2019-02-23, šeštadienis, 11:03.     Šiandien Joniškyje saulė teka 07:21, leidžiasi 17:40, dienos ilgumas 10:18.

Joniškio savivaldybėje organizuojami mokymai savižudybių prevencijos klausimais

2018-08-03, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Joniškio savivaldybėje organizuojami mokymai savižudybių prevencijos klausimais

Joniškio savivaldybėje vyko pirmieji mokymai savižudybių prevencijos klausimais. Organizuojami mokymai ir supervizijos vyks nuo šių metų rugpjūčio mėn. pradžios iki spalio mėn. pabaigos.

 

Všį Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“ organizuoja šiuos mokymus ir supervizijas pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“. Šis projektas vykdomas aštuoniuose savivaldybėse: Joniškio r., Šakių r., Varėnos r., Lazdijų., Rietavo r., Ignalinos r., Rokiškio r. ir Zarasų r..

                            

Projekto tikslas yra įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius.

 

Kiekvienoje savivaldybėje bus apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.

 

Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.

 

Mokymų aktualumas.

 

Savižudybių prevencija yra įmanoma tik tuo atveju, jei ši veikla yra plati ir įvairiapusiška. Svarbu, kad siūlomos priemonės būtų veiksmingos konkrečioje savivaldybėje, būtų nuoseklios, įtraukiančios visas reikalingas institucijas ir skatinančias jas bendradarbiauti. Taigi mokymų ir supervizijų metu bus siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė. Tai yra, bus aptariami numatyti veiksmai, kaip kada ir kam perduoti informaciją, kokios kiekvienos institucijos pareigos ir atsakomybės, kokia seka teikiama pagalba. Taip pat visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės pagalbos teikimą. Galiausiai, bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą.

 

Mokymų temos:

  • Kas tai yra savižudybė? Problemos mastai. Mitai apie savižudybę. Institucijos vaidmuo savižudybių prevencijoje.
  • Savižudybių rizikos veiksniai. Kaip atpažinti asmenį, ketinantį žudytis? Kaip su tokiu asmeniu kalbėtis, nustatant savižudybės riziką? Pirminės emocinės pagalbos teikimas.
  • Tęstinės pagalbos galimybės ir užtikrinimas. Reagavimo į savižudybių riziką algoritmas.
  • Pagalba netekusiajam. Bendri principai.

 

Mokymų datos:

 

Joniškio rajono savivaldybėje pirmieji mokymai vyko rugpjūčio 1 d. mažojoje savivaldybės salėje. Jie buvo skirti seniūnijos specialistų ir bendruomenių atstovų iniciatyvinei grupei.

 

Seniūnijų komandoms skirti mokymai vyks rugpjūčio 6 d., o savivaldybių specialistams ir policijos pareigūnams skirti mokymai vyks rugpjūčio 22 d., 23 d., 27 d., 28 d. ir 29 d. mažojoje savivaldybės salėje.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Linos Šutkienės nuotr.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Už kurį kandidatą į Joniškio rajono merus balsuotumėte?