėsi kepti šakotį, vyšnių sode sodino vyšnias.

 

Susitikimo laikas greit prabėgo, jaunimas pilnas įspūdžių išsiskirstė po Europą, parsiveždamas dalį idėjų į savo namus.

 

Projekto metu aktyviai talkino Žagarės jaunimo savanoriai.

 

Projektas remiamas Europos kaimiškųjų bendruomenių chartijos ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai