2019-08-19, pirmadienis, 06:44.     Šiandien Joniškyje saulė teka 06:02, leidžiasi 20:40, dienos ilgumas 14:38.

Joniškio rajono savivaldybėje pristatytas projektas ,,Lyderių laikas 3“

2019-01-30, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joniškio rajono savivaldybėje pristatytas projektas ,,Lyderių laikas 3“

Sausio 29 d. Joniškio rajono savivaldybės vadovams bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistams pristatytas projektas ,,Lyderių laikas 3“. Tai nacionalinis švietimo projektas, kurį vykdo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, partneriai – Mokyklų tobulinimo centras ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

 

Projekto koordinatorės Eglė Pranckūnienė ir Skaidra Kriukienė supažindino su projekto tikslais, uždaviniais, pristatė jau įvykusių etapų bei planuojamas veiklas.

 

Jau įgyvendinti keli projekto etapai: pirmajame etape (2009–2011 m.) buvo kuriami švietimo lyderystės konceptualūs pagrindai, kurie antrajame etape (2011–2015 m.) išbandyti dirbant su konkurso būdu atrinktomis 15 savivaldybių. Joniškio rajono savivaldybėje šis projektas prasideda š. m. vasario 1 d. Paskutiniajame ,,Lyderių laiko 3“ etape dalyvauja 15 savivaldybių.

 

Projektas ,,Lyderių laikas“, kaip akcentavo kuratorės, ilgalaikis, apimantis visas Lietuvos savivaldybes.  Joniškio rajonas drauge su Pasvalio, Pakruojo ir Kupiškio rajonų savivaldybėmis patenka į paskutinį projekto srautą. Pasak S. Kriukienės, tai gali būti laikoma privalumu, kadangi per keletą metų sukaupta nemaža patirtis, išgrynintos veiklos, atsisakyta neracionalių ir neefektyvių veiklų.

 

Pagrindinė savivaldybės veikla projekte – pokyčio projekto sukūrimas ir įgyvendinimas. Pokyčio projektui kurti ir įgyvendinti skiriami 22 mėnesiai. Šiam tikslui pasiekti savivaldybėje turės būti suburta kūrybinė komanda, kuri pasirinks tobulintiną švietimo sritį, kurs tobulinimo projektą ir sieks jį įgyvendinti. Komanda turės projekto kuratorių bei konsultantus, kurie teiks pagalbą kūrybinės komandos nariams.  Taip pat projekto administratoriai įsipareigoja teikti tyrėjų, mokslininkų pagalbą analizuojant ir interpretuojant kuriamam pokyčio projektui aktualius duomenis, įvertinant projekto pažangą ir įtaką mokymuisi. Be to, pagal šį projektą 3-4 rajono švietimo bendruomenės atstovai turi galimybę studijuoti Švietimo vadybos magistrantūros studijų programoje.

 

Be pokyčio projekto, savivaldybės švietimo bendruomenė turės galimybę mokytis: rinktis neformaliųjų studijų modulius, dalyvauti įvairiuose seminaruose, mokymuose, stažuotėse. Projekto vykdytojai teiks metodinę pagalbą, konsultuos į projekto veiklas įsitraukusius švietimo bendruomenės narius.

 

Projektas ,,Lyderių laikas 3“ siekia tobulinti ugdymo įstaigų vadybos praktiką bei besimokančiųjų mokymosi kokybę, ugdymo bendruomenės lyderius skatina vykdyti kokybinius pokyčius tam, kad gerėtų mokinių pasiekimai.

 

                                                                        Joniškio r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai