2020-06-04, ketvirtadienis, 11:01.     Šiandien Joniškyje saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Joniškio rajono savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“ už ryškiausią iniciatyvą

2019-10-16, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio rajono savivaldybė  apdovanota „Auksine krivūle“ už ryškiausią  iniciatyvą

Minint Vietos savivaldos dieną, sostinėje Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje apdovanotos Lietuvos savivaldybės už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Apdovanojimų metu visos šalies ministerijos, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

 

Tradicinėje Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinių krivūlių“ ceremonijoje Europos Komisijos atstovybės įsteigta nominacija „Stipri bendruomenė – stipri Europa“ skirta Joniškio rajono savivaldybei. Renginyje pasidžiaugta, kad  Joniškio rajono savivaldybė nelaukė 2021 metų ir viena pirmųjų Lietuvoje inicijavo draudimą masiniuose renginiuose naudoti vienkartinius plastikinius  indus. „Joniškio rajono bendruomenė parodė įkvepiantį pavyzdį, kad jau dabar tokius didelius renginius, kaip Žagarės Vyšnių Festivalis, įmanoma švęsti tausojant aplinką. Tokios iniciatyvos ne tik padeda kurti švarią aplinką, bet ir prisideda prie ambicingų ES tikslų pakartotinai naudoti gaminius, mažinti aplinkos taršą ir klimato kaitos poveikį Europoje.“ – rašoma Europos Komisijos atstovybės FB puslapyje.

 

Šiandien ryte Joniškio rajono savivaldybės vardu meras Vitalijus Gailius už įgyvendintą iniciatyvą padėkojo rajono Tarybos nariui, Žagarės regioninio parko direkcijos direktoriui, Vyšnių festivalio organizatoriui Mindaugui Balčiūnui.
„Didžiuojuosi būdamas šios bendruomenės dalimi, kurie pirmi ir ėmėsi iniciatyvos dėl saugios ir sveikos aplinkos kūrimo. Tai ne vien idėja, tai įgyvendinta ir pasiteisinusi idėja. Esu dėkingas, kad praėjusios kadencijos savivaldybės taryba buvo vieninga ir priėmė šį sprendimą. Visų joniškiečių vardu, tariu Ačiū regioninio parko kolektyvui už iniciatyvą, kuri tapo kūnu ir pasiteisino, taip pat dėkoju visai rajono bendruomenei už bendruomeniškumą“, –  šiandien vykusioje spaudos konferencijoje dėkojo rajono meras V. Gailius.

 

Tarybos narys M. Balčiūnas pasidžiaugė, jog stipri Žagarės bendruomenė jau senai yra atsisakiusi plastiko ir žingsnis po žingsnio buvo einama šiuo keliu. „Džiugu, jog idėja pasiteisino ir bendromis jėgomis bei pastangomis galime būti pirmi, o idėją vystysime ir toliau“, – kalbėjo Tarybos narys M. Balčiūnas.

 

Mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė pasidžiaugė rajono žmonių  sąmoningumu, kuomet patys žmonės atsisako plastiko indų ne tik viešų  renginių, bet ir asmeninių švenčių metu.

 

Reiktų paminėti, jog dar šių metų liepos mėn., Žagarės vyšnių festivalio metu, rajono meras V. Gailius padėkojo idėjos sumanytojai Žagarės regioninio parko direkcijos visuomeninės organizacijos  „Spalvotas veidas“ prezidentei Sarah Mitrikei ir įteikė padėkos raštą už saugios ir sveikos aplinkos kūrimą Žagarės krašte, reikšmingą asmeninį indėlį į visuomeninę veiklą, aplinkosauginių idėjų populiarinimą ir sklaidą, glaudų bendradarbiavimą su Žagarės regioninio parko direkcija.

 

                                                                                                Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai